NK Opatija: Izvještaji s utakmica juniora i kadeta

Domaći igrači istrčali su u novoj garnituri crno-bijelih dresova, koje im je donirao Foto Kurti.

Opatija – Vrijedna ekipa, mlađih pogona NK Opatija, nastavlja sa svojim proljetnim utakmicama. Obzirom na izmijenjeni raspored utakmica, u nastavku teksta pročitajte rezultate posljednja dva kola.
2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Datum: 25.04.2012.
Kategorija: JUNIORI
Igralište: Kantrida – pomoćno
Sudac: Goran Brusić ( Rijeka ), Gabrijel Flegar ( Rijeka ), Jerko Grgurica ( Rijeka )
Delegat: Zvonko Sobol ( Rijeka )

NK POMORAC – NK OPATIJA 4 : 1 ( 2 : 0 )
Jakopović, Tominić (64′ Ribarić)(, Hasičić, Kovačević, Srok, Šaina, Smolčić, Francetić, Gačanini, Tadić (56′ Dijanić), Carrera
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 1:0 Edin Kušmić u 33′ (11m); 2:0 Antonio Božičević u 36′: 3:0 Antonio Mance u 65′; 4:0 Antonio Božičević u 70′; 4:1 Andrej Gačanin u 72′

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Kategorija: KADETI
Sudac: Gabrijel Flegar ( Rijeka ),Goran Brusić ( Rijeka ), Jerko Grgurica ( Rijeka )

NK POMORAC – NK OPATIJA 4 : 1 ( 1 : 0 )
Uni (69′ Chaoui ), Ciceran , Kovčalija , Mahulja, Martinčić, Jenuš (51′ Kurti) , M.Mrđenović , D.Mrđenović , Pribanić (63′ Ružić), Bojić, Mrzlić (58′ M.Mrđenović )
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 1:0 Antonio Petrović u 23′; 2:0 Sefčet Osmani u 41′; 3:0 Moreno Maretić u 49′; 3:1 Mateo Mrzlić u 65′; 4:1 Dino Alinčić u 70′
Datum: 18.04.2012.
Kolo: 19
Igralište: NK Opatije
Sudac: Dalibor Šušnjar ( Klana ), Milan Kukuljan ( Podkilavac), Marin Rožman( Rijeka )
Delegat: Josip Čiček ( Delnice )

NK OPATIJA – NK RIJEKA II 3 : 2 ( 2 : 1 )
Jakopović, Tominić, Hasičić, Kovačević, Srok, Šaina, Smolčić, Francetić, Gačanini, Tadić, Carrera
Strijelci: 1:0 Antonio Tadić u 7′; 1:1 Niko Jović u 26′; 2:1 Antonio Carrera u 44′; 2:2 Niko Jović u 49′; 3:2 Antonio Tadić u 87′

NK Opatija - Kadeti

Sudac: Milan Kukuljan ( Podkilavac ) Dalibor Šušnjar ( Klana ), Marin Rožman( Rijeka )

NK OPATIJA – NK RIJEKA II 0 : 3 ( 0 : 2 )
Uni (69′ Chaoui ), T.Sinožić (50′ Ciceran ), Kovčalija (58′ Ribari), Mahulja, Martinčić, Jenuš , Margetić , D. Mrđenović (50′ Rigović ), Pribanić, Bojić, Mrzlić (58′ M.Mrđenović)
Strijelci: 0:1 Tino Sinožić (autogol) u 8′; 0:2 Jasmin Bečirević u 38′; 0:3 Carlos Mauricio Lianos Lohinski u 78′

Kako je počela tako je i završila utakmica kadeta Opatije i ekipe Rijeka II. Na ubačaj s lijeve strane Tino Sinožić u namjeri da izbije loptu glavom ispred natrčalog napadača Rijeke, pogodio je vlastitu mrežu za vodstvo gostiju – 0:1. Dvije minute prije kraja utakmice, lijepu akciju Riječana efektno (udarcem s 15m iskosa u drugi vratarev kut) je završio Carlos Mauricio Lianos Lohinski za konačni rezultat – 0:3. U razdoblju između prvog i trećeg gola, gledali smo vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj su se prilike redale pred oba gola. Domaći igrači u novoj garnituri crno-bijelih dresova (sponzor Foto Kurti), po tradiciji propustili su sve svoje izgledne prilike za realizaciju, dok su Riječani u 38 minuti utakmice iskoristili očiti nesporazum dvojice braniča Opatije (Mahulja, Marinčić) i preko Jasmina Bečirevića povećali svoje vodstvo na 0:2. Zanimljiva utakmica koju je , neuobičajeno, gledalo velik broj gledatelja.