NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Arhiva Liburnija.net: Juniori u akciji

Izvještaje s utakmica mlađih uzrasta pročitajte u nastavku teksta. Mlađi i stariji pioniri završili su jesenski dio natjecateljske sezone 2012/13., dok će pauzu od 14 dana, juniori iskoristiti za odigravanje 1/16 finala Kupa, kad im slijedeće subote, 01. prosinca dolazi u goste prvoligaš Inter iz Zaprešića.

Opatija – Još jedna “bogata” nogometna nedjelja na opatijskom campu, na kojoj su se utakmice odigravale poput filmova na tekućoj vrpci u Cinestaru. Prvi su na igralište stigli mlađi pioniri, već oko 08.00 sati, jer je već u 09.00 sati nedjeljni “program” započeo utakmicom mlađih pionira između Opatije i Krka, potom je uslijedio susret starijih pionira istih takmaca, pa su svoj red dočekali kadeti Opatije i Halubjana, a opatijsku nogometnu nedjelju zaključili su juniori domaćina i gostiju iz Viškova. Posljednji igrači i suci napustili su, danas više nego zauzete i okupirane svlačionice nogometnog igrališta, oko 16.30 h, kad su i vrijedni zapisničar Rajko Planinić i njegov otac i domar, Bojan Planinić mogli konačno malo odahnuti.

Ako tome dodamo da su, u jutarnjem terminu, mlađi morčići odigrali svoju prvu utakmicu u sklopu Zimske lige morčića (slavili nad vršnajcima iz MNK Drenove rezultatom 5:3), a da su stariji morčići dan ranije, također u sklopu Zimske lige u utakmici drugog kola, ostvarili i drugu pobjedu, nad MNK Kvarner, 6:2, zaokružili smo pregled svih omladinskih uzrasta i proteklog vikenda. Mlađi i stariji pioniri s ovom utakmicom završili jesenski dio natjecateljske sezone 2012/13 tj. utakmica s Krkom bila je posljednja službena utakmica u 2012 godini.

Kadeti i juniori ugostili su u 13. kolu 2 HNL Zapad, susjede iz Viškova. Obje utakmice, iako odigrane po blatnjavom i skliskom travnjaku, bile su kvalitetne i rezultatski neizvjesne do samog kraja utakmice, a u međusobnim odmjeravanjima snaga uspješniji su bili Halubajci i odnijeli svih 6 bodova u Viškovo. Za razliku od mlađih kolega, kadeti i juniori ušli su u jednu negativnu seriju, s dvije uzastopne utakmice bez osvojenog boda. U slijedećem kolu su slobodni, dok u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva dočekuju ekipu NK Vinodola. Pauzu od 14 dana, juniori će iskoristiti za odigravanje 1/16 finala Kupa, kad im slijedeće subote, 01. prosinca dolazi u goste prvoligaš Inter iz Zaprešića.

2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija : KADETI

Igralište: Stadion NK Opatije
Sudac: Vedran Jelenčić ( Kastav ), 1.pomoćni : Marko Balen ( Rijeka ), 2. pomoćni: Igor Bahun ( Rijeka )
Delegat: Alan Dundović ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK HALUBJAN 0 : 3 ( 0: 1 )
Ravlić, Ciceran, Selimović, Trošelj , Mahulja (75′ Brubnjak), Mohorovičić (65′ Rupnik) , Tercolo (41′ Đ.Kurti) , Nikčević, Mrzlić (41′ Bobinac) , Bojić, Rigović (70′ Antolović)
Trener: Đ.Sinožić

Strijelci: 0:1 Loris Bedenik u 5′; 0:2 Nikola Marić u 74′; 0:3 Nikola Marić u 77′

Kadeti su tjednu prije utakmice s Halubjanom odigrali prijateljsku utakmicu sa susjedima iz Lovrana i do vrha napunili mrežu Lovrancima ( 6:1 ), no, izgleda da su svu “municiju” ispucali u prijateljskoj a u prvenstvenoj utakmici ostali su “bez baruta”. Sastav kadeta u ovoj utakmici, u odnosu na nekoliko prethodnih doživio je nekoliko promjena, što zbog ozljeda što zbog školskih obveza, pa je tako na vratima bio, još uvijek pionir po godinama, Ivan Ravlić.

Gosti su vrlo rano došli u vodstvo, kad je u 5′ s 18 m snažno opalio Loris Bedenik, vratar domaćih je rukama obranio njegov udarac, ali je lopta od siline udarca, u luku ušla pod samu prečku. Svoj bolji ulazak u utakmicu gosti su pokazali s još dvije izgledne prilike, no obje su zbog nesnalažljivosti i nepreciznosti napadača Halubjana ostale neiskorištene. Nakon uvodnih 15-tak minuta, domaća ekipa polako dolazi k sebi i počinje stvarati prilike pred vratima gostiju. Najbolju priliku za poravnanje imao je Mrzlić, no njegov udarac s 10 m, iako neometan, odlazi preko vratnice.

U drugom poluvremenu gledamo bolju igru Opatijaca, no kronična ovojesenska boljka, neefikasnost i nepreciznost, nastavila se i u današnjoj utakmici. Pred sam kraj utakmice, Halubajci su dvije naivne greške u domaćoj obrani kaznili s dva pogotka pričuve Nikola Marića i na kraju zasluženo slavili, iako rezultat nije odraz pravog mjerila snaga na terenu.

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

Kategorija : JUNIORI

Sudac: Marko Balen ( Rijeka ), 1.pomoćni :Vedran Jelenčić ( Kastav ) , 2. pomoćni: Igor Bahun ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK HALUBJAN 0 : 1 ( 0 : 1 )
Alibašić, T.Sinožić (60′ Klarin ), Juraga, Šaina, Hasičić, Srok, Paravić (33′ Margetić), Francetić, Tadić ,Hepp (20′ Kudrić ), Pribanić (74′ Ribarić)
Trener: D.Zobić

Strijelci: 0:1 Armando Begić u 4

Juniori NK Opatije izgubili su protiv ekipe NK Halubjan rezultatom 0:1. Nakon svega 5 minuta susreta u koji su Opatijci ušli vrlo loše i djelovali pomalo izgubljeno, napadač gostiju Begić poslije nabačaja glavom “sprema” loptu u mrežu. Kasnije u susretu Opatijci su pokazali bolju igru nego u tih 5 minuta pa čak i više izglednih situacija za postizanje pogotka od gostiju, ali ipak nisu uspjeli zabiti.

Taj susret zabilježen je kao prvi domaći prvenstveni poraz juniora Opatije. Osim jedinog pogotka, treba spomenuti velike prilike domaćina. U prvoj se našao Pribanić kada se pojavio između gostujuće obrane i vratara i pokušao loptom prebaciti vratara, međutim, taj udarac nije bio dovoljno jak da bi ga svladao. Nekoliko trenutaka kasnije u još većoj prilici za postizanje pogotka našao se Tadić, licem u lice s vratarom, ali nije uspio zadržati koncentraciju i preciznost koju ima inače pa je vratar njegov udarac obranio i skrenuo u korner. U drugom poluvremenu, glavom je pokušao Pribanić, ali gostujući vratar loptu uspijeva zaustaviti u posljednji trenutak.

Na kraju treba reći da je utakmica bila zanimljiva iako je postignut samo jedan jedini pogodak te da su gosti uspjeli pobijediti zbog lošeg početka ekipe NK Opatije koja kasnije nije uspjela uzvratiti unatoč većem broju udaraca u okvir.
Sljedećeg vikenda, točnije u subotu, juniori NK Opatije igraju utakmicu 1/16 finala hrvatskog juniorskog Kupa na domaćem terenu protiv momčadi NK Inter Zaprešić pa pozivam sve čitatelje da dođete bodriti Opatijce i biti svjedok “povijesne” utakmice koja počinje u 11:00 sati.

Liburnija.net: Juniori NK Opatija

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ML.PIONIRI

Igralište: NK Opatije
Sudac: Dražen Petrović ( Viškovo )

NK OPATIJA – NK KRK 2 : 1 ( 1 : 1 )
Vrkić, Gecaj, Bilajac , Kozina (31′ Šepić), Paro, Juranović (31′ Horvatić), T.Jukičić , Šimić, B.Bogolin (31′ Sušanj ), Matulja, Ivančić
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 1:0 Karlo Milohnić u 10′ – autogol; 1:1 Nevio Satinović u 23′; 2:1 Filip Šimić u 57′

Nakon dobre i efikasne partije koju su dječaci trenera Igora Tkalčevića pružili u prethodnoj utakmici protiv Grobničana, očekivalo se puno više u domaćoj utakmici protiv Krka. Krenulo je dobro po Opatijce, kad su poveli autogolom Milohnića, no do kraja prvog poluvremena gosti s našeg najvećeg otoka, uspjeli su preko Satinovića poravnati rezultat, iako je ostao dojam da je zgoditak postignut iz zaleđa. Veliki trud kojeg su iskazali mlađi pioniri u crno-bijelim dresovima, na kraju i na njihovu radost se isplatila, tri minute prije kraja utakmice kad su preko Filipa Šimića došli do minimalne, ali zaslužene pobjede.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

Kategorija: PIONIRI

NK OPATIJA – NK KRK 2 : 3 ( 1 : 1 )
Uzelac , Vrdoljak, Smolica (42′ Josipović), Cetin, Tešić (46′ Augustinović), Mataija, Baraba, Bačvarov, Pobar (36′ Kostić), A.Šaina, M.Jukičić
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Kristijan Bolonić u 15′; 1:1 Antonio Cetin u 25′ iz 11 m; 1:2 Vedran Mazi u 43′; 1:3 Dean Županec u 48′; 2:3 Teo Mataija u 61′

Zanimljivu i rezultatski neizvjesnu utakmicu, pružili su stariji pioniri Opatije i Krka. I dok je u prvom poluvremenu, svaka ekipa postigla po jedan pogodak, u drugom su dječaci trenera Gorana Brajkovića krenuli sa željom da ovu utakmicu riješe u svoju korist. To bi im i vjerojatno pošlo za rukom da na vratima gostujuće ekipe nije stajao izvrsni Marko Opalić koji je bio gotovo nerješiva enigma za domaće napadače. I dok su Opatijci igrali i stvarali brojne prilike, gosti iz Krka su se odlično branili i iz dvije brze polukontre došli u vodstvo od 1:3. Do kraja utakmice domaći su uspjeli samo smanjiti poraz na 2:3, jer sve ostalo obranio je vratar Krka.

Liburnija.net: Stariji pioniri…