NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Izvještaje s utakmica mlađih i starijih pionira, kadeta i juniora, pročitajte u izvještajima Mladena Sinožića i Marka Francertića u nastavku teksta.

Opatija – I ovog vikenda, sve omladinske kategorije nogometaša Opatije bile su aktivne, a kako su prošli, kao domaćini Grobničanu i Vinodolu, pročitajte u izvještajima Mladena Sinožića i Marka Francertića u nastavku teksta.

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI
Igralište: NK Opatije
Sudac: Đulijano Kulaš ( M.Draga ), Nenad Dragović ( Viškovo ), Antun Lukić ( Rijeka )
Delegat: Robert Maršanić ( Podhum )

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 3 : 1 ( 2 : 1 )
NK OPATIJA:
Uni, Marinčić ,Tominić , Kovačević, Hasičić, Šaina, Margetić, Srok, Francetić, Carrera ,Tadić
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Mateo Vukelić u 19′: 1:1 Antonio Tadić u 35′; 2: 1 Antonio Tadić u 44′; 3:1 Antonio Tadić u 57′

Nova pobjeda juniora NK Opatije ovog vikenda postignuta je protiv NK Grobničan na gradskom stadionu Opatija. Loše vrijeme, kiša i namočeni teren bili su garancija da utakmica bude dinamična, zanimljiva, ali i s mnogo grešaka.
Na teren za domaće iz Opatije istrčala su čak šestorica kadeta, od toga ih je čak petero bilo u prvih jedanaest. Uz to može se nadodati da u ekipi nije bio niti jedan stariji junior (93.godište). Takva pomlađena ekipa pokazala je borbenost, želju za pobjedom i dokazivanjem, no sredinom poluvremena iz jedne pogreške na središtu igrališta dolazi do kontra napada gostiju i do njihovog prvog udarca prema vratima koji se pretvara u sjajan pogodak i dovodi ih u vodstvo. Domaći pokazuju karakter i ne predaju se već nastavljaju još jačim tempom i tek nekoliko minuta kasnije postižu pogodak, točnije Tadić, i dovodi rezultat u egal. Grobničani su stali i pokušavali se braniti pa kontra napadima prijetiti Opatijcima, no kada se gosti nisu uspjeli dobro obraniti, spašavao ih je njihov vratar koji je unatoč primljenim golovima jako dobro odradio svoj dio posla i solidno odigrao.

Međutim, nedugo nakon prvog pogotka domaćih, na lijevoj strani branič gostiju radi prekršaj u opasnoj zoni, Tadić uzima loptu i izvodi slobodni udarac; upućuje snažan udarac po podu, a lopta dobiva ubrzanje i odlazi u gostujuću mrežu, te dolazi do preokreta u rezultatu. Do kraja prvog dijela utakmice Opatijci su nastavili prijetiti, ali se na odmor ipak otišlo sa minimalnom prednošću i rezultatom 2:1. Nakon odmora dominacija opatijske momčadi se nastavila i već nakon desetak minuta, Tadić se opet nalazi u prilici za pogodak, uspijeva ju realizirati i postiže svoj treći pogodak, nogometnim rječnikom svoj hat-trick. Osim tih pogodaka možemo izdvojiti kako je domaća ekipa mogla postići još nekoliko pogodaka, no Francetić ne uspijeva realizirati niti jednu od tri izgledne situacije i ne uspijeva povećati prednost. Uz to važno je reći nekoliko riječi o ponašanju gostujućih igrača koje nije nalik pravim sportašima. Naime, na samom završetku utakmice gostujući napadač dobiva 2 žuta kartona, tj. crveni karton zbog dva identično, usudio bih se reći, glupa poteza u kojima je nakon sudčevog zaustavljanja igre napucao loptu. Potrebu za komentarom imao je i gostujući branič koji upućuje neprikladne riječi, odnosno psovke, vlastitom treneru koji ga zbog toga šalje u svlačionicu na prijevremeno tuširanje pa gosti utakmicu završavaju sa devetoricom igrača na terenu.
Sljedeći vikend juniori NK Opatije putuju na Krk gdje ih očekuje neugodna momčad, ali njihov cilj je uzeti novi trobod.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Kategorija: KADETI
Sudac: Nenad Dragović ( Viškovo ), Đulijano Kulaš ( M.Draga ), Antun Lukić ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 4 : 0 ( 2 : 0 )
NK OPATIJA:
Chaoui , T.Sinožić, Kovčalija (67′ Ciceran), Mahulja, Vuković, Martinčić (73′ Jenuš) , D.Mrđenović , Rigović (52′ M.Nrđenović), Pribanić, Bojić, Mrzlić (67′ Kurti)

Strijelci: 1:0 Igor Pribanić u 16′; 2:0 Mateo Mrzlić u 32′; 3:0 Igor Pribanić 73′; 4:0 Mauro Mrđenović u 78′

Zanimljivu i kvalitetnu utakmicu gledalo je cca. 40-tak gledatelja u nedjelju popodne na opatijskom campu, po kiši koja je padala veći dio utakmice, u ogledu kadeta Opatije i Grobničana. Za razliku od utakmice u Vinodolu, u današnjoj su igrači u crno-bijelim dresovima iskoristili dio svojih prilika i na kraju uvjerljivo slavili i revanširali svojim vršnjacima s Grobnika za neugodan, 3:8, poraz u jesenskom dijelu prvenstva. Opatijci su poveli nakon poklona (greške) gostujućeg vratara kojem je jedna lagana lopta iskliznula iz ruku, te Igoru Pribaniću omogućio da još lakše poentira – 1:0. Uslijedili su napadi domaćih, no više nego izgledne prilike za postizanje zgoditka nisu uspjeli realizirati Mrzlić i Pribanić. Za to vrijeme, gosti su naoko imali inicijativu i loptu više u svojem posjedu, ali su uspjeli samo jednom opasnije zaprijetiti domaćem vrataru Chaouiu koji je jedan udarac iz blizine uspio sjajnom intervencijom obraniti. U 32′ T. Sinožić je lijepo prošao po desnoj strani, nanizao trojicu gostujućih igrača i kad je došao na rub 16-terca uposlio Matea Mrzlića koji odmjerenim i preciznim udarcem povećava vodstvo domaćina na 2:0

U drugom poluvremenu igralo se još bolje, s obje strane, posebno se to odnosi na igrače Opatije, koji su ponovo stvorili nekoliko izglednih prilika (D.Mrđenović. Mrzlić, Pribanić) od koje su realizirali dvije. Najprije je u 73′ Igor Pribanić jednu lijepu polukontru u kojoj je sudjelovalo nekoliko igrača, završio prizemnim i preciznim udarcem s 18 m i time otklonio sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta, a točku na i, za konačanih 4:0, postavio je Mauro Mrđenović iz još jedne lijepe akcije i nakon povratne lopte Pribanića, s 2-3 m samo postavio nogu i gurnuo loptu u praznu mrežu. Zaslužena pobjeda kadeta Opatije, koji su, nakon tri uzastopna poraza, svoju dobru igru, konačno i ”naplatili“.

NK Opatija - Kadeti

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ML. PIONIRI
Sudac: Aljoša Žauhar ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK VINODOL 2 : 4 ( 0 : 3 )
NK OPATIJA:
Uzelac, Gerčer, Kozina (20′ Varljen ), Srok, Smolica ( 25′ Gecaj ), Zovko , Paro (31′ M.Jukičić ), Škarica ( 44′ T.Jukičić ), Tešić , Flego, A.Džaja
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Frane Vidović u 1′; 0:2 Frane Vidović u 19′; 0:3 Frane Vidović u 24′; 1:3 Toni Srok u 39′ iz 11m; 2:3 Antonio Gerčer u 40′; 2:4 Frane Vidović u 43′

Mlađi pioniri Vinodola preko svojeg najboljeg igrača, i nerješivu enigmu za pionire Opatije, Frana Vidovića poveli su s 3:0 i praktički riješili pitanje pobjednika ove utakmice. Pokušali su Opatijci početkom drugog poluvremena, ”vratiti“ se u utakmicu, no osim smanjenja vodstva Vinodola na 2:3, više od toga nisu mogli. Jer je ubrzo Frane Vidović, jednu otetu loptu na centru, solo prodorom završio za konačnih 2:4. Trener mlađih pionira Opatije, Igor Tkalčević, je bez obzira, na poraz, zadovoljan s prikazanom igrom svojih pulena.

NK Opatija - Mlađi pioniri

Kategorija: ST. PIONIRI

NK OPATIJA – NK VINODOL 3 : 0 ( 2 : 0 )
NK OPATIJA:
Peruč, Vrdoljak, Klarić (54′ Augustinović ), Selimović (36′ Šaina ), Tercolo (58′ Blašković ), Antolović, Nikčević, Mohorovičić, Brubnjak (36′ Žic ), Poljak, Rupnik (36′ Cetin )
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 1:0 Vito Tercolo u 5′; 2:0 Nevio Klarić u 23′; 3:0 Niko Nikčević u 45′

Jedna rutinska pobjeda u utakmici u kojoj su stariji pioniri Opatije u svim segmentima igre bili nadmoćni u odnosu na svoje protivnike iz Vinodola.