NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Arhiva Liburnija.net: Juniori u akciji

Izvještaje s utakmice juniora, mlađih i starijih pionira pročitajte u nastavku teksta, dodajmo da je danas na rasporedu odgođena utakmica kadeta i juniora s ekipama Krka, ako kiša ponovo ne bude uzrok odgode.

Opatija – U 10. Kolu 2. HNL Zapad – Podskupina A, kadeti i juniori Opatije gostovali su na tradicionalno ”vrućem“ terenu u Senju i odmjerili snage s ekipama Nehaja i vratili se s s polovičnim uspjehom tj. ”plijenom“. Kadeti su upisali nova tri boda, a juniori od kojih smo također očekivali pobjedu, ovog puta su napustili travnjak spuštenih glava.

Izvještaje s utakmice juniora, kadeta, mlađih i starijih pionira pročitajte u nastavku teksta, dodajmo da je danas na rasporedu odgođena utakmica kadeta i juniora s ekipama Krka, ako kiša ponovo ne bude uzrok odgode.

2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija : KADETI

Igralište: Stadion Nehaj-a
Sudac: Danijel Trbulin ( Rijeka ). 1.pomoćni Tomislav Frlan ( Podhum ), 2. pomoćni Daniel Nagel ( Rijeka )
Delegat: Vlado Orešković ( Perušić )

NK NEHAJ – NK OPATIJA 0 : 3 ( 0:2 )
Peruč, Ciceran, Pavešić (57′ J.Kovčalija), Trošelj (70′ Brubnjak ), Martinčić, Mohorovičić , Tercolo (51′ Đ.Kurti ), Antolović ( 69′ Klarić ), Mrzlić , Bojić, Rigović (53′ Nikčević)
Trener: Đ.Sinožić

Strijelci: 0:1 Mateo Mrzlić u 11′; 0:2 Dorijan Bojić u 37′; 0:3 Dorijan Bojić u 51′ iz 11m

Utakmicu su puno bolje otvorili gosti iz Opatije i u prvim minutama stvorili dvije vrlo izgledne prilike, koje Mrzlić i Ciceran, na njihovu žalost, nisu uspjeli realizirati. No, ono što mu nije uspjelo na samom početku kad mu je vratar domaćih skinuo ”zicer“, Mrzlić je nadoknadio u 11′ kad je dobro pratio dugo izbacivanje svojeg vratara Peruča (a pomogao je malo i jedan reful vjetra), čija je lopta iznenadila domaćeg vratara, preskače ga, a Mrzliću nije bilo teško samo ubaciti u praznu mrežu – 0:1. Opatijci i dalje bolji i nadmoćni, i u 25′ Tercolo dolazi u gol šansu, no u srazu s domaćim vratarom 1 na 1, vratar Nehaja izlazi kao pobjednik i čisto mu skida loptu s noge. Deset minuta kasnije, još jedna lijepa akcija gostiju, koju je započeo Bojić na svojoj polovici igrališta, lopta je išla preko Cicerana, Antolovića, Rigovića, pa ponovo do Antolovića koji ju ubacuje pred vrata Nehaja, točno na glavu Bojića koji je preciznim udarcem šalje pod prečku za povećanje vodstva Opatije – 0:2.

U drugom poluvremenu, domaći odmah na početku stvaraju pritisak i ne dozvoljavaju gostima da pređu centar, u takvim uvjetima stvaraju i dvije izgledne prilike, no vratara Peruč je danas bio u odličnoj formi i otklonio je svojim obranama sve opasnosti ispred svojih vratiju. I kad se očekivao zgoditak u mreži gostiju, sijevnula je brza kontra preko lijeve strane, Tercolo je povratnom loptom na 15 m pronašao Mrzlića, koji se oslobađa jednog obrambenog igrača Nehaja, ali ga ovaj ruši s leđa i sudac pokazuje na bijelu točku. S 11 m precizan je Dorijan Bojić koji postavlja konačan rezultat 0:3. Do kraja utakmice gledali smo ravnopravnu utakmicu u kojoj nije bilo izrazitijih prigoda niti s jedne niti s druge strane.

NK Opatija – Kadeti

Kategorija : JUNIORI

Igralište: Stadion Nehaja
Sudac: Tomislav Frlan ( Podhum ) , 1.pomoćni Danijel Trbulin ( Rijeka )., 2. pomoćni Daniel Nagel ( Rijeka )

NK NEHAJ – NK OPATIJA 4 : 3 ( 2:2 )
Alibašić, Klarin, Juraga, Srok, Kovačević, Hasičić, Pribanić (70′ Kudrić ), Hepp , Francetić, Tadić, Ismaili
Trener: D.Zobić

Strijelci: 0:1 Harry Tomljanović u 16 ‘ – ag; 0:2 Mateo Srok u 30′; 1:2 Dino Žunić u 36′; 2:2 Andrija Tomljanović u 38′; 3:2 Dino Žunić u 70′; 3:3 Mateo Srok u 75′; 4:3 Tomislav Vila u 85’

S gostovanja u Senju juniori su se vratili “praznih ruku” i ponovno si zakomplicirali situaciju na tablici. Utakmica je počela par minuta prije 14 sati,a ekipa NK Opatije je vodila 0:2 već u 20.minuti, oba puta strijelac je bio Srok, pogotkom sa vrha šesnaesterca i pogotkom nakon ubačaja iz kuta. Činilo se kako će to biti rutinska i lagana pobjeda Opatijaca, ali onda se sve okrenulo. Naime, nakon novog ubačaja iz kuta uslijedila je brza kontra Nehaja koja je rezultirala pogotkom. Nedugo nakon prvog uslijedio je i drugi pogodak domaćina; ponovno iz kontre dolaze do vratiju Opatijaca, a onda napadač Nehaja prolazi pokraj stopera i vratara te iz mrtvog kuta gura loptu u mrežu za 2:2.S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor. U početku drugog dijela utakmice opet su dominirali Opatijci, ali nažalost nisu uspjeli realizirati vrlo izgledne prilike. A onda im je uslijedila “kazna”,baš kako to kaže nepisano nogometno pravilo “kada ga ne zabiješ onda ga dobiješ”. Nehaj je opet došao u priliku i zabio za 3:2 udarcem sa šesnaesterca u donji lijevi kut vratara Alibašića iz NK Opatije. Opatijci su se na trenutak “razbudili” i počeli igrati onako kako znaju i onako kako bi trebali i poslije nekoliko uzastopnih prilika zabili za 3:3 preko Tadića koji pogađa glavom. Nakon tog pogotka Opatijci su htjeli zabiti i četvrti i uzeti sva 3 boda, ali to im nije pošlo za nogom, već su nakon izbačene lopte iz svoga šesnaesterca i još jedne kontre Nehaja koju su pokušala zaustaviti 2 braniča NK Opatije, ali nisu uspjeli pa su Senjani zabili četvrti i posljednji pogodak i postavili konačan rezultat 4:3.

Nakon svega treba naglasiti kako ovakva igra Opatije nije ona na koju smo navikli, možda su za to zaslužni brojni izostanci igrača, ali tako loša igra se više ne smije ponoviti i već u srijedu bi Opatijci, kada igraju zaostalu utakmicu protiv NK Krk, trebali pokazati pravo lice i pobijediti.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija – Juniori

1. OMLADINSKA LIGA
Kategorija: ML. PIONIRI

Igralište : Stadio Bahalin – Novi Vinodolski
Sudac: Igor Čepić ( Kostrena )

NK VINODOL – NK OPATIJA 3 : 2 ( 1 : 0 )
Bezinović, Gecaj (35′ Sušanj ), Kozina, L.Bilajac (47′ Brckan ), Paro (47′ Juranović ), Matulja, T.Jukičić, Šimić, B.Bogolin (35′ Šepić ), A.Džaja, Ivančić
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 1:0 Borna Balen u 6′; 1:1 Tomislav Jukičić u 45′; 2:1 Marin Mataija u 47′; 2:2 Mateo Šepić u 52′; 3:2 Leon Plješa u 60′ iz 11m

Prava prvenstvena utakmica za ovu kategoriju, u kojoj su obje momčadi prikazale kvalitetnu igru, utakmica u kojoj su gosti dva puta sustizali vodstvo domaćina, no za treći povratak u utakmicu nije više bilo vremena. Najrealniji ishod ove utakmice bio bi neriješen rezultat, no ovog puta dio ”zasluga“ za pobjedu domaćina pripada i sucu Čepiću koji je najstrožu kaznu za domaćina u posljednjoj minuti susreta dosudio ipak malo prestrogo.

NK Opatija – Mlađi pioniri

Kategorija: PIONIRI

Igralište : Stadion Bahalin – Novi Vinodolski

NK VINODOL – NK OPATIJA 2 : 1 ( 0 : 1 )
Ravlić, Vrdoljak, Smolica, M.Jukičić, Cetin, Gerčer, Tešić (36′ Pobar ), Mataija, Baraba (67′ Kostić ), Bačvarov, Šaina ( 56′ Lončarica )
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Dominik Baraba u 33; 1:1 Vladimir Kostić u 40′; 2:1 Antonio Buljat u 45′

I stariji pioniri su odigrali ”čvrstu“ i rezultatski neizvjesnu utakmicu, u kojoj su gosti iz Opatije došli u vodstvo pred kraj prvog poluvremena, no u drugom poluvremenu dopustili su domaćinu da u 5 minuta preokrenu rezultat u svoju korist i na kraju ostvare minimalnu pobjedu.