NK Opatija: Kadeti izgubili, juniori remizirali @ Rijeka

Detalj iz drugog poluvremena s utakmice juniora (korner za Opatiju) koja je odigrana pod reflektorima Kantride @ Rijeka

Obje utakmice bile su i u igračkom i rezultatskom pogledu vrlo zanimljive i neizvjesne, a kako su završile pročitajte u nastavku.

Rijeka – U odgođenim utakmicama 6. Kola 2. HNL Zapad – Podskupina A, kadeti i juniori Opatije gostovali su na Kantridi i odmjerili snage s ekipama Rijeka II. Obje utakmice bile su i u igračkom i rezultatskom pogledu vrlo zanimljive i neizvjesne, a kako su završile pročitajte u nastavku.

2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija : KADETI

Igralište: Stadion Kantrida – pomoćno igralište ( umjetna trava )
Sudac: Igor Bahun ( Rijeka ), 1.pomoćni sudac: Đani Mihočka ( Rijeka ), 2. Pomoćni sudac : Alen Bošnjak ( Kastav )
Delegat: Zdravko Jurinjak ( Lovran )

HNK RIJEKA II – NK OPATIJA 3 : 2 ( 2:1 )
Peruč, Ciceran, J.Kovčalija, Trošelj, Martinčić, Mohorovičić ( 75′ Rupnik ), Đ.Kurti ( 65′ Tercolo ), Antolović ( 74′ Klarić ), Mrzlić ( 75′ Jenuš ), Bojić, Nikčević ( 51′ Bobinac )
Trener: Đ.Sinožić

Strijelci: 1:0 Edin Fatić u 21′; 2:0 Edin Fatić u 27′; 2:1 Dorijan Bojić u 28′; 2:2 Mateo Mrzlić u 65′; 3:2 Miroslav Iličić u 70′

Kadeti Opatije, došli su na ogled s ekipom Rijeka II ( sastavljena od igrača koji su u prosjeku mlađi za 1-2 godine od igrača Opatije ), sa željom i namjerom da , prije svega nastave s dobrim partijama, koje su pokazali u posljednje dvije utakmice. Kao i da u srazu s jednim od favorita za prvo mjesto na ljestvici, pokušaju izvući i dobar ( pozitivan ) rezultat. U tome su , zamalo i uspjeli, jer su se nakon vodstva domaćina od 2:0 uspjeli vratiti i izjednačiti rezultat, da bi jednom nesmotrenom greškom, 10 min prije kraja utakmice, svojem suparniku dozvolili da postigne pobjedonosni zgoditak.

Nakon uvodnih 20-tak min ravnopravne igre, domaći dolaze u vodstvo preko Edina Fatića u 21′, a samo 6 min kasnije, nakon nepotrebno izgubljene lopte na sredini terena ( Kovčalija ), isti igrač izlazi sam pred vratara Peruča, kojeg zaobilazi i šalje po drugi put loptu u mrežu za vodstvo Rijeke od 2:0. To, očito goste iz Opatije nije puno „pogodilo“ jer su samo minutu kasnije preko kapetana Dorijana Bojića, na vrlo sličan način smanjili rezultat na 2:1, a do kraja poluvremena imali i dvije poluprigode za izjednačenje.

U drugo poluvrijeme, Opatijci ulaze s dodatnom željom za poravnanjem rezultata, bolje stoje na terenu, imaju veći posjed lopte i pokazuju veću želju za napadačku igru. U takvoj igri, Tercolo se probio po lijevoj strani, ušao u 16-terac, gdje ga jedna od braniča Rijeke ruši s leđa, no sudac Bahun ne pokazuje na bijelu točku , čime je znatno oštetio ekipu Opatije. Čak je i domaći trener odmah rekao da se radilo o klasičnom jedanaestercu. No, ono što je propustio glavni sudac, nije propustio Mateo Mrzlić i u 65′ , bolju igru gostiju, potvrdo zgoditkom za izjednačenje – 2:2. Utakmica je ponovo postala rezultatski neizvjesna, gosti nastavljaju sa svojom vrlo dobrom nogometnom predstavom, i pokazuju ozbiljne namjere za eventualnom pobjedom. No, u 70′, nakon slobodnog udarca, na polovici Rijeke, kojeg su izveli Opatijci, lopta se od živog zida odbila do Miroslava Iličića, koji iskorištava još jednu slabu reakciju obrane gostiju i postiže treći , a pokazalo se i pobjedonosni zgoditak za svoju momčad. I kako to biva u takvim prigodama, domaći sretni i zadovoljni s pobjedom, a gosti mogu s pravom žaliti, jer su, po pokazanoj igri bili u najmanju ruku ravnopravni u današnjoj utakmici. No, u koliko nastave s ovakvom igrom, rezultat će zasigurno doći.

NK Opatija – Kadeti

Kategorija : JUNIORI

Sudac: Đani Mihočka ( Rijeka ), 1.pomoćni sudac: Igor Bahun( Rijeka ), 2. Pomoćni sudac : Alen Bošnjak ( Kastav )

HNK RIJEKA II – NK OPATIJA 2 : 2 ( 2:2 )
Alibašić, T.Sinožić ( 88′ M.Ribarić ), Juraga, Šaina, Kovačević, Hasičić, Srok, Hepp ( 90′ Vuković ), Carrera ( 50′ Pribanić ), Tadić
Trener: D.Zobić

Strijelci: 0:1 Antonio Carrera u 3′; 0:2 Antonio Tadić u 12′; 1:2 Goran Postonjski u 27′; 2:2 Marko Marciuš u 38′

Ekipa trenera Dalibora Zobića u ovoj utakmici nastupila je oslabljena, jer zbog ozljeda nisu mogli nastupiti vratar Uni, te napadači Ismaili i Paravić, no njihove zamjene su ih dostojno zamijenile, te su na kraju, na jednom od najtežih gostovanja, zasluženo osvojili jedan bod. Od početka pa do zadnje sekunde, utakmica je bila na visokoj kvalitetnoj razini, ovog uzrasta, te su gledatelji, njih 40-tak mogli stvarno uživati u nogometu kojeg su oba sastava pokazala. Iako su gosti rano poveli postigavši dva zgoditka u prvih 12 min utakmice, domaći sastav je već do 38′ uspio poravnati rezultat i vratiti sve na početak.

Već u prvom ozbiljnijem napadu, gosti iz Opatije pokazali su da se na Kantridu nisu došli braniti i nakon jedne precizne akcije Tadića i Carrere pred vratima Rijeke, Carrera šalje neobranjiv udarac s 10-tak metara iskosa s lijeve strane, kojeg vratar Rijeke nije uspio obraniti – 0:1. Igrala se 12 min kad se na centru Tadić izborio za jednu loptu, sjurio po desnoj strani, vratar Popović je izašao na sam rub 16-terca, no Tadić i njega zaobilazi i šalje loptu u praznu mrežu – 0:2. Slijedi period ravnopravne igre, bez izrazitijih prigoda, da bi u 27′ iz jedne naizgled bezopasne situacije pred 16-tercem Opatije, Postonjski s 18 m uputio jedan ne previše jaki udarac koji je iznenadio vratara Alibašića i lopta je u mreži – 1:2. I kao što su Opatijci u 9 min uspjeli dva puta savladati domaćeg vratara, tako su i Riječani, u 38′ preko svog brzanca Marciuša, koji se sjurio po lijevoj strani i kad je došao na rub 16-terca preciznim udarcem pogodio sami lijevi kut vratiju Opatije za 2:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli niti jedan zgoditak, ali smo vidjeli lepršavu i s puno preciznih dodavanja igru Rijeke, no bez izarzitih prigoda za postizanje zgoditka. Opatijci su se uglavnom orijentirali na obranu i u tome su uspjeli tako da vratar Alibašić nije imao niti jednu ozbiljniju intervenciju. U takvoj igri, gosti, u crno-bijelim dresovima, su preko Sroka i Tadića iz dvije polukontre mogli doći i do trećeg zgoditka, no Srok je svoju krasnu individualnu akciju u kojoj je nanizao trojicu suparničkih igrača, završio slabim udarcem s 16 m kojeg je vratar Rijeke obranio, dok je Tadić iz izgledne prilike iskosa s 10 m pucao kraj desne vratnice. U zadnjoj sekundi utakmice imali su i domaćini lijepu priliku za postizanje pogotka , no Šaina je u zadnji trenutak ušao u blok jednom od napadača Rijeke i s 2-3 m spriječio pogodak.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija – Juniori