NK Opatija: Minimalna pobjeda u Nedešćini

Liburnija.net: NK Opatija – pobjeda u Nedešćini

Na kraju minimalna ali potpuno zaslužena pobjeda gostiju koja je mogla i trebala biti izraženija većom razlikom, u skladu s ogromnom razlikom u kvaliteti ove dvije ekipe.

Nedešćina – Na gostovanju u Istri, igrači Opatije ostvarili i drugu ovosezonsku pobjedu. Početak utakmice, koja se igrala po kišovitom i hladnom vremenu, bolje otvaraju gosti iz Opatije i već u 3 minuti Rudan, nakon slobodnog udarca Lazića glavom šalje loptu u mrežu, ali ga pomoćni sudac poništava zbog zaleđa. Domaći uzvraćaju u 7 minuti iz kornera, ali Čudić puca glavom kraj gola. U 8 minuti slobodan udarac iskosa izvodi Rudan, pogađa Tkalčevića, a njegov udarac glavom golman brani i odbija loptu u korner. Iz kornera Lazić direktno puca pod prečku , ali golman domaćih ponovo izbacuje u novi korner.

U 18′ ponovo domaćini preko Čudića ozbiljnije prijete, ali njegov oštar udarac iskosa s 18 metara vratar gostiju brani i odbija u korner. U 21 ‘ brza akcija Opatijaca po lijevom boku, Šuker u dobroj prilici, ali mu domaći branič ulazi u blok. Iz kornera Rudan na glavu Lazića, koji glavom puca pokraj gola. U 24′ domaći ruse Gačanina na 18 m, Lazić iz slobodnjaka ljevicom snažno puca, golman Batelić kratko odbija, ali nema nikog da je pospremi u mrežu.

Svoju dominaciju gosti konačno realiziraju u 44, kada’ Lazić dugom i preciznom loptom pronalazi Rudana, koji se oslobađa zadnjeg igrača u obrani Jedinstva i smireno šalje loptu u suprotni kut kraj nemoćnog vratara domaćih – 0:1. Prvo iz usne je u drugom poluvremenu dogodilo se u 60′ golman domaćih ispucava kratko do Rudana koji produžuje do Radomira, kojem golman Batelić skida loptu u blok. U 62′ Radomir puca preko glave i pogađa stativu. U.68′ brza kontra gostiju, Zobić – Šuker – Rudan čiji udarac odlazi tik kraj gola.

Slijedi 10 minuta potpune dominacije gostiju, u kojoj su uputili nekoliko udaraca i izveli tri kornera. Jedina opasnost pred vratima Opatije u drugom poluvremenu dogodila se u 79′ kada Tkalčević nepotrebno radi prekršaj na Miletiću, domaći traže penal, a sudac Jelenčić sudi slobodan udarac na 16 metara. Iz slobodnjaka Černjul puca preko prečke. U 85′ Rudan puca glavom preko golmana Dobrić spašava svoja prazna vrata i s crte izbacuje loptu u korner.
Po završetku utakmice domaći svoje nezadovoljstvo iskaljuju na glavnog suca utakmice, najnekorektnije je Kurtić kojem sudac Jelenčić pokazuje crveni karton.

Na kraju minimalna ali potpuno zaslužena pobjeda gostiju koja je mogla i trebala biti izraženija većom razlikom, u skladu s ogromnom razlikom u kvaliteti ove dvije ekipe. Domaćini su imali puno primjedbi na procjene glavnog djelitelja pravde i najavili žalbu. Slijedeće kolo, u sklopu 3.kola, na opatijski campo u goste stiže NK Novalja.

NK Jedinstvo Omladinac – NK Opatija 0:1