NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Izvještaje s utakmica mlađih dobnih skupina pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – U derbiju 4. kola juniorske lige Halubajci su bili uspješniji od svojih domaćina, kojima su nanijeli prvi ovosezonski poraz. Izvještaje s utakmica kadeta, starijih i mlađih pionira te juniora pročitajte u nastavku teksta…

1. NK NS RIJEKA – JUNIORI 14/15 SKUPINA A
Kolo: 4
Kategorija: JUNIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Luka Pajić ( Rijeka ), Anton Lukić ( Kastav ), Marin Rožman ( Rijeka )
Delegat: Robert Jelić ( Rijeka )
Liječnik: dr Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK HALUBJAN 2 : 4 ( 0 : 3 )
Stjepić, Mahulja, Rupnik, Đ.Kurti (19′ Antolović), Bojić (85′ Nikčević), M.Prpić, Radan, Ciceran T.Prpić, Jovanović (46′ Mrzlić), Bobinac (46′ Martinčić)
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Jan Ciceran u 8′ ( AG ); 0:2 Karlo Josipović u 19′; 0:3 Mateo monjac u 39′ iz 11m; 1:3 David Radan u 47′; 2:3 Martin Antolović u 86′; 2:4 Andrea Štemberger u 90′

U derbiju 4. kola juniorske lige Halubajci su bili uspješniji od svojih domaćina, kojima su nanijeli prvi ovosezonski poraz. Iako je izgledalo da je utakmica riješena, obzirom da su Halubajci imali visoku prednost, Opatijci su uspjeli smanjiti i utakmicu u završnici doveli u neizvjesnost, na kraju su gosti u zadnjoj minuti postigli još jedan pogodak i zasluženo slavili.

1. NK NS RIJEKA – KADETI 14/15 SKUPINA A
Kolo: 4
Kategorija: KADETI
Suci: Anton Lukić ( Kastav ), Luka Pajić ( Rijeka ), Marin Rožman ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK HALUBJAN 4 : 3 ( 0 : 2 )
Ravlić, Lončarica, A.Šaina, Smolica, Pobar (65′ Kostić), Gerčer (50′ Džinić), Vučković (50′ M.Jukičić), Tešić (41′ Vrdoljak), Cetin , Surina (76′ Vlah), Bošnjak
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Luka Majetić u 14′; 0:2 Arian Šegota u 22′; 1:2 Karlo Surina u 44′; 2:2 Sven Pobar u 53′; 3:2 Karlo Surina u 56′; 3:3 Edi Kadić u 63′; 4:3 Lovro Kostić u 78′

I u utakmici kadeta su gosti u prvom poluvremenu stvorili solidnu prednost, no Opatijci su u drugom poluvremenu najprije izjednačili, potom poveli, da bi Halubajci izjednačili, no golom Lovre Kostića dvije minute prije kraja utakmice, domaćini na kraju osvajaju tri boda.

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 5
Kategorija: STARIJI PIONIRI
Igralište: NK opatije
Sudac: Robert Ružić ( Permani )

NK OPATIJA – HNK ORIJENT 1919 6 : 1 ( 4 : 1 )
Bezinović ( 50′ Vrkić), Varljen, Juranović, Kozina, Gecaj (54′ A.Sikirica), Ivančić (68′ Martinaj), T.Jukičić, Paro (65′ Vanja), Šimić (58′ Šepić), A.Sušanj (65′ M.Sušanj), Matulja
Trener: Saša Lenac

Strijelci: 1:0 Matija Matulja u 2′; 2:0 Petar Kozina u 3′ iz 11m; 2:1 Ivan Kosić u 17′; 3:1 Matija Matulja u 27′; 4:1 Matija Matulja u 32′; 5:1 Matija Matulja u 48′; 6:1 Matija Matulja u 63′

Od početka utakmice, bilo je vidljivo da je kvaliteta na strani domaćina, što je konačni rezultat na kraju utakmice i pokazao. U redovima Opatijaca, posebno efikasan bio je Matija Matulja, postigavši pet od ukupno šest zgoditaka domaćina.

Kolo: 5
Kategorija: MLAĐI PIONIRI

NK OPATIJA – HNK ORIJENT 1919 2 : 1 ( 0 : 0 )
Kinkela, N.Džaja, Pepelnik (34′ Buršić , 45′ Kos ), T.Blečić (38 Šimunić) , Hrmić, Kinkela, Babajić, J.Sinožić, Zanet Marok (60′ Kosmić), Pozderac, Traub
Trener: Sanjin Pavinčić

Strijelci: 0:1 Matija Šimčević u 34′; 1:1 Dominic Traub u 57′; 2:1 Dominic Traub u 60′

Izuzetno zanimljivu i do posljednjeg sučevog zvižduka neizvjesnu utakmicu odigrali su mlađi pioniri Opatije i Orijenta. I dok su u prvom poluvremenu Opatijci propustili dvije izgledne prilike, crveni s Krimeje nakon postignutog zgoditka imali su tzv. ”zicer“ za povećanje vodstva. I kad je već izgledalo da će Orijentaši odnijeti pobjedu, u posljednje tri minute Opatijci preko raspoloženog Trauba preokreću rezultat u svoju korist, što je njegove suigrače jako razveselilo, a na drugoj strani izazvalo tugu.