NK Opatija: Izvještaji mlađih uzrasta, seniori poraženi…

nk_opatija_sto-1…gol za seniore postigao je Šuker, no u posljednjoj minuti domaćini su izborili kazneni udarac…
…izvještaje s utakmica juniora, seniora, kadeta u morčića pročitajte u nastavku…

Opatija – Mlađi pogoni ponovno su bili aktivni tijekom cijelog vikenda, dok su seniori nakon prve domaće pobjede u subotu, u jučerašnjem srazu s ekipom iz Stupnika izgubili utakmicu. Veliki izvještaj s utakmice opatijskih juniora napisao je Marko Francetić, a izvještaje s utakmica morčića, kadeta i seniora – Mladen Sinožić.
SENIORI:
NK STUPNIK – NK OPATIJA 2:1 (0:1)

Igralište Stupnik
Gledatelja: 100
Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Pomoćnici: Lang i Benko (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Šuker (7′), 1:1 Sikora (50′), 2:1 Šporčić (88′-11m).
Žuti kartoni: Samardžija, Corallini, Matovina, Šimić, Kremenović (Opatija).

NK STUPNIK: Čičković, Kluk, Mihaljević, Relota, Batarilo, Karačić (od 46′ Štulec), Šporčić, Jurić, Miović (od 46′ Ivanić), Sikora, Deželić (od 83′ Cindrić).
NK OPATIJA: Jakopović (od 83′ Vukić), Samardžija (od 50′ Saleš), Tkalčević, Corallini, Šuker, Radomir, Kolić, Matovina, Šimić, Kremenović, Vlatković.
Jedanaesto kolo 3. HNL Zapad odigrano jučer, donijelo je seniorima Stupnika tri domaća boda protiv raspoloženih gostiju iz Opatije. Nakon što je Šuker zabio za 0:1 u ranoj sedmoj minuti, domaćini su izjednačili preko Sikore u 50 minuti, a kapetan Šporčić je dvije minute prije isteka posljednje minute zabio za pobjedu i konačnih 2:1 iz kaznenog udarca.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI
Igralište NK Opatije
Suci: Robi Stojaković (Lovran), Đulijano Kulaš (M.Draga), Eduard Paljušaj (Matulji)

HNK OPATIJA – NK POMORAC 1 : 3 ( 0 . 0 )
HNK Opatija:
Jakopović, Kovačević, Tominić, Benčan, Smolčić, Šaina, Pejić, Srok, Francetić, Gačanin, Morić
Trener: Dalibor Starčević
Na gradskom stadionu Opatija ovog vikenda odigran je susret između NK Opatije i NK Pomorca. Susret je završio bez pogotka, ujedno i bez pobjednika. Iako su gosti iz Kostrene bili bolji i imali više prilika za pogodak moramo reći da su Opatijci sigurno zaslužili ovaj bod jer su pokazali srčanu borbu do zadnje minute i nisu se predali unatoč tome što su cijelu utakmicu odigrala početna jedanaestorka.
Dok su gosti obavili par izmjena i tako pokušali slomiti domaćina, ali nisu uspjeli. Opatijci su u fazi obrane stajali odlično, ali prijetili su i ofenzivno. Naime, sredinom drugog poluvremena gostujuća obrana je bila izigrana i stvorena je odlična situacija za pogodak; oštrim nabačajem sa lijeve strane na petercu je pronađen Gačanin ispred kojeg se u zadnjem trenutku našao stoper i uspio iznesti loptu iz kaznenog prostora i ukloniti opasnost za svoja vrata. Samo par minuta kasnije Opatijci opet uspijevaju izigrati gostujuću obranu i u izglednoj situaciji našao se Gačanin kada je nedostatkom koncentracije prebacio gostujuća vrata iz male udaljenosti i tako propustio najveću šansu za pogodak. Dok od domaćih možemo izdvojiti samo ove dvije prilike, gostujuća ekipa imala ih je puno više, ali odličnom igrom i obranama Jakopovića mreža je ostala prazna. Na samom kraju susreta možemo izdvojiti još jednu prijetnju po gostujuća vrata kada je Francetić prošao pokraj svog čuvara i ušao u kazneni prostor te pokušao uputiti loptu prema svom suigraču, ali u trenutku kada je poslao loptu biva srušen od gostujućeg stopera, ali glavni sudac to nije procijenio kao prekršaj i nije dosudio jedanaesterac iako bi se o toj situaciji dalo raspravljati.
Ove dvije ekipe tijekom proteklog tjedna sastale i u finalu Županijskog juniorskog kupa u kojem je NK Pomorac pobijedio 4 : 1 i izborio nastup na završnici u kojo će se sastati 4 ekipe koje su izborile nastup na razini cijele Hrvatske.
Sljedeći susret ove nedjelje NK Opatija igra protiv ekipe Vinodola i ništa osim pobjede ne bi dolazilo u obzir, osim toga Opatijci sezonu nastavljaju sa novim trenerom, bivšim igračem HNK Rijeke – Draganom Tadićem.
LIGA MORČIĆA
Kategorija: MLAĐI MORČIĆI
Sudac : Eduard Paljušaj ( Matulji )

HNK OPATIJA – NK ZAMET 11 : 0 (3 : 0 )
Bolterstein, Uljanić, Kaftanić, N.Džaja, Blečić, Zanet, J.Sinožić, Pozderac, Čule, Diković, Peruč, Perić, Kumičić, Pepelnik, Šafarek, Traub
Treneri: Boris Petrovčić i Stipe Mikulić
Strijelci: 1:0 Matteo Zanet u 2′; 2:0 Niko Čule u 9′; 3:0 Dominik Traub u 10′; 4:0 Din Pozderac u 12′; 5:0 Juraj Sinožić u 15′; 6:0 Dominik Traub u 28′; 7:0 Din Pozderac u 30′; 8:0 Loren Kumičić u 33′; 9:0 Dominik Traub u 35′; 10:0 Juraj Sinožić u 46′; 11:0 Din Pozderac u 50′
U jednoj neravnopravnoj utakmici dječaci u crno-bijelim dresovima iskoristili su svoju nadmoć i napunili mrežu mlađih morčića iz Zameta. Treneri Opatije iskoristili su priliku i omogućili svim igračima/dječacima da pokažu svoje nogometne vještine. U takvim okolnostima, gdje su morčići Zameta bili u podređenom položaju, svoje golgeterske mogućnosti iskazali su Din Pozderac i Dominik Traub, svaki postigavši po tri zgoditka.
Kategorija: STARIJI MORČIĆI
HNK OPATIJA – NK ZAMET 2 : 3 (1 : 0 )
HNK Opatija: Bezinović, Zelenika, Bilajac, Juranović, Maravić, Nikolac, Šepić, Šimić, Sikirica, M.Cvetko, A.Cvetko, Čejvanović, Horvatinčić
Trener: Zoran Cofer Kliner
Strijelci: 1:0 Mateo Šepić u 3′; 2:0 Mateo Šepić u 30′; 2.1 Tin Jurica u 36′; 2.2 Tin Jurica u 38′; 2:3 Tin Jurica u 39′
Stariji morčići nastavili su sa svojim dobrim igrama i kvalitetnim izdanjima i u utakmici protiv svojih vršnjaka iz NK Zameta. Takva igra rezulitirala je ranim vodstvom već na početku utakmice, zatim povećanjem vodstva na početku drugog poluvremena, drugim današnjim pogotkom Matea Šepića, no dječaci iz Zameta se nisu predali već su preko svojeg najboljeg igrača i strijelca sva tri pogotka, Tina Jurice, u samo 3 minute preokrenuli rezultat od 0:2 u vodstvo i konačnu pobjedu od 3:2. Imali su domaći igrači priliku i za poravnanje, ali je nisu iskoristili.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići

Kategorija: KADETI
Suci: Đulijano Kulaš ( M.Draga ), Robi Stojaković ( Lovran ), Eduard Paljušaj ( Matulji )
HNK Opatija
: Uni (35′ Frlan), Ciceran, Ribarić, Vuković, Mahulja, Kurti (57′ Conjar), Margetić, Jenuš, Rigović (46′ Mrzlić), Carrera ( 71′ Ružić), D.Mrđenović (51′ M.Mrđenović )
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 1:0 Antonio Carrera u 48′; 1:1 Dino Alinčić u 60′; 1:2 Josip Buršić u 68′; 1:3 Moreno Maretić u 78′
Prava prvenstvena utakmica, zanimljiva za gledanje, puna dinamike, isto toliko prilika i na kraju s neočekivanim rezultatskim preokretom, ali zasluženom pobjedom kadeta iz Kostrene. U prvom poluvremenu gledali smo u prvih 15-tak minuta jednu laganu terensku inicijativu gostiju, ali bez neke izrazitije prilike za zgoditak, potom inicijativu preuzimaju domaći igrači, koji propuštaju jednu vrlo izglednu priliku (Rigović izašao sam pred golmana ali njegov lob udarac mogao je i morao biti puno bolji) i s rezultatom 0 : 0 odlazi se na odmor. Iz prvog poluvremena treba zabilježiti jedan neoprezan i grubi start napadača Pomorca, nakon kojeg je domaći vratar Uni zbog ozljede morao svoje mjesto ustupiti svojem kolegi Frlanu – što je sudac Kulaš propustio sankcionirati s javnom opomenom.
Drugo poluvrijeme puno bolje otvaraju domaći dečki, koji nakon lijepog prodora Margetića i upućenog udarca kojeg gostujući vratar kratko odbija, nakon male gužve, spretno u mrežu ubacuje A. Carrera , za vodstvo 1 : 0. Nakon postignutog zgoditka domaći preko Matea Mrzlića propuštaju još tri tzv. ”zicera“ i umjesto da povećaju vodstvo i rezultatski riješe utakmicu, po starom nogometnom pravilu, gosti kažnjavaju promašaje domaćih, kao i neiskustvo pričuvnog vratara domaćih i s tri zgoditka okreću rezultat u svoju korist. Iako su pretrpjeli poraz, domaći igrači su pružili vrlo dobru partiju i samo zahvaljujući svojoj neefikasnosti i nespretnosti izgubili su utakmicu koju su po prilikama trebali dobiti.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti