NK Opatija: Minimalna pobjeda, nakon vodstva od 4 : 0!

nk_opatija_seniori_2012_13

Od sigurnog vodstva, Opatijci su došli u situaciju da strepe za svoju pobjedu. Detaljan izvještaj iz pera Mladena Sinožića pročitajte u nastavku teksta.

Opatija – Nakon poraza u prošlom kolu u Labinu, nogometaši Opatije u 24. kolu 3 HNL Zapad, na domaćem travnjaku, ugostili su ekipu NK Rovinja.

Pred sam početak utakmice, neugodna južina donijela je kišu koja je opatijski campo učinila skliskim i igračima obje ekipe ipak malo otežala i igru i kombinatoriku. Kiša je vjerojatno bila i razlogom relativno slabe posjete i manjeg broja gledatelja na tribinama.

U prvih pola sata gledali smo ravnopravnu utakmicu u kojoj su igrači u crno-bijelim dresovima imali veći posjed lopte i pokazivali više ambicija za napadačkom igrom, no osim jednog udarca Lazića u 18′, nakon ubačaja Šukera iz kornera, nekih opasnijih situacija pred vratima gostiju nije bilo. S druge strane, gosti su imali jednu puno bolju priliku u 10 ‘, kad je nakon greške domaćeg stopera Tkalčevića, Batelić izašao sam pred vratara Jakopovića koji mu je u situaciji 1 na 1 izašao u susret i na nekih 10 m od gola obranio njegov poluvisoki i oštar udarac.

U 32′ Mance izvodi korner (nakon lijepog prodora Alena Matovine čiji je udarac netko iz obrane Rovinja skrenuo u korner) na drugu stativu, gdje su u skoku Erceg i Krijan, koji loptu nespretno zahvaća i umjesto da je izbije izvan 16-terca, lopta se od njegove glave odbija prema prvoj stativi gdje ju izbija Načinović, no pomoćni sudac Brusić signalizira glavnom sucu Frlanu da je lopta prešla crtu, a Frlan pokazuje na centar – 1 : 0.

Samo 4 min kasnije, Opatija povećava svoje vodstvo, nakon još jednog kornera, odbijenu loptu na 15 m od gola prihvaća Tkalčević kojeg u pokušaju udarca ruši netko od gostujućih igrača, a sudac Frlan pokazuje na bijelu točku. Precizan s 11m je Alen Matovina za 2 : 0. Dva brza pogotka, kao da su domaćima dala dodatni poticaj, a goste “bacila” u očaj, pa je u 40’ brzu i preciznu akciju po lijevoj strani, u kojoj su sudjelovali Šuker i Matovina, na kraju završio Danijel Lazić koji je preciznim i prizemnim udarcem s 10-tak metara savladao nemoćnog vratara Orbanića za sad već visokih 3 : 0.

Grogiranog protivnika, Opatijci su dotukli u posljednjoj minuti prvog poluvremena, kad je nakon kornera Šukera, najviši pred vratima Rovinja bio Lazić koji je s nekih 5-6 m glavom zakucao loptu u mrežu za vodstvo crno-bijelih od 4 : 0. Gostima nisu pomogle niti dvije izmjene koje su obavili već u prvom poluvremenu.

I drugo poluvrijeme, počelo je slično kao što je završilo prvo, jednu dugu loptu na zadnju liniju Rovinja, prihvatio je Alen Matovina, prevario svog čuvara i krenuo sam prema golu , no njegov udarac ljevicom s nekih 18 m odlazi metar-dva pokraj gola. Ovaj trenutak, kao da je bio prekretnica u ovoj utakmici jer od tada, domaći kao da su stali i ostali bez “goriva”,a gosti iz Rovinja kao da su se “probudili” i počeli igrati.

nk_opatija_tablica_seniori

Već u slijedećoj akciji, domaća obrana slabo reagira na jednu dugu loptu, no grešku svojih kolega iz obrane, ispravlja pravovremenim istrčavanjem vratar Jakopović koji je za djelić sekunde bio brži od A. Barlecaja. A u 47′ još jedna početnička greška domaće obrane, kada Žgomba iz slobodnog udarca na sredini igrališta umjesto da ubaci loptu pred gostujući gol, odigrava kratku povratnu loptu točno u noge A. Barlecaja koji kreće prema vratima Opatije u pratnji Tkalčevića i kad je stigao na rub 16-terca točnim i preciznim udarcem pogađa same rašlje nemoćnog vratara domaćih za 4 : 1.

Deset minuta kasnije, Tkalčević još jednom griješi kao zadnji igrač u obrani i nespretnom intervencijom upošljava Debeljuha koji izlazi sam pred vratara Jakopovića, koji još jednom spretnom i dobrom intervencijom spašava svoja vrata, no odbijena lopta dolazi do A.Barlecaja koji, iako okružen trojicom igrača Opatije iz okreta s 12-13 m puca i prizemno pogađa sami desni kut za smanjenje vodstva domaćih – 4 : 2.

Igra se potom rasplamsala, redaju se akcije pred oba gola, no bez promjene rezultata, koje se dogodilo u 80 minuti susreta. Coralini prekršajem zaustavlja jedan napad Rovinja iskosa s nekih 25 m udaljenosti od svojeg gola. Loptu namješta Tanković, snažno i poluvisoko puca točno u vratara Jakopovića, kojem je lopta iskliznula iz ruku i lagano ulazi u mrežu – 4 : 3.
Od sigurnog vodstva, Opatijci su došli u situaciju da strepe za svoju pobjedu, no na njihovu radost, “kanarinci” iz Rovinja nisu imali više snage za još jedan zgoditak, pa su domaći došli do tijesne pobjede i s nova tri boda izjednačili se na tablici s današnjim protivnikom.

Već u utorak, igrače Opatije očekuje zaostala utakmica s NK Naprijed i u slučaju pobjede, Opatijci bi “skočili” na treće mjesto.

NK OPATIJA – NK ROVINJ 4:3
Igralište Opatije
Gledatelja: 100
Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).
Strijelci: 1:0 Krijan (32′-ag), 2:0 Matovina (36′), 3:0 Lazić (40′), 4:0 Lazić (45′), 4:1 A. Barlecaj (47′), 4:2 A. Barlecaj (57′), 4:3 Tanković (80′)
Žuti karton: Mance (Opatija)

NK OPATIJA: Jakopović, Tkalčević, Zobić, Corallini, Matovina, Mance, Šuker (90′ Radomir), Žgomba (69′ Udović), Lazić, Šimić (60 Tokić), Erceg.

NK ROVINJ: Orbanić, Načinović, Romić, T. Barlecaj (42′ Berišić), Krijan, Matić, Batelić (39′ Hadžić), A. Barlecaj, Tanković, Pavić, Debeljuh (79′ Gjurchinoski)