NK Opatija: Kadeti i juniori upisali pobjede protiv NK ‘Naprijed’

Arhiva Liburnija.net: Opatijci u gostima @ Hreljin

Treba napomenuti da su Opatijci ponovno pokazali svoju pravu igru i znanje te priuštili gledateljima dobar nogomet. Detaljnije pročitajte u nastavku.

Hreljin / Opatija – U zaostaloj utakmici 16. kola kadeti i juniori Opatije gostovali su u Hreljinu i odmjerili snage sa svojim vršnjacima iz NK Naprijed. U obje utakmice bili su bolji takmac, ostvarili dvije “glatke” pobjede i vratili se kući s “punim” plijenom. Već u srijedu, 03. travnja, kadeti i juniori igraju još jednu odgođenu utakmicu s NK Krkom na Krku, a izuzetno “bogati” tjedan i trostruko gostovanje u nizu, završavaju utakmicama s NK Orijentom u subotu, 06. travnja.

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 16
Datum: 01.04.2013.
Kategorija: KADETI
Igralište: Lonja ( Hreljin )
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ) , Vedran Jelenčić ( Kastav ), Dejan Mrkela ( Rijeka )
Delegat: Dragan Bobanović ( Rijeka )
Liječnik: dr Davor Kučan

NK NAPRIJED – NK OPATIJA 1 : 7 ( 0 : 1 )
Peruč, Ciceran (52′ Brubnjak ), Pavešić, Mahulja , Trošelj, Mohorovičić , Klarić (63′ Rigović ), Bobinac (47′ Martinčić ) Mrzlić , Bojić, Tercolo ( 63′ Kurti )
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Vito Tercolo u 2′; 0:2 Dorijan Bojić u 45′; 0:3 Mateo Mrzlić u 52′; 1:3 Karlo Jambreković u 63′; 1:4 Mateo Mrzlić u 66′; 1:5 Mateo Mrzlić u 67′; 1:6 Dorijan Bojić u 74′; 1:7 Mateo Martinčić u 79′

I dok je u prvom poluvremenu utakmica bila djelomično neizvjesna, iako su gosti preko Tercola poveli već u 2 ‘, u drugom poluvremenu Opatijci su pokazali da su trenutno bolja ekipa od domaćina. Domaći su u prvom poluvremenu samo jednom opasnije zaprijetili iz slobodnog udarca kad je stativa spriječila izjednačenje, a u drugom iz praktički jedine prilike uspjeli postići jedini zgoditak. Za razliku od domaćina, gosti iz Opatije su i drugo poluvrijeme “otvorili” svojim drugim zgoditkom (Dorijan Bojić), potom slijedi hat-trick Matea Mrzlića u “samo” 14 minuta, da bi u samoj završnici dvije lijepe, brze i precizne akcije zgodicima zaključili Dorijan Bojić i Mateo Martinčić.

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

Kolo: 16
Kategorija: JUNIORI
Suci: Vedran Jelenčić ( Kastav )Dalibor Šušnjar ( Klana ), Dejan Mrkela ( Rijeka )

NK NAPRIJED – NK OPATIJA 2 : 5 ( 1 : 3 )
Alibašić , Šaina (55′ Margetić ) ,Kovačević, Hasičić, Srok, Paravić, Kudrić (55′ Bečić ), Francetić, Hepp, T.Sinožić, Klarin
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Marko Francetić u 20′; 1:1 Luka Kalinić u 32′; 1:2 Erik Paravić u 35′; 1:3 Vjeran Šaina u 42′; 1:4 Vjeran Šaina u 54′; 1:5 Alen Bečić u 60′; 2:5 Marko Čop u 81′

Na uskršnji ponedjeljak odigrana je odgođena utakmica između ekipe NK Naprijed i ekipe NK Opatija na Hreljinu. Domaći su krenuli napadački u utakmicu, ali njihovi napadi su bili bezopasni dok su napadi gostiju iz Opatije bili efikasniji pa su sredinom prvog poluvremena uspjeli povesti pogotkom Francetića koji je s lijeve strane htio ubaciti loptu u šesnaesterac, ali mu je lopta prešla preko noge i skrenula prema vratima te prevarila vratara i ušla u mrežu za 0:1. Svega par minuta kasnije iz pogreške gostujuće obrane uslijedio je udarac, napadača Naprijeda, koji pronalazi put prema vratima i mreži pa je rezultat bio ponovno izjednačen. Približavajući se završetku poluvremena domaći su gubili konce svoje igre, a dominaciju na terenu preuzeli su Opatijci.

Vrlo brzo nakon izjednačenja gosti su izborili slobodni udarac na četrdesetak metara. Izvođač je bio Paravić, on je uputio brzu i oštru loptu u šesnaesterac koja je pala na peterac, nitko od domaćih nije stigao reagirati te lopta odlazi u sami kut vrata, a rezultatsku prednost opet su uzeli gosti iz Opatije. Primivši pogodak domaći su se otvorili i sve okrenuli prema naprijed ne bi li ponovno izjednačili. Međutim, takva igra ih je “koštala” te su do kraja poluvremena primili još jedan pogodak kada je Šaina u naletu po desnoj strani prešao dvojicu domaćih braniča, ušao u šesnaesterac te lijevom nogom sa desetak metara pogađa mrežu za 1:3.Rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena, a domaći su na odmor otišli sa 2 pogotka zaostatka. U drugom poluvremenu Opatijci su nastavili sa svojom dobrom i efikasnom igrom prema naprijed pa je takva igra vrlo brzo rezultirala novim pogotkom Bečića koji je svega par minuta nakon ulaska u igru odlično pogodio loptu, nakon ubačaja, u desni kut vrata za 1:4. Kasnije, nakon prodora po desnoj strani i nabačaja pred vrata domaćina, Šaina pogađa loptu glavom u mrežu za 1:5. Do kraja utakmice gledatelji su mogli vidjeti još nekoliko dobrih akcija i izglednih prilika, pogotovo gostujuće ekipe te pogodak domaćih za 2:5. Na kraju treba reći kako su Opatijci ponovno pokazali svoju pravu igru i znanje te priuštili gledateljima dobar nogomet.

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem