NK Opatija: Kadeti remizirali, juniori izgubili @ Krimeja

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem

Kadeti nastavljaju svoj pozitivni niz i nakon 5 uzastopnih pobjeda, protiv prvoplasirane ekipe na tablici, izborili neodlučan rezultat. Osim lošeg terena, Opatijci su imali još jedan prilično veliki hendikep, a to je nedostatak igrača pa je utakmicu započelo tek 10 igrača. Takav pristup utakmici obećavao je samo jedan završetak i upravo takav završetak smo i vidjeli.

Rijeka – U odgođenoj utakmici, posljednjeg, 22. Kola regularnog dijela prvenstva, kadeti i juniori gostovali su na Krimeji. Izvještaje pročitajte u nastavku teksta, dok će se raspored za preostali dio prvenstva odrediti uskoro.

2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Datum : 09.04.2013.
Kolo: 22
Kategorija: KADETI
Igralište: Krimeja ( Rijeka )
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ), Željko Pavlešić ( Rijeka ), Mario Kučan ( Rijeka )
Delegat: Mario Tomić ( Rijeka )
Liječnik: dr. Antonio Šimundić

NK ORIJENT – NK OPATIJA 1 : 1 ( 1:0 )
NK OPATIJA:
Peruč, Poljak, Pavešić (57′ Ciceran), Mahulja (69′ Rupnik), Trošelj, Mohorovičić, Martinčić, Bobinac, Mrzlić (65′ Nikčević), Bojić, Tercolo (51′ Klarić)
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Filip Sablić u 28′; 1:1 Dorijan Bojić u 70′

Kadeti nastavljaju svoj pozitivni niz i nakon 5 uzastopnih pobjeda, protiv prvoplasirane ekipe na tablici, izborili neodlučan rezultat. Uvjeti ( blatnjav i neravan teren ) nisu niti jednoj niti drugoj ekipi omogućavali neku igru, pa se moralo puno „preskakati“igru. U takvim okolnostima, igrači Opatije, zasluženo su osvojili jedan bod.

Liburnija.net: Kadeti NK Opatija

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 22
Kategorija: JUNIORI
Suci: Željko Pavlešić ( Rijeka ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Mario Kučan ( Rijeka )

NK ORIJENT – NK OPATIJA 4 : 1 ( 3:0 )
NK OPATIJA:
Alibašić, Juraga, Klarin, Kovačević, Hasičić, Srok, Paravić, Hepp, Francetić, T.Sinožić
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Toni Juničić u 14′; 2:0 Marko Štulić u 21′; 3:0 Sanjin Čargonja u 43′; 3:1 Dorijan Juraga u 56′; 4:1 Kristijan Pribanić u 64′

Posljednje kolo juniorskog prvenstva odigrano je na Krimeji, a sastale su se ekipe NK ‘Orijent’ i NK ‘Opatija’. Krimejski travnjak, vrlo lošeg izgleda te u vrlo lošem stanju, uskratio je igračima mogućnost pokazivanja lijepih, tečnih, brzih i dobrih akcija.

Blato i sklizak teren, pogotovo u kaznenim prostorima, utjecao je čak i na rezultat jer se nekoliko puta lopta zaustavila u blatu na samoj crti vratiju. Osim lošeg terena, Opatijci su imali još jedan prilično veliki hendikep, a to je nedostatak igrača pa je utakmicu započelo tek 10 igrača. Takav pristup utakmici obećavao je samo jedan završetak i upravo takav završetak smo i vidjeli.

Već nakon desetak minuta, domaći s Krimeje, zabili su pogodak nakon prodora po lijevoj strani i ubačaja na peterac, a nakon par minuta ponovno zatresli mrežu i povećali rezultat na 2:0.Do kraja poluvremena domaći su imali dominaciju na terenu, što ne čudi s obzirom na tek deset igrača gostiju. Domaći konstanti napadi urodili su plodom, po treći put, par minuta prije kraja poluvremena pa se na odmor otišlo s rezultatom od 3:0.

U drugom poluvremenu Opatijci su unatoč svemu krenuli malo više napadački pa su nakon slobodnog udarca postigli pogodak. Najspretniji u gužvi bio je Juraga koji je najprije glavom uputio loptu prema mreži, no ona je stala u blatu, tada su je domaći izbacili negdje do jedanaest metara pa se još jednom u situaciji našao Juraga koji je ovoga puta nogom uputio udarac po zraku i tada lopta odlazi u mrežu za 3:1.

U sljedećem napadu igrač Orijenta neoprezno i sa dvije noge uklizuje Kovačeviću u noge te mu sudac pokazuje direktni crveni karton. Nakon tog crvenog kartona, broj igača jedne i druge momčadi bio je izjednačen pa su konačno Opatijci mogli dodati “gasa” prema naprijed.

Međutim, upravo taj napadački pristup “koštao” ih je novog pogotka pa su domaći nakon brze kontre sredinom 2.poluvremena zabili za 4:1. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, a obje momčadi trudile su se pokazati što bolju igru po jako teškim uvjetima.