NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Liburnija.net: Kaljuža, a ne nogometno igralište!

Oni koji su odlučili da morčići igraju utakmice u ‘nenogometnim’ uvjetima zasigurno nisu razmišljali o tome da ovakve, nazovi utakmice, nikome nisu potrebne, niti nogometu kao sportu, a pogotovo ne djeci u dobi od 8-10 godina. Izvještaje pročitajte u nastavku.

Opatija – Proteklog vikenda samo “polovica” velikog pogona NK Opatije bio je aktivan. Seniori su svoju utakmicu s NK Krkom odgodili za 16. travnja, zbog nastupa dvojice igrača, Darija Mancea i Luke Jakopovića za selekciju Treće HNL koja je nastupila na turniru u Bugarskoj, kadeti i juniori su svoje oglede sa suparnicima s Krimeje (NK Orijent) morali odgoditi zbog neprilagođenog i nespremnog terena na Krimeji (blato), a aktivni su bili morčići i pioniri.

Morčići su gostovali na Viškovu i odigrali svoje nogometne utakmice u uvjetima koji su više bili prikladni za vaterpolo, dok su pioniri gostovali, u Kostreni. Oni koji su odlučili da morčići igraju utakmice u ‘nenogometnim’ uvjetima zasigurno nisu razmišljali o tome da ovakve, nazovi utakmice, nikome nisu potrebne, niti nogometu kao sportu, a pogotovo ne djeci u dobi od 8-10 godina. Ali, u nogometnoj “močvari”, kao što zbori ministar športa, ima i takvih nogometnih djelatnika, koji vjerojatno misle da ovakvi susreti promoviraju nogomet.

Juraj Sinožić

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 7 : 1 ( 3 : 1 )
Mulvaj, Brkić, Mersnik, Priskić, V.Bogolin, Gvozden, Blečić, J.Sinožić, K.Kurti,
Trener: Boris Petrovčić

Strijelci: 1:0 Matej Ilić u 7′; 1:1 Juraj Sinožić u 14′; 2:1 Din Murica u 16′; 3:1 Roko Balukčić u 21′; 4:1 Patrik Murica u 26′; 5:1 Matej Ilić u 36′; 6:1 Patrik Murica u 41′; 7:1 Patrik Murica u 42′

Zaslužena pobjeda domaćih dječaka u crvenim dresovima koji su se puno bolje snašli u ‘nenogometnim’ uvjetima, od gostiju iz Opatije, koji su bili ravnopravni samo u prvih 15 minuta utakmice. Malo opravdanje za dječake u crno-bijelim dresovima je izostanak trojice standardnih igrača (Bolterstein, Diković, Šafarek).

Edi Ajanović

Kolo: 10
Kategorija: ST. MORČIĆI

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 0 : 4 ( 0 : 1 )
Kaftanić, N.Džaja, Pozderac, Hrmić, Zanet Marok, Kumičić, Ajanović, Traub
Trener: Dražen Krnjatić

Strijelci: 0:1 Din Pozderac u 14′; 0:2 Edi Ajanović u 33′; 0:3 Edi Ajanović u 38′; 0:4 Niko Čule u 50′

Nakon dva poraza stariji morčići Opatije ostvarili su svoju prvu proljetnu pobjedu. I dok je u prvom poluvremenu utakmica donekle bila ravnopravna, u drugom su Opatijci bili dominatniji i zasluženo visoko slavili.

NK POMORAC – NK OPATIJA 2 : 1 ( 0 : 1 )
Bezinović (42′ Vrkić ), Paro, Varljen (31′ Gecaj ), Kozina , Bilajac (42′ Juranović), T.Jukičić, Ivančić (48′ A.Sikirica ), Šimić (53′ A.Sušanj), A.B. Bogolin (42′ Šepić) A.Džaja , Matulja
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Anton Baltazar Bogolin u 15′; 1:1 Daniel Čelik u 33′; 2:1 Sergej Baltić u 59′

Unatoč vodstvu u prvom poluvremenu, gosti iz Opatije, na kraju su, minimalno poraženi, u takoreći posljednjoj minuti utakmice.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

1, OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 16
Kategorija: ST. PIONIRI

NK POMORAC – NK OPATIJA 0 : 0 ( 0 : 0 )
NK OPATIJA: Ravlić, Vrdoljak, Smolica (54′ Lončarica ), M.Jukičić, Cetin, Gerčer (36′ Augustinović ), Mataija (67′ Pobar ), Bačvarov, (60′ Tešić ) A.Šaina, Blašković (36′ Kostić )
Trener: Goran Brajković

Neodlučan ishod, bez zgoditaka, svakoj ekipi po bod, za gledatelje, najnepopularniji rezultat – nula – nula.

Liburnija.net: Stariji pioniri…