NK Mune: Tri boda ‘otišla’ na Rab

Arhiva Liburnija.net

Od početka su pokazali da se nisu došli braniti, i s nekoliko brzih prodora po lijevoj strani zaprijetili domaćinu. Plod te poroznosti obrane je i zgoditak u 13. minuti kada je Buza-Vidas glavom pospremio loptu u mrežu nakon idealnog ubačaja s lijeve korner linije.

Mune – U 23. kolu ponovno je na igrališti Crikvena draga gostovala jedna otočna ekipa – NK Rab. Pred 30-tak najvjernijih navijača domaća ekipa istrčala je desetkovana nakon epidemije kartona i ozljeda u posljednjih nekoliko kola. Gosti su to znali kazniti, i za razliku od prošlog vikenda, na otok su otišla sva tri boda.

Uslijedilo je preslagivanje domaće obrane, što je rezultiralo boljom igrom i većom sigurnošću zadnjeg obrambenog reda domaćih.

No, do poluvremena nije bilo promjene rezultata, a već u 57. minuti slijedi povećanje vodstva gostiju. Nakon dosuđenog prekršaja na udaljenosti većoj od 20 metara od gola, slobodan udarac izveo je Perišić, domaći vratar Baržić katastrofalno reagirao i mreža se ponovno zatresla.

Domaćini se nisu predavali i pokušavali su ozbiljnije zaprijetiti golu gostiju. Nažalost, obrana NK Raba ove nedjelje je sve prijetnje rješavala na najjednostavniji način, ispucavanjem lopte čim dalje od vratara Skoblara. Nakon jedne takve duge lopte oči u oči sreli su se domaći golman i napadač Raba, ali je uspješniji bio domaćin. I konačno u 76. minuti domaćin smanjuje na 2 – 1. Nakon ubačaja s desne strane slijedi glavomet, Grbac ubacuje loptu na 6 metara a Šneler je posprema u mrežu. Zgoditak daje polet domaćinu, i nastojanju da izjednače ne smeta ni kiša koja je počela padati. Nakon dosuđenog prekršaja na domaćem igraču, slobodni udarac s dvadesetak metara izvodi Šneler. Nažalost, za razliku od prošlog kola kad je lopta odsjela u samim rašljama, ovog puta pogađa kut gdje se spajaju stativa i greda. U nastavku akcije Šneler ponovno šutira i pogađa gredu, a loptu obrana Raba ispucava daleko u protivničko polje. Domaći stoperi ne reagiraju i između njih dva lopte se dokopao Šotić koji matira Baržića i postiže konačni rezultat 1 – 3.

Nakon prošlog kola kada je pobjeđen lider prvenstva, od igrača Muna očekivala su se nova tri boda i osiguranje opstanka u ovom rangu natjecanja. Nažalost, nakon ovakve igre gdje nije bilo pravog rješenja u prijenosu lopte iz zadnjeg reda obrane prema naprijed, gdje je, unatoč činjenici da je obranio i nešto što je gotovo nemoguće obraniti, dodatnu nesigurnost s par komičnih obrana i poteza unio domaći vratar, pobjeda je bila nemoguća misija za domaćina. Stoga pred ekipom NK Muna stoje još tri kola neizvjesnosti i teških utakmica, a prva slijedi već idućeg vikenda kad gostuju na Rujevici kod NK Lučki radnik.

MUNE – RAB 1:3
Igralište Crikvena Draga
Gledatelja: 50
Suci: Marko Linić (Dražice)
Pomoćnici: Dragović (Viškovo), Bošnjak (Kastav)
Strijelci: 0:1 N. Buza-Vidas (13′), 0:2 Perčić (57′), 1:2 Šneler (76′), 1:3 Sotić (78′)
Žuti kartoni: Grbac, Pecman (Mune), Sotić, N. Buza-Vidas, Ivče (Rab)

NK MUNE: Baržić, Beni, Kovčalija, Grbac, Dubrović (od 78′ Sušanj), Lohinski, Šneler, Radan (od 75′ Ružić), Ivančević (od 69′ Pecman), Vidmar, Šokčić.

NK RAB: Skoblar, Šarušić (od 46′ Antešić, od 76′ Subašić), Beg, Ivić, Smojver, Kačanski, Perčić, Ivče, N. Buza-Vidas, Šotić, Ivić.