NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Liburnija.net: Stariji pioniri s prigodnim majicama…

Igrači Opatije izašli su na teren s majicama na kojima je pisala podrška Mateu i Antoniu koji su u prošlom kolu, na utakmici između Opatije i Naprijeda, teško ozlijeđeni. Kompletne izvještaje i nekoliko fotografija pogledajte u nastavku teksta.

Opatija – Još jedan “bogat” nogometni vikend za opatijske nogometaše. Bilo ih je na travnjacima širom ove naše regije. Morčići ( mlađi i stariji ) ugostili su svoje vršnjake iz Krka i zadržali svih 6 bodova kod kuće, pioniri ( mlađi i stariji ) gostovali su u Mavrincima i domaćinima ( NK Grobničanu ) “oteli” svih 6 bodova, i na koncu kadeti i juniori gostovali su u Kraljevici gdje su im domaćini bili nogometaši NK Pomorac iz Kostrene koji svoje domaće utakmice igraju na travnjaku u Kraljevici i koji su Opatijce poslali kući bez osvojenog boda.

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ST. PIONIRI

Igralište: Mavrinci
Sudac: Mario Kučan ( Rijeka )

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 1 : 3 ( 0:1 )
Ravlić, Vrdoljak, Smolica (52′ Josipović), M.Jukičić, Cetin, Tešić (46′ Kostić), Mataija, Baraba (57′ Blašković), Bačvarov (60′ A.Zelenika), Augustinović (36′ Pobar), Šaina (58′ Lončarica)
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Antonio Cetin u 3′; 0:2 Adrian Šaina u 41′; 0:3 Marijan Jukičić u 50′; 1:3 Marino Matković u 68′

Igrači Opatije izašli su na teren s majicama na kojima je pisala podrška Mateu i Antoniu koji su u prošlom kolu, na utakmici između Opatije i Naprijeda, teško ozlijeđeni. Spomenuta činjenica, kao da je dodatno motivirala Opatijce koji su preko Antonia Cetina već u 3′ došli u rano vodstvo. Nakon toga uslijedila je nešto čvršća i na momente oštra igra, pa je sudac Kučan u 28′ igraču Opatije, Teu Mataiji zbog namjernog udaranja protivničkog igrača, pokazao crveni karton. U poluvremenu su se strasti malo smirile pa je drugo poluvrijeme proteklo u mirnoj atmosferi, u kojoj su, igrači trenera Brajkovića, iako brojčano oslabljeni, uspjeli postići još dva zgoditka, a Grobničani su pred kraj uspjeli samo smanjiti za konačnih 1 : 3.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ML. PIONIRI

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 0 : 6 ( 0 : 3 )
Bezinović, Gecaj, Bilajac, Kozina, Matulja (36′ Juranović ), T.Jukičić (36′ Brckan ), Šimić, Sušanj (36′ Nikolac ), A.Džaja , Ivančić (31′ B.Bogolin )
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Antonio Džaja u 11′; 0:2 Tomislav Jukičić u 21′ iz 11 m; 0:3 Antonio Džaja u 25′; 0:4 Baltazar Anton Bogolin u 41′; 0:5 Baltazar Anton Bogolin u 42′; 0:6 Jurica Juranović u 44′

Svoju dobru i bolju igru od svojih domaćina, mladi Opatijci okrunili su sa šest pogodaka, po tri u svakom poluvremenu i sa uvijek neugodnog gostovanja na Grobniku, vratili se s tri boda.

Liburnija.net: Kadeti NK Opatija

2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija : KADETI

Igralište: Igralište Oštro ( Kraljevica )
Sudac: Davor Majnarić ( Rijeka ). 1.pomoćni Goran Brusić ( Čavle ) , 2. pomoćni Igor Čepić ( Kostrena )
Delegat: Dejan Ivošević ( Rijeka )

NK POMORAC – NK OPATIJA 2 : 0 ( 2 : 0 )
Peruč, Ciceran, Pavešić , Trošelj , Martinčić (58′ Mahulja ), Mohorovičić , Tercolo , Antolović ( 62′ Đ.Kurti ), Mrzlić , Bojić (66′ Rupnik ), Rigović (62′ Nikčević)
Trener: Đ.Sinožić

Strijelci: 1:0 Roko Franović u 22′; 2:0 Josip Buršić u 33′

Liburnija.net: Juniori NK Opatija

Kategorija : JUNIORI

Sudac: Goran Brusić ( Čavle ). 1.pomoćni Davor Majnarić ( Rijeka ) , 2. pomoćni Igor Čepić ( Kostrena )

NK POMORAC – NK OPATIJA 3 : 1 ( 1 : 0 )
Alibašić, T.Sinožić (57′ Klarin ), Juraga, Šaina (59′ Pribanić ), Kovačević, Hasičić, Srok (66′ Ribarić ), Paravić (49′ Kudrić ), Francetić, Tadić , Hepp
Trener: D.Zobić

Strijelci: 1:0 Antonio Mance u 37′; 2:0 Antonio Mance u 55′; 3:0 Tomislav Gašpert u 75′; 3:1 Antonio Tadić u 76′

U nedjelju su juniori NK Opatije izgubili u gostima protiv ekipe NK Pomorac rezultatom 3:1. Nakon prolaza u 1/16 finala juniorskog Kupa, igrači Opatije bili su u potpunosti fizički i psihički iscrpljeni, a nedostajalo je i motivacije. Upravo te činjenice utjecale su na njihovu igru koja je bila jako blijeda predstava onoga što inače igraju.

Liburnija.net: Kristijan Kurti – mlađi morčić NK Opatija

Osim što igra nije bila kako treba ni sudac im nije bio od pomoći, daleko od toga, barem onaj pomoćni koji je u 50. minuti zbog ozljede svog kolege zamijenjen i postavljen na mjesto glavnog sudca. Ali o toj “gospodi” ne treba trošiti riječi pa ću ostati na tom kratkom komentaru. Domaći, inače iz Kostrene, ali svoje utakmice igraju u Kraljevici, pokazali su bolji pristup utakmici i cijelo su prvo poluvrijeme držali posjed lopte na protivničkoj polovici i nizali udarce i prilike za pogodak, ali su se Opatijci teškom mukom uspijevali obraniti i sačuvati mrežu. Sve do 45.minute kada je napadač NK Pomorca sa 30-tak metara od vratiju uputio snažan i precizan udarac u okvir,dodiruje vratnicu i neobranjivo odlazi u mrežu za 1:0.

Igrači su otišli na odmor, a s njega su Opatijci izašli donekle motiviraniji i odlučniji, ali onda dolazi još jedna sporna procjena, prije spomenute “gospode”,o ubacivanju sa strane nakon kojega igrači Pomorca zabijaju svoj drugi pogodak. Zatim nakon par minuta, greška u dodavanju Francetića prema Heppu dovodi do ubacivanja iz kuta iz kojeg domaći postižu svoj treći i posljednji pogodak na ovoj utakmici. Do kraja utakmice još treba istaknuti samo odličan nabačaj Kovačevića iz kuta kojim je odlično “pronašao” Tadića koji glavom zabija počasni pogodak za konačni rezultat 3:1.

NK OPATIJA – NK KRK 2 : 0 ( 1 : 0 )
Bolterstein, Diković, Piveta, Bujas, V.Bogolin, J.Sinožić, Priskić, T.Blečić, Gvozden, Šafarek, K.Kurti, A. Peruč, Mulvaj
Trener: Boris Petrovčić

Strijelci: 1:0 Val Bogolin u 16′; 2:0 Kristijan Kurti u 34′

Neobična utakmica u kojoj su dječaci s Krka imali više prilika za postizanje pogodaka i ukupno uzevši bili bolji suparnik u ovoj utakmici, no nisu znali svoju bolju igru materijalizirati.

S druge strane, Opatijci su svoje šanse iskoristili, zabili dva krasna zgoditka ( Val Bogolin u prvom a Kristijan Kurti u drugom poluvremenu ), dok im je jednog sudac Šabanović, opravdano, poništio zbog faula na gostujućem vrataru. Krčani, nisu iskoristili niti udarac s “bijele” točke, kojeg je Andrej Babić uputio preko gola.

Liburnija.net: Stariji morčići s trenerom Draženom Krnjatićem

Kategorija: ST. MORČIĆI

Liburnija.net: Dominic Traub

NK OPATIJA – NK KRK 5 : 2 ( 1 : 1 )
Turak, N.Džaja, Pozderac, Traub, Zanet Marok, Kaftanić, Kumičić, Ajanović, Buršić, Hrmić
Trener: Dražen Krnjatić

Strijelci: 1:0 Dominic Traub u 5′; 1:1 Franjo Lazar u 20′; 2:1 Loren Kumičić u 29′; 2:2 Borna Šamanić u 31′; 3:2 Dominic Traub u 37′; 4:2 Edi Ajanović u 38′; 5:2 Din Pozderac u 43′

Utakmica koja je u većem dijelu bila ravnopravna i rezultatski neizvjesna, Opatijci dva puta u vodstvu, Krčani dva puta poravnavaju, no u završnici, dječaci trenera Krnjatića s tri pogotka u periodu od 37′ do 43′ rješavaju pobjednika ovog susreta.