NK Opatija: Grobničan u dvije minute riješio utakmicu

Ostaje dojam, da su igrači u crno-bijelim dresovima, još malo “pritisnuli” domaćina, da su mogli otići kući neporaženi, jer se Grobničan u drugom poluvremnu nije “vidio” na terenu, no ne može im se prigovoriti na zasluženoj pobjedi.
Mavrinci – U 25. kolu 3. HNL Zapad, na igralištu u Mavrincima, sastale su se ekipe Grobničana i Opatije. Po optimalnim uvjetima za igru, sunčano i malo prohladno vrijeme, te dobro pripremljenom travnjaku, u prvih dvadesetak minuta nismo imali priliku vidjeti nešto previše od nogometa, osim igre na sredini terena.
Prva uzbuđenja dogodila su se u 22′ i 24′ kad se Samardžija našao u dvije prilike, u prvoj ga je lopta iznenadila na 7-8 metara od gola, iako je pozicija bila idealna za postizanje zgoditka, a u drugoj se dobro snašao, ali je s desetak metara udaljenosti pucao preko gola. Domaći su brzo uzvratili preko Bijelića koji je snažno i prizemno odapeo s 20 metara, a vratar gostiju jedva obranio i odbio loptu koju su pokupili gostujući braniči. I onda slijede 2 minute u kojima se riješio pobjednik ove današnje utakmice.
Jedna duga lopta na lijevu stranu, koju smireno prima Bijelić , i upućuje precizan i snažan centaršut na peterac gostiju, najviši u skoku Malkić, trzaj glavom u prvi “kantun”, lopta pogađa prečku, odbija se na drugu stativu gdje ju Pilčić samo posprema u praznu mrežu – 1 : 0. Samo, minutu kasnije, u 31′, Opatijci bespotrebno gube jednu loptu na 40 m od svojeg gola, Malkić iz prve šalje loptu na desni bok, lopta dolazi do Ugrine koji je poluvolejem snažno zakucava u suprotan kut nemoćnog vratara Jakopovića – 2 : 0. Do kraja poluvremena ponovo gledamo izjednačenu igru, bez prilika za postizanje zgoditka.
U nastavku, trener gostiju, Bogolin, uvodi dva nova igrača (Lazić umjesto Corralinija i Josipa Matovinu umejsto Samaržije), Grobničani očito zadovoljni sigurnim vodstvom, prepuštaju inicijativu gostima iz Opatije, koji su odmah 2 puta opasno zaprijetili.
Najprije Mance iz slobodnog udarca, u 46′, puca snažno ali zamalo neprecizno i lopta prolazi tik kraj druge stative, a potom se Radomir, u 47′ našao u izglednoj prilici, nakon što ga je dobro poslužio Zobić, malo lijevo iskosa, puca snažno po zemlji u prvi kut, ali vratar Milić krajnjim naporom nogom brani. Slijedi razdoblje od 20 minuta u kojem dominiraju gosti iz Opatije, redaju se poluprilike pred vratima domaćina, nekoliko kornera, no rezultat se nije promijenio sve do 65′ kad je jedan ubačaj s lijeve strane, vratar Milić lagano pokupio u skoku, no lopta mu ispada iz ruke, a poklon koristi J. Matovina i ubacuje loptu u praznu mrežu.
Utakmica je ponovo postala zanimljiva, Grobničani su ponovo krenuli u napade, no osim tri slobodna udarca u tzv. opasnoj zoni, od kojih je samo jedan bio “pravi” (Jakopović krajnjim naporom skrenuo u korner) nisu ozbiljnije zaprijetili gostima. Gosti iz Opatije, najozbiljnije su zaprijetili preko Radomira koji je uputio snažan i precizna udarac po zemlji u lijevi donji kut, no vratar Milić je ovaj put bio na mjestu i spriječio izjednačenje.
U relativno mirnoj utakmici, danas nešto neraspoloženi sudac Krneta u neujednačenom kriteriju, podijelio je (pre)više kartona, posebno gostima, no kod dodjele drugog žutog odnosno isključujućeg crvenog kartona, stoperu gostiju, Ercegu, nije pogriješio. Ostaje dojam, da su igrači u crno-bijelim dresovima, još malo “pritisnuli” domaćina, da su mogli otići kući neporaženi, jer se Grobničan u drugom poluvremnu nije “vidio” na terenu, no ne može im se prigovoriti, na kraju, na zasluženoj pobjedi. U slijedećem kolu, u subotu, u Opatiju stiže ekipa Segeste.
NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 2:1