NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

A kako su prošli kadeti i juniori na gostovanju na Grobniku, pročitajte u nastavku…

Opatija – I dok mlađi i stariji morčići polako ulaze u završnicu Zimske lige morčića, koja se igra u dvoranama (Gorovo, Kastav), uvjetno rečeno, “starije” kategorije su nastavili svoje proljetno natjecanje na “otvorenom”.

Pa su tako, proteklog vikenda, zbog obilnih oborina koje su padale od sredine proteklog tjedna, svoje utakmice redovnog 18. kola odigrali samo kadeti i juniori, dok su mlađi i stariji pioniri svoje utakmice morali odgoditi.

2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 18
Kategorija : KADETI
Igralište: Mavrinci
Suci: Sudac: Ivan Matić ( Kastav ), Đani Mihočka ( Rijeka ), Marko Tićak ( Rijeka )
Delegat: Pero Radić ( Rijeka )
Liječnik: dr Siniša Knežević

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 1 : 4 ( 0:3 )
Peruč, Žic , Pavešić (54′ Mahulja), Martinčić, Trošelj , Bobinac, Klarić, Rupnik (46′ Tercolo), Mrzlić, Bojić, Mohorovičić
Trener: Đ.Sinožić

Strijelci: 0:1 Mateo Mrzlić u 9′; 0:2 Domagoj Bobinac u 34′; 0:3 Mateo Mrzlić u 40′; 0:4 Nevio Klarić u 41′; 1:4 Armando Osmani u 62′

Nakon prošlotjednog poraza od ekipe Rijeka II, kadeti Opatije gostovali su na tradicionalno “teškom” gostovanju na Grobniku odakle su se kući vratili s “punim” plijenom. Već do odmora s dva zgoditka Matea Mrzlića i jednim Domagoja Bobinca, riješene su sve dileme oko pobjednika ove utakmice. Na početku drugog poluvremena Nevio Klarić povisuje na nedostižnih 0:4. Slijedi malo opuštanje, što domaći kažnjavaju i postižu počasni zgoditak preko Armanda Osmanija, za konačnih 1:4. Mogli su igrači u crno-bijelim dresovima ostvariti i veću i uvjerljiviju pobjedu, no i u ovoj utakmici nisu iskoristili još nekoliko više nego izglednih situacija za postizanje zgoditaka.

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem

Kolo: 18
Kategorija : JUNIORI
Sudac: Đani Mihočka ( Rijeka ), Ivan Matić ( Kastav ), Marko Tićak ( Rijeka )

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 3 : 3 ( 1:1 )
Alibašić, Juraga, Šaina, Kovačević, Hasičić, Srok, Paravić , Hepp, Francetić, Kudrić, Klarin
Trener: D.Zobić

Strijelci: 0:1 Pino Kovačević u 31′; 1:1 Mateo Vukelić u 36′; 2:1 Marko Conjar u 46′; 3:1 Marko Conjar u 71′; 3:2 Marko Francetić u 79′; 3:3 Mateo Srok u 86′

Iako su juniori NK Opatije već u ranom dijelu utakmice poveli sa 0:1, odličnim prizemnim udarcem Kovačevića sa 18 metara, njihovo vodstvo nije dugo trajalo pa su domaći nakon svega par minuta poravnali rezultat. Nakon spomenutih pogodaka, prilike su se nizale s obje strane, a možemo izdvojiti priliku Opatijaca, točnije Kudrića koji se iskosa sa lijeve strane našao u situaciji jedan na jedan s vratarom, ali ga nije uspio svladati te priliku domaćeg napadača koji se također našao u situaciji jedan na jedan s vratarom i također nije uspio svladati vratara. Unatoč brojnim prilikama i dobroj utakmici do završetka prvog poluvremena rezultat je ostao na onih 1:1.

A zatim, u drugom poluvremenu, u vrlo kratkom razmaku, uslijedila su 2 pogotka ekipe NK Grobničan koja su dobro uzdrmala Opatijce.

Nakon toga, Opatijci su djelovali vrlo uspavano i činilo se kao da su se predali, ali onda sredinom drugog.poluvremena u brzoj kontri preko lijeve strane prolazi Srok, vraća povratnu loptu do Šaine koji je odlično prosljeđuje do Francetića, a on sa vrha šesnaesterca prizemnim oštrim udarcem pogađa mrežu domaćina za 3:2.

I već nakon par minuta, Opatijci su se opet sjurili u brzoj kontri prema vratima Grobničana i u sjajnoj prilici kada se nakon povratne lopte šesnaesterac lopta odbija do Klarina koji prima loptu i iz blizine puca prema vratima, a taj udarac rukom skreće igrač Grobničana, ali ne vratar nego branič i tada sudac pokazuje na “bijelu” točku, a braniču Grobničana crveni karton. Loptu uzima Francetić koji do ove utakmice nije promašio niti jedan jedanaesterac u sezoni, ali ipak danas ne pogađa mrežu iz jedanaesterca već mu vratar domaćih brani. Međutim, na odbijenu loptu naletio je Paravić koji zakucava loptu u mrežu i vraća rezultat u egal.

Do kraja utakmice ostalo je 10 minuta u kojima je opet dominirala ekipa NK Opatije pa opet možemo spomenuti izgledne situacije Šaine koji je iz voleja odličnim udarcem umalo donio pobjedu, ali razlog zbog kojeg je taj udarac ostao samo udarac, a ne pogodak je vratar domaćih koji ga je izvanredno i refleksno obranio.

Upravo zbog ranog pogotka Kovačevića i vodstva od 0:1 te brojnih prilika na kraju susreta možemo reći “samo” bod.

Međutim, kada uzmemo u obzir da je nakon tog ranog vodstva Opatije, domačin s Grobnika, vrlo brzo poravnao rezultat na 1:1 s kojim se otišlo na odmor te nakon odmora u vrlo kratkom vremenu postigao još 2 brza pogotka te poveo sa 3:1,onda s tim jednim bodom Opatijci mogu biti zadovoljni.

Na kraju svega treba reći kako je utakmica između ekipa NK Grobničan i NK Opatija bila vrlo dobra, zanimljiva i kako smo vidjeli pregršt sjajnih akcija, udaraca i svega ostalog dobrog što se može vidjeti na nogometnim stadionima.