NK Opatija: Izvještaji s utakmica…

slaven_opatija_sm…juniori (1992 i 1993. godište) kao i kadeti gostovali u Hreljinu i također ostvarili pobjedu od 3 : 1 – izvještaj pročitajte u nastavku teksta…
…rezultate mlađih uzrasnih kategorija, i razlog odgode utakmice veterana možete pročitati u ovom izvještaju…

Opatija – Proteklog vikenda veliki i brojni ”pogon“ nogometaša NK Opatije ponovo je bio aktivan na nogometnim terenima.
Mlađi (2001. i 2002. godište) i stariji (2000. godište) Morčići ugostili su ekipu NK Zamet i ostvarili slijedeći rezultate – Mlađi morčići: NK Opatija – NK Zamet 4 : 4, Stariji morčići: NK Opatija – NK Zamet 1 : 0.
Juniori (1992 i 1993. godište) kao i kadeti gostovali u Hreljinu i također ostvarili pobjedu od 3 : 1, a kako je protekao susret pročitajte u nastavku. U 20. kolu II. HNL. zapad sastali su se Opatija i Naprijed. Na stadionu ”Lonja“ na Hreljinu Opatija je slavila sa 3:1.
Igralo se pod jakim vjetrom koji je otežavao igru. U prvih pola sata Opatija je u potpunosti dominirala i samo zbog dekoncentriranosti napadača nije prešla u vodstvo. U 30′ minuti Periša sjajnom dubinskom loptom pronalazi brzonogog Gačanina koji izbija sam pred golmanom i lobira ga. Nakon pogotka lakše se disalo u redovima Opatije, no pritisak na Naprijed se nastavio i to je urodilo plodom. U 40′ minuti Matija Žuljević iz slododnog udarca iskosa skida paučinu i povisuje rezultat na 2:0. Ovaj pogodak je opustio igrače Opatije koji su mislili da je sve riješeno i Naprijed je to znao kazniti. U samoj sudačkoj nadoknadi nakon sjajne obrane Jakopovića lopta dolazi do kapetana Naprijeda koji pogađa praznu mrežu i vrača utakmicu u neizvjesnosti. U drugom poluvremenu Opatija se ponovo budi i preuzima konce igre. U 55′ je minuti obrambeni igrač NaprIjeda pokosio Gačanina s leđa i biva isključen.
Od tog trenutka Naprijed gubi svaku nadu za izjednačenjem. U 72. minuti Gačanin stavlja točku na i golom iz okreta nakon sjajnog prodora Mužića. Do kraja utakmice nije bilo značajnih prilika. Ovom pobjedom Opatija se približila gornjem djelu ljestvice.
NEDJELJA, 17. 4. 2011.
STADION LONJA, 16.30 h
STRIJELCI: 1-0 Gačanin 30′, 2-0 Žuljević 40′, 3-1 Gačanin 72′
NK OPATIJA: Jakopović, Trbović , Mužić, Čutić, Vasić , Periša, Bradašević F., Saleš, Bradašević M.(Pejić 65′) , Gačanin, Žuljević (67′ Šverko)
Veterani su jučer trebali odmjeriti snage s NK Rijeka, no i taj susret je odgođen, u četvrtak najmlađi opatijski nogometaši (rođeni 2003. i mlađi ) kao i Mlađi morčići odlaze u goste u Dražice gdje će u prijateljskoj utakmici odmjeriti snage s početnicima iz škole nogometa te s Mlađim morčićima iz NK Rječina, dok u petak (zbog Uskrsa sve utakmice 27. Kola 3 HNL zapad igraju se dan ranije) nas već čekaju nova nogometna uzbuđenja, seniori na svom travnjaku dočekuju trenutno drugoplasiranu momčad lige, NK Vrapče, dok stariji pioniri putuju na Uskršnji turnir u Rovinj. Mlađi (1998 i 1999. godište) i stariji (1996 i 1997. godište) pioniri trebali su odigrati utakmice redovnog prvenstvenog kola s vršnjacima iz Krka, no na zahtjev NK Krk, utakmice su odgođene.