NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Detalj s utakmice mlađih pionira

Kadeti i juniori slavili su u srazu protiv Grobničana, dok su mlađi i stariji pioniri bili uspješniji protiv vršnjaka iz Orijenta.

Opatija – Mlađi i stariji pioniri te kadeti i juniori odigrali su prošle subote svoje prvenstvene oglede i pritom ostvarili pobjede u svim utakmicama. Kadeti i juniori slavili su u srazu protiv Grobničana, dok su mlađi i stariji pioniri bili uspješniji protiv vršnjaka iz Orijenta. Sve detalje o susretima možete pronaći u nastavku teksta…

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 7
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: NK Opatije
Sudac: Dino Donadić ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK ORIJENT 1919 2 : 0 ( 1 : 0 )
Žanetić (31′ Rajković), F.Kinkela (49′ Marjanović), Buršić, J.Sinožić, Grgić, Kurti, Traub (31′ Bolterstein), T.Blečić (38′ Mulvaj), Ostojić (49′ Ljubičić), Bujas, Blagdanić (41′ Kos)
Trener: Marin Golemac

Strijelci: 1:0 Dominic Traub u 10′; 2:0 Frane Grgić u 47′

Mlađi pioniri Opatije, u ovoj utakmici pod vodstvom trenera Marina Golemca, vratili su se svojim dobrim navikama s početka prvenstva i upisali svoju 5-tu pobjedu, protiv tradicionalno neugodnog suparnika, Orijenta. Iako se po rezultatu to možda i ne bi moglo zaključiti, no pobjeda Opatijaca, niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, obzirom da su tijekom cijele utakmice bili ekipa koja je dominirala, stvarala prilike i imala kontrolu igre. „Crveni“ s Krimeje uspjeli su tek sredinom drugog poluvremena uputiti jedini udarac na vrata domaćih kojeg je Rajković skrenuo u korner. Sve ostalo odigravalo se na polovici gostiju. Opatijci su poveli preciznim udarcem s 18 m, povratnika i rekovalescenta, u momčad, Dominica Trauba, dok je drugi zgoditak bio plod brze kontre nakon koje je Kurti krasnim dodavanjem pronašao Grgića, koji je prešao i gostujućeg vratara i ubacio loptu u praznu mrežu za konačnih 2:0.

Kolo: 7
Kategorija: ST.PIONIRI

NK OPATIJA – NK ORIJENT 1919 1 : 0 ( 0 : 0 )
Bezinović , Bubnić, L.Bilajac, Juranović, M.Šepić , Hrmić, Ivančić , Pozderac, Šimić , Marok Zanet (49′ A.Sikirica ), M.Šepić (44′ Šimunić)
Trener: Saša Lenac

Strijelci: 1:0 Jurica Juranović u 69′

Nakon prošlotjednog gostovanja i poraza kod Pomorca, stariji pioniri izborili su sretnu, tešku, ali i „slatku“ pobjedu u utakmici u kojoj su igrači u crvenim majicama ( Orijent ) bili bolji protivnik, ali na njihovu nesreću, domaći vratar Bezinović ( u više navrata ), stoper Juranović ( dva puta ) i jednom prečka, spriječili su , takoreći već sigurne pogotke. I kako to često u nogometu biva, ona ekipa koja ne zabije, biva kažnjena, pa je tako, najbolji igrač u redovima Opatijaca, Jurica Juranović, nakon kornera, minutu prije kraja utakmice, iz blizine, uspio ugurati loptu taman toliko da pređe gol crtu, za pobjedu igrača u crno-bijelim dresovima.

1. NL NS RIJEKA – KADETI 15/16 – SKUPINA A
Kolo: 5
Kategorija: KADETI
Igralište: Mavrinci
Suci: Tomislav Frlan ( Podhum ), Vedran Jelenčić ( Kastav ), Igor Bahun ( Rijeka )
Delegat: Dean Caput ( Rijeka )

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 1 : 2 ( 0 : 0 )
Uzelac,Marković, Lončarica , Vlah, Smolica, Paro, Džinić (50′ Vučković), Surina, Bogolin (69′ Fućak), Pobar, Tešić (60′ A.Sušanj)
Strijelci: 0:1 Karlo Surina u 55′; 0:2 Andrej Sušanj u 65′; 1:2 Nikola Jelača u 68′ iz 11m

Žuti karton: Vlah , Vučković ( NK Opatija )
Crveni karton: Klobučar( NK Grobničan )

U utakmici s posljednjeplasiranom ekipom na tablici, kadeti Opatije izborili su pobjedu i s nova tri boda zasjeli na 5-to mjesto na ljestvici. Po hladnom i burovitom vremenu i uprkos vjetru koji je u prvom poluvremenu bio njihov saveznik, igrači u crno-bijelim dresovima, do odmora nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina. No, ono što nisu uspjeli niz, pošlo im je za nogom, protiv vjetra, pa su u razmaku od 55′ do 65′ golovima Surine i A.Sušnja poveli , i nakon toga imali još dvije vrlo izgledne prigode da riješe sve nedoumice oko pobjednika ove utakmice. Umjesto toga, nakon jednog kornera domaćih, lopta pogađa u ruku Pobara, sudac Frlan pokazuje na bijelu točku s koje Grobničani smanjuju na 1:2 i vraćaju utakmici rezultatsku neizvjesnost. Imali su domaći do kraja utakmice ( i pomoć bure ) još prigoda, no na sreću Opatijaca, nisu ih iskoristili, pa su Opatijci mogli slaviti. U ovoj utakmici, gosti nisu mogli računati na kažnjene A.Džaju i T.Jukičića, kao i na ozlijeđene Brckana i Gerčera, pa je ostvarena pobjeda tim vrednija.

Kolo: 5
Kategorija: JUNIORI
Suci: Vedran Jelenčić ( Kastav ) Tomislav Frlan ( Podhum ), Igor Bahun ( Rijeka )

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 1 : 3 ( 1 : 1 )
Peruč, Žic , Selimović, M.Jukičić, Šaina, Gibičar, Baraba (67′ Bačvarov), Cetin, Jovanović Antolović, Nikčević
Trener: Dalibor Zobić
Žuti kartoni: Smojver ( NK Grobničan ), Šaina ( NK Opatija )
Strijelci: 0:1 Paolo Gibičar u 12′ iz 11m; 1:1 Beriša Muhamed u 39′; 1:2 Dominik Baraba u 53′; 1:3 Niko Nikčević u 79′

U petoj ovosezonskoj utakmici, juniori Opatije izborili su prvu pobjedu, na tradicionalno neugodnom gostovanju na Grobniku. Tijekom cijele utakmice puhala je jaka bura koja je kako je utakmica odmicala bila sve jača te je u mnogome otežala objema momčadima bilo kakvu smisleniju igru. U takvim, nenogometnim uvjetima, uspjeli su Opatijci u prvom poluvremenu, kad su igrali protiv vjetra čak i povesti, da bi u drugom, uz pomoć bure uspjeli postići dva zgoditka, za konačnu pobjedu. Posebno veseli zgoditak Nike Nikčevića, koji je prekinuo skoro jednogodišnji golgeterski post, koji je trećim golom stavio točku na “i” ove utakmice.