NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta…

nk_opatija_velebit_kup_hrvatske_sm…izvještaje s utakmica mlađih i starijih pionira pročitajte u nastavku…
…kadet i juniori odigrali su susrete protiv vršnjaka iz NK Borac…

Opatija – Proteklog vikenda ponovo su svi opatijski nogometni pogoni bili u ‘akciji’.
‘Polovične’ izvještaje, kadeta i juniora, pročitajte u nastavku teksta, dok izvještaje s utakmica mlađih i starijih pionira pročitajte u nastavku…
Pa krenimo…
2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: KADETI

Igralište NK Borac – Bakar
Suci: Danijel Krtić (Rijeka), Milan Kukuljan (Podkilavac), Joško Trošelj (Rijeka)
Delegat: Damir Volf (Viškovo)

NK BORAC – NK OPATIJA 3 : 2 (2:1)
Uni (15′ Chaoui), T.Sinožić, Ciceran, Mahulja, Martinčić (73′ Kovčalija), Kurti (68′ Ružić), Bojić, Mrzlić (45′ Pribanić), Vuković, Rigović, D.Mrđenović (65′ M.Mrđenović)
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 1:0 Filip Sablić u 11′; 1:1 Danijel Rigović u 21′; 2:1 Rasim Spasoli u 29′; 2:2 Danijel Rigović u 43′; 3:2 Filip Sablić u 49′
Još jedan poraz kadeta, na gostovanju u Bakru u srazu s kadetima Zameta, koji nastupaju za ekipu NK Borac. Iako su susret otvorili agresivno i u 2 min imali priliku za vodstvo, kad je D. Mrđenović izveo korner izravno pucajući na gol domaćih (u čemu je pomogla i bakarska bura), lopta se od grede odbila do usamljenog Nine Vukovića kojeg je lopta očito iznenadila i od njegovih prsiju se umjesto u prazna vrata odbila u gol-aut. Po ustaljenom nogometnom pravilu, kazna ubrzo stiže, duga i precizna lopta na lijevi kantun gostujućeg 16-terca (možda i zaleđe), koju smireno dočekuje Filip Sablić i iz prve pogađa suprotan kut vratara Unia koji mu je krenuo u susret – 1:0. To nije puno omelo kadete u crno-bijelim dresovima, koji ubrzo uzvraćaju, na sličan način, treću dubinsku loptu koju gosti iz Opatije upućuju uz pomoć vjetra svojim napadačima, koristi Danijel Rigović, izlazi sam pred vratara domaćih i lopta od stative ulazi u mrežu – 1 : 1. Utakmica i dalje zanimljiva i ravnopravna, akcije se izmjenjuju pred oba gola i kad su gosti povukli jednu brzu polukontru, Rigović griješi u dodavanju, a iz te pogreške igrači u žutim dresovima, preko Rasim Spasiolia kojeg nisu uspjeli zaustaviti ni tri gostujuća braniča, manirom rasnog strijelca dovodi domaćine u novo vodstvo – 2:1. Igrala se 29 minuta, a s tim rezultatom odlazi se na odmor. Drugo poluvrijeme ponovo bolje otvaraju gosti, kada Kurti preciznim zadnjim pasom u srcu 16-terca pronalazi Danijela Rigovića, koji ovakvu priliku ne može ne realizirati – 2 : 2. No, radost gostiju trajala je samo 6 min, kad su iz jedne brze polukontre, domaći izigrali i preskočili veznu i obrambenu liniju gostiju, lopta je došla do Filipa Sablića, koji se lakoćom rješava posljednje prepreke, T. Sinožića, izlazi sam pred vratara Chaouia i rutinirano ga matira – 3:2. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko poluprilika s obje strane, ali rezultat se više nije mijenjao. Zaslužena pobjeda kadeta Borca, a kadeti Opatije morat će za slijedeće susrete iz ove utakmice izvući pouke i ispraviti današnje greške u obrani kojima su svoje suparnike darivali kod sva tri primljena zgoditka.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti

Kategorija: JUNIORI

Suci: Milan Kukuljan (Podkilavac), Danijel Krtić (Rijeka), Joško Trošelj (Rijeka)

NK BORAC – NK OPATIJA 1 : 3 (1:3)
Jakopović, Marinčić, Tominić, Carrera, Benčan, Srok, Šaina, Smolčić, Francetić, Gačanin, Tadić
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 0:1 Antonio Tadić u 7′; 0:2 Antonio Carrera u 23′; 0:3 Antonio Tadić u 30′; 1:3 Serveđan Hasani u 31′
Juniori Opatije nastavljaju sa svojim dobrim izdanjima, protiv današnjeg očito slabijeg protivnika od sebe, manirom igrača s puno utakmica u nogama, s tri brzinska zgoditka u prvih pola sata riješili su pitanje pobjednika. I utakmicu mirno priveli kraju. Iako sa samo 11-toricom igrača (bez pričuva), od kojih su Benčan i Gačanin nedovoljno oporavljeni od ozljeda, te s Tadićem koji je od 50′ također igrao ozlijeđen, srčanim pristupom, htijenjem i individualnom kvalitetom ove jeseni pružaju vrlo kvalitetne partije. Takvim izvedbama zasigurno su svoj doprinos dali treneri s kojima su protekle sezone radili u kadetima (Đ.Sinožić), kao i treneri juniora, D. Starčević koji ih je vodio u prvih osam kola i D. Tadić koji ih vodi u posljednja tri kola. Kvalitetan rad (za razliku od kadeta, koji nisu imali tu sreću da rade s kvalitetnim trenerima u prethodnom razdoblju) odmah daje rezultate.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: MLAĐI PIONIRI

Igralište NK Opatija
Sudac: Zvonko Radić ( Kastav )

NK OPATIJA – NK ORIJENT 3 : 1 (2:0)
Uzelac, Smolica (31′ Varljen), Kozina, Srok, Zovko, M.Jukičić (37′ Brckan), Škarica (37′ Čurić), T.Jukičić (37′ Matulja), Tešić (31′ Gerčer), Flego (37′ Bogolin), A.Džaja (31′ Paro)
Trener: Igor Tkalčević, Kristijan Brajković
Strijelci: 1:0 Tomislav Jukičić u 9′; 2:0 Kristijan Flego u 11′; 3:0 Kristijan Flego u 35′; 3:1 Damian Majstorović u 46
Dječaci i igrači trenera Igora Tkalčevića nastavili su sa svojim dobrim izdanjima i pokazali da je utakmica s NK Vinodolom bila samo jedan slabiji dan. U utakmici s vršnjacima s Krimeje, pred dobro popunjenim tribinama opatijskog “campa”, još jednom su prikazali kvalitetnu igru i ostvarili zasluženu pobjedu koja niti u jednom trenutku nije došla u pitanje. Svoj talent i nadarenost u ovoj utakmici iskazao je i dvostruki strijelac Kristijan Flego, a u trenerskom nadmetanju sadašnjeg i bivšeg igrača prve ekipe NK Opatije, mudriji i taktički zreliji pokazao se trener mlađih pionira NK Opatije – Tkalčević.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi pioniri

Kategorija: STARIJI PIONIRI

NK OPATIJA – NK ORIJENT 1 : 1 (1:1)
Peruč, Rupnik, Vrdoljak, Tercolo, Jugo (15′ Klarić), Antolović (67′ Cetin), Brubnjak (49′ Žic), Mohorovičić, Poljak, Šaina (45′ Selimović), Nikčević (45′ Kružić)
Trener: Goran Brajković
Strijelci: 0:1 Antonio Belobrajdić; 1:1 Martin Antolović
U pravoj nogometnoj atmosferi, pred punim tribinama, ali i onim što baš i ne prati sportsku atmosferu (baklje, korianduli) zbog čega je i intervenirala opatijska policija, utakmica između starijih pionira NK Opatije i NK Orijenta na kraju je završila bez pobjednika. Počelo je vrlo efikasno, gosti su poveli u 4 min preko Antonia Belobrajdića, a domaći nakon samo tri minute poravnali preko Martina Antolovića. Što se pokazalo i kao krajnjim ishodom ove zanimljive utakmice u kojoj je nakon tri uzastopne pobjede trener domaćih Goran Brajković, prvi puta ostao bez sva tri boda.
Morčići (i mlađi i stariji) su proteklog vikenda trebali odigrati posljednje, 9. kolo svoje Lige, protiv NK Grobničana u Mavrincima, no zbog nekih nesporazuma s trenerima u kompletnom omladinskom pogonu u klubu s Grobnika, obje utakmice su otkazane s neizvjesnim novim terminom odigravanja.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Stariji pioniri