NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Milenijska fotografija - NK Opatija (studeni 2015.)

Milenijska fotografija – NK Opatija (studeni 2015.)

Proteklog vikenda pioniri su na svojem travnjaku ugostili vršnjake iz NK Crikvenice i upisali dvije pobjede, dok su u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva, kadeti i juniori NK Opatije gostovali na Krku gdje su odmjerili snage sa svojim domaćinima.

Opatija – Prvi dio nogometne polusezone, za omladinske kategorije nogometaša Opatije približava se kraju, pa su tako kadeti i juniori odigrali svoje zadnje natjecateljske utakmice, dok su pioniri, mlađi i stariji, u pogonu još 15 dana.

Proteklog vikenda pioniri su na svojem travnjaku ugostili vršnjake iz NK Crikvenice i upisali dvije pobjede. U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva, kadeti i juniori NK Opatije gostovali su na Krku gdje su odmjerili snage sa svojim domaćinima. Kadeti su ponovo ispustili već dobivenu utakmicu, u posljednjim minutama ( Krčani su izjednačili minutu prije kraja ), a juniori su ostvarili minimalnu, ali zasluženu pobjedu.

1. NL NS RIJEKA – KADETI – 15/16 – SKUPINA A
Kolo: 11
Kategorija: KADETI
Igralište: “Josip Uravić Pepi” – Krk
Suci: Milan Kukuljan ( Podkilavac ), Davor Majnarić ( Rijeka ), Igor Bahun ( Rijeka )
Delegat: Marinko Puškarić ( Rijeka )
Doktor: dr Mladen Španjol

NK KRK – NK OPATIJA 2 : 2 ( 0 : 0 )
Uzelac, A.Džaja, Lončarica, T.Jukičić, Smolica, M.Jukičić, Džinić (60′ Marković), Gerčer (63′ A.Sušanj), Varljen, Paro (69′ Vučković), Bogolin
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Dean Županec u 48′; 1:1 Erik Milo Varljen u 52′; 1:2 Andrej Sušanj u 64′; 2:2 Luka Rosandić u 79′

Žuti karton: Rosandić, Jerčenović ( NK Krk ), Lončarica ( NK Opatija )

Kadeti su s jednim osvojenim bodom u posljednjoj utakmici prvog dijela prvenstva završili na 7.mjestu s 14 osvojenih bodova iz 11 utakmica.

Detalj s utakmice mlađih pionira (NK Krk - NK Opatija)

Detalj s utakmice mlađih pionira (NK Krk – NK Opatija)

1. NL NS RIJEKA – JUNIORI – 15/16 – SKUPINA A
Kolo: 11
Kategorija: JUNIORI
Suci: Davor Majnarić ( Rijeka ), Milan Kukuljan ( Podkilavac ),Igor Bahun ( Rijeka )

NK KRK – NK OPATIJA 1 : 2 ( 1 : 1 )
Stjepić, M.Žic, Selimović (66′ Bačvarov), Vlah, A.Šaina, Rupnik, Gibičar (90′ Memeti), Cetin, Antolović, Jovanović (59′ Baraba), Nikčević (85′ Bošnjak)
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Andrej Rupnik u 2′; 1:1 Ivan Dadić u 15′; 1:2 Paolo Gibičar u 67′
Žuti karton: E. Žic (NK Krk), Baraba ( NK Opatija )

Juniori su s tri osvojena boda u posljednjoj utakmici prvog dijela prvenstva završili na 5.mjestu s 19 osvojenih bodova iz 11 utakmica

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 13
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: NK Opatije
Sudac: Nihad Mehinović ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 6 : 0 ( 2 : 0 )
Rajković (31′ Žanetić), Buršić, Kos (31′ Traub), Bujas, F.Kinkela, Bolterstein, Ostojić, J.Sinožić (41′ T.Blečić), Grgić (36′ Ljubičić), K.Kurti, Babajić
Trener: Sanjin Pavinčić

Strijelci: 1:0 Denis Babajić u 25′;. 2:0 Denis Babajić u 28′; 3:0 Denis Babajić u 36′; 4:0 Tin Blečić u 47′; 5:0 Kristijan Kurti u 48′; 6:0 Frane Kinkela u 55′ iz 11 m

Na krilima, ove jeseni vjerojatno najboljeg pojedinca u mlađim pionirima NK Opatije, Denisa Babajića, Opatijci su izborili 10-tu ovosezonsku pobjedu i s nova tri boda zadržali drugu poziciju na ljestvici. Crikveničani su dugo odolijevali, no nakon što je Babajić u 25′ prvi put zatresao mrežu, do kraja utakmice, bilo je samo pitanje koliko će puta lopta završiti u mreži gostiju.

Kolo: 13
Kategorija: ST.PIONIRI

NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 3 : 1 ( 3 : 1 )
Bezinović, Juranović, L.Bilajac, Hrmić, M.Šepić (68′ N.Džaja), Šimić, Ivančić, Bubnić, M.Šepić (63′ Vanja), Marok Zanet (57′ A.Sikirica), D.Šimunić (50′ Frleta)
Trener: Saša Lenac

Strijelci: 1:0 Matteo Marok Zanet u 2′; 2:0 Mateo Šepić u 7′; 3:0 Mateo Šepić u 23′; 3:1 Ivica Babić u 34′

S tri brza pogotka u prvih 20-tak minuta prvog poluvremena, stariji pioniri Opatije rješili su pitanje pobjednika ove utakmice. Gosti iz Crikvenice, iako u mnogim segmentima igre, ravnopravni Opatijcima, osim počasnog zgoditka, više nisu mogli. Nakon 4 zgoditka u prvom, u drugom poluvremenu, mreže su mirovale, iako je i pred jednim i pred drugim golom bilo zanimljivih i opasnih situacija.