NK Opatija: Golijadom do 3 boda

nk_opatija_velebit_kup_hrvatske_sm…juniori NK Opatije stigli su bez svog vratara pa je na njegovo mjesto stao inače igrač Pejić…
…jedini način na koji su domaći uspjeli zaustaviti brze napade Opatijaca bili su prekršaji…

Opatija – Prošlog vikenda, točnije u nedjelju u 14h na Grobniku odigrana je utakmica između klubova NK Grobničan i NK Opatija. Juniori NK Opatije stigli su bez svog vratara pa je na njegovo mjesto stao inače igrač Pejić. Iako su vjerovali da uz pravu igru mogu pobijediti ova situacija uvela je sumnju u svlačionicu gostiju, ali nisu se predali i susret su započeli kao inače i zanemarili taj hendikep.
Naime, na samom početku utakmice domaćin je uspio dobro zatvoriti svoju obranu, ali to im je uspijevalo tek nekih 10 minuta nakon čega gosti prekrasnim akcijama i dodavanjima što bi se reklo “kao po knjizi” probijaju domaću obranu i stvaraju prilike za zgoditak.
Jedini način na koji su domaći uspjeli zaustaviti brze napade Opatijaca je prekršajem, ali im to nije bilo dobro rješenje jer su gosti bili posebno opasni iz prekida pa je tako prvi pogodak postignut iz slobodnog udarca kada je Gačanin oštrim nabačajem u kazneni prostor pronašao, inače kadeta, Carreru koji laganim dodirom skreće loptu, vara golmana i postiže prvi pogodak na utakmici.
Dok su gosti zabijali, Grobničani su samo pokušavali ugroziti gostujuća vrata pa su njihovi udarci završavali visoko iznad vrata. Na novi pogodak nismo čekali previše vremena, već samo desetak minuta kada je kroz par dodavanja odigran Francetić koji prolazi pokraj svog čuvara, lijevom nogom šalje oštru loptu na ravnini pet metara i nalazi Gačanina
koji lagano poentira i povećava vodstvo na 0:2.
A zatim nastupa period utakmice u kojem gosti primaju dva bezvezna i jeftina pogotka te se moraju vratiti u pravi ritam i vratiti vodstvo. Tako je i bilo, svega 5 minuta čekalo se ne novi pogodak gostiju, kada Carrera dobiva povratnu loptu i postiže svoj drugi pogodak. Do kraja poluvremena postignut je i 4. pogodak, ovog puta u ulozi strijelca našao se Smolčić, a asistirao mu je Carrera.
U drugom dijelu nastavila s nadmoć gostiju iako su domaćini vrlo brzo smanjili vodstvo na 3:4.Krasnom igrom i predivnim akcijama gosti su ovu utakmicu učinili zanimljivom i pokazali da se kroz dobar rad i dobar pristup može igrati sa svakim. Tek par minuta nakon pogotka domaćih, gosti postižu novi, peti, pogodak točnije Francetić, najniži igrač na terenu našao se u kaznenom prostoru kada je Marinčić poslao loptu po zraku, pogodio Francetića na drugoj vratnici, a on glavom poentira i postiže svoj prvi, ali ne i posljednji pogodak na utakmici.
Naime, nakon što je lopta krenula sa centra, kroz igru gosti opet dolaze do kaznenog prostora, nabačaj je poslao Šaina, a Francetić među dvojicom u letu glavom pogađa za 3:6. Do kraja utakmice mreže su se tresle jednom sa svake strane, domaćini su postigli gol iz slobodnog udarca, a gosti povratnom loptom na 20 metara nalaze Sroka koji loptu iz prve šalje u nebranjeni kut vrata i postiže konačnih 4:7.
Kategorija: JUNIORI
Igralište Mavrinci
Suci: Branko Vučinić, pomoćnici – Robi Kezele, Jerko Grgurica (svi Rijeka)

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 4 : 7
NK GROBNIČAN: Bajčić, Ibrahimpašić, Barišić, Mujdžić (od 46′ Blažina), Prpić, Mavrinac, Čuljat (od 61′ Stamenković), Čargonja, Ostojić-Vranković, Vukelić, Sokoli.
NK OPATIJA: Pejić, Marinčić, Tominkić, Kovačević, Benčan, Srok, Šaina, Smolčić, Francetić, Gačanin, Carrera (od 58′ Morić)
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 0:1 Carrera (11′), 0:2 Gačanin (19′), 0:3 Prpić (29′-ag), 1:3 Vukelić (42′), 1:4 Smolčić (43′), 1:5 Carrera (49′), 2:5 Ostojić-Vranković (57′), 2:6 Francetić (64′), 2:7 Francetić (65′), 3:7 Čargonja (71′), 4:7 Mavrinac (73′)

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori