NK Opatija: Još jedna domaća pobjeda @ 3. HNL Zapad

nk_opatija_seniori_2012_13

U drugom poluvremenu, Opatija puno bolji protivnik, gosti su prisiljeni na obranu i vrlo rijetke odlaske preko centra na polovicu domaćina.

Opatija – U odgođenoj utakmici 21. kola 3. HNL Zapad, Opatija je dočekala trenutno treće plasiranu momčad na tablici, ekipu NK Naprijed. Po lijepom i sunčanom vremenu živu i borbenu utakmicu pratilo je 150 gledatelja od kojih je većina bodrila goste iz Hreljina.

U prvih pola sata gledali smo igru koja se odvijala između dva 16-terca, domaći su samo jednom opasnije zaprijetili preko mladog Gačanina koji je odbijenu lopte od grede pokušao poluškaricama efektno zakucati u gol, ali ga je blok Hreljana u tome spriječio. S druge strane, gosti su zahvaljujući grešci i “poklonu” Tkalčevića ( izgubio bespotrebnu loptu kao zadnji igrač obrane u pokušaju driblinga ), imali priliku za vodstvo no snažan udarac Hamidovića s 18 m pogodio je prečku od koje se lopta odbila u pod, a brojni navijači Naprijeda tražili zgoditak, no pokrajnji sudac Rajko nije mislio tako.

I onda, u 30′, lijepa i brza akcija po lijevoj strani, Radomir je s aut linije u visini 16-terca povukao prema sredini , vidio nadolazećeg Gorana Brajkovića koji je prizemnu i oštru loptu od Radimira s 15 m “zakucao” u prve rašlje nemoćnog vratara gostiju. Do kraja poluvremena gosti su pokušali iz dva slobodno udarca s 20 m, kojeg, prvog, vratar Jakopović lagano hvata, a drugi odlazi visoko iznad vratiju.

U drugom poluvremenu, Opatija puno bolji protivnik, gosti su prisiljeni na obranu i vrlo rijetke odlaske preko centra na polovicu domaćina. Svoju bolju i konkretniju igru, igrači u crno-bijelim dresovima mogli su u tri navrata i materijalizirati, no dva puta Matovina ( prvi put kad je sam izbio pred vratara Baraka iskosa s 10-tak m i pucao tik kraj desne stative, a drugi put glavom s 3 m kad je ostao sam na drugoj stativi i pogodio malu mrežicu, ali s vanjske strane ), a jednom Lazić koji je u gužvi ispred gola najprije bio najviši i prvi put pucao glavom, lopta se od bloka odbila ponovo njemu, Lazić pada i s poda puca po zemlji no lopta odlazi tik pokraj lijeve stative. I kad su domaći navijači pomislili da bi se moglo ponoviti staro nogometno pravilo, sjevnula je još jedna brza akcija po desnoj strani, Šuker je dobio sjajnu loptu, uz samu aut liniju, krenuo odlučno prema vrataru Baraku i kad mu je vratar krenuo u susret svojom preciznom ljevicom poluvisokim “felš”udarcem pogodio suprotnu malu mrežicu za , pokazalo se, konačnih i zasluženih 2 : 0. Gosti u drugom poluvremenu praktički nisu ni zapucali po golu domaćina.

Utakmicu je obilježio i sudac Vidulin, inače djelitelj pravde koji sudi 1 HNL, no danas je on bio u nekom svojem “filmu” kojeg, osim njega nitko nije razumio. Ovakvo, nazovi “prvoligaško” suđenje, već odavno nije viđeno na opatijskom campu. Izgledalo je kao da nisu dovoljne frustracije koje ovakvi suci priuštaju gledateljima i igračima Prve lige, već se i na utakmicama trećeligaša mora pokazati sav “raskoš” hrvatskih djelitelja pravde. Tragedija od suđenja, koju je imao priliku pratiti i sudački “izbornik” – povjerenik za suce 1 HNL!

NK OPATIJA – NK NAPRIJED 2:0