NK Opatija: Mlađi uzrasti uspješni, seniori poraženi

nk_opatija_sm_sto-2…u nastavku pročitajte rezultate i izvještaje odigranih utakmica svih uzrasta…
…utakmica 16-tine finala Kupa, igra se u utorak, 20. rujna s početkom u 15.30 sati, kada Opatijcima u goste stiže prvoligaš NK Osijek…

Opatija – Proteklog vikenda kompletni pogon, tj. svi nogometni uzrasti NK Opatije bili su aktivni, i da seniori nisu poraženi u Novalji, mogli bi reći i vrlo uspješan vikend, ovako je poraz najvažnije ekipe ipak malo zasjenio uspješne nastupe mlađih uzrasta.
NK Novalja je pobijedila 4:0, no u novinskim izvještajima s ove utakmice nigdje nije pisalo, da je kod rezultata 2 : 0 za Novalju NK Opatiji poništen (čisti) zgoditak, da je iz te akcije Novalja u kontranapadu postigla svoj treći pogodak kojem je prethodilo igranje rukom i očito zaleđe koje suci nisu sankcionirali, da je potom gostima iz Opatije poništen još jedan zgoditak i da bi na kraju domaći igrači postigli još jedan pogodak za konačan rezultat od 4 : 0. Gostujuća ekipa nastupila je u Novalji oslabljena, jer zbog ozljeda nisu nastupili Zobić, Mance, Rudan i Šimić.
No, zato koristimo priliku najaviti utakmicu 16-tine finala Kupa, u utorak, 20. rujna u 15.30 sati, kada u goste stiže HNL prvoligaš NK Osijek. Pozivamo sve ljubitelje i navijače NK Opatije, da dođu u utorak poslijepodne i svojim navijanjem pomognu u ”nemogućoj“ misiji – pobjedi domaćeg trećeligaša nad Osječanima i prolazak u daljnju fazu natjecanja.
Pa krenimo redom po uzrastima, od najmlađih tj. mlađih Morčića pa do juniora.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići

PRVENSTVO LIGE MORČIĆA
NK OPATIJA – NK LOVRAN 6 : 0 ( 1 : 0 )

Kategorija.: Mlađi morčići
Gledatelja: 50
NK Opatija: Bolterstein, Uljanić, Kaftanić, N.Džaja, Blečić, Marok Zanet, Sinožić, Pozderac, Čule, Buršić, Diković, Pepelnik, Šafarek
Trener: Boris Petrovčić / Stipe Mikulić
Strijelci: 1 : 0 Din Pozderac u 19′, 2 : 0 Niko Čule u 27′, 3 : 0 Niko Čule u 29′, 4 : 0 Niko Čule u 33′, 5 : 0 Juraj Sinožić u 41′, 6 : 0 Juraj Sinožić u 45′
Svoj prvi ovosezonski nastup mlađi morčići (najmlađi natjecatelji, godište 2002. i mlađe) otvorili su na najljepši mogući način, pred brojnom publikom (roditelji, none, nonići, braće, sestre) ostvarili su uvjerljivu pobjedu nad svojim vršnjacima i suparnicima iz Lovrana. Najbolji i najistaknutiji u domaćim redovima, trostruki strijelac Niko Čule, i debitant Juraj Sinožić, koji je po uzoru na svojeg barbu Đanija u svom prvom službenom nastupu u crno-bijelom dresu postigao dva krasna zgoditka.
NK OPATIJA – NK LOVRAN 2 : 0 ( 1 : 0 )
Kategorija.: Stariji morčići
NK Opatija: Šepić, Zelenika, Bilajac, Juranović, Maravić, Nikolac, Sikirica, Ivančić, Šimić, Čejvanović
Trener: Zoran Cofer Kliner
Strijelci: 1 : 0 Filip Šimić u 20′, 2 : 0 Frano Ivančić u 32′,
Po uzoru na mlađe i stariji morčići ( godište 2001. i mlađe ) su u prvenstvo krenuli pobjedom u kojoj su svi dječaci svojom borbenošću trkom i zalaganjem dali svoj doprinos, a za nijansu nešto istaknutiji bili su strijelci Filip Šimić i Frano Ivančić
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi pioniri

1. OMLADINSKA LIGA
NK POMORAC – NK OPATIJA 1 : 2 ( 1 : 1 )

Kategorija: Mlađi pioniri
NK Opatija: Uzelac (45′ Vrkić), Gerčer (42′ Škarica), Kozina (42′ Zvonko), Šrok, Smolica, M.Jukičić, T.Jukičić ( 42′ Pobar), Šimić (31′ A.Džaja ), Paro (31′ Gecaj ), Flego, Tešić
Trener: Igor Tkalčević
Strijelci: 1:0 Šimun Grgić u 10′, 1:1 Dino Tešić u 25′, 1:2 Gecaj Flamur u 56′
Na uvijek teškom gostovanju u Kostreni mlađi pioniri trenera Igora Tkalčevića izborili su zasluženu pobjedu izborenu pred kraj utakmice.
NK POMORAC – NK OPATIJA 0 : 1 ( 0 : 0 )

Kategorija: Pioniri
NK Opatija: Peruč, Rupnik, Vrdoljak, Poljak, Tercolo (62′ Žic), Brubnjak, Mohorovičić (50′ Selimović), A.Šaina, Kružić,, Klarić (62′ Bačvarov ), Nikčević (20′ Cetin )
Trener: Siniša Ćaleta
Strijelac: 0 : 1 Nevio Klarić u 55′
Po uzoru na mlađe i stariji pioniri su se s gostovanja iz Kostrene vratiti s minimalnom, ali slatkom i zasluženom pobjedom. I dok su mlađi i stariji pioniri gostovali u Kostreni u isto vrijeme, kadeti i juniori ugostili su svoje suparnike iz Hreljina
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA
NK OPATIJA – NK NAPRIJED 6 : 0 ( 3 : 0 )

Kategorija: KADETI
NK OPATIJA : Uni, T.Sinožić (51′ Ciceran), Ribarić (57′ Jenuš), Vuković (50′ Mahulja), Martinčić, Dj.Kurti (55′ J.Kovčalija), Margetić, Bojić, Mrzlić (55′ M.Mrđenović), Carrera, D.Mrđenović
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 1:0 Mateo Mrzlić u 18′, 2:0 David Mrđenović u 25′, 3:0 Antonio Carrera u 28′, 4:0 Antonio Carrera u 53′, 5:0 Filip Margetić u 57′, 6:0 David Mrđenović u 79′
U još jednom neuobičajenom terminu (utakmica počela u 10.00 sati) za utakmice kadeta, domaći nogometaši ugostili su svoje vršnjake iz Hreljina, koji su došli sa samo 10 igrača i time u mnogome olakšali put do zaslužene pobjede igračima Opatije. Nakon tri promašene vrlo izgledne prilike ( D.Mrđenović, Carrera, Mrzlić ), u prvih 15 minuta utakmice, Mrzlić je četvrtu pretvorio u vodstvo 1:0. Nešto kasnije, danas najistaknutiji pojedinac utakmice, A.Carrera povećava vodstvo na 2 : 0, a samo tri minute kasnije nakon još jednog prodora Carrere po desno strani vraća povratnu loptu na pet metara koju u praznu mrežu ubacuje D.Mrđenović.
U drugom poluvremenu gledamo istu sliku, domaći napadaju, redaju se prilike, te nakon što A.Carrera u 47 min ne iskorištava najstrožu kaznu ( golman brani njegov prizemni udarac u desni kut ), u 53′ ispravlja svoju grešku i po drugi put matira gostujućeg vratara – 4 : 0. Samo 4 minute , kasnije, u 57′ slijedi novi zgoditak u mreži gostiju – 5:0, a strijelac je Filip Margetić. Svoj drugi današnji, David Mrđenović postiže u 79 minuti i time postavlja i konačan rezultat – 6 : 0. Zaslužena pobjeda domaćih, koji su se danas predstavili u puno boljem izdanju od prethodne utakmice
1. HNL ZAPAD – PODSKUPINA
NK OPATIJA – NK NAPRIJED 9 : 0 ( 4 : 0 )

Kategorija: JUNIORI
NK OPATIJA : Jakopović, Mužić, Tominić, Kovačević, Šverko, Smolčić, Pejić, Srok (60′ Marinčić), Francetić, Tadić, Gačanin (65′ Morić)
Trener: Dalibor Starčević
Strijelci: 1:0 Antonio Tadić u 13′, 2:0 Antonio Tadić u 21′, 3:0 Antonio Tadić u 35′, 4:0 Marko Francetić u 36′, 5:0 Antonio Tadić u 48′, 6:0 Andrej Gačanin u 53′, 7:0 Vito Marinčić u 63′, 8:0 Marin Pejić u 69′, 9:0 Luka Mužić u 75′
Već u početku gosti su imali hendikep jer su došli samo sa desetoricom igrača dok je s druge strane ekipa Opatije tražila svoju prvu pobjedu u ovosezonskom prvenstvu.
Nakon samo par minuta igre bilo je jasno da će Opatijci dati sve od sebe da donesu prve bodove i nije dugo trebalo da zabiju prvi pogodak na utakmici. Odličnom dijagonalom Kovačevića lopta pada pod noge Francetiću koji izvrsnim dodavanjem upošljava Tadića na samom vrhu kaznenog prostora te on vara posljednjeg obrambenog igrača i loptu posprema rutinski u mrežu protivnika.
Nadmoć opatijskih nogometaša osjećala se u svakom napadu i gosti jednostavno nisu mogli niti previše pokušavali srljati u napad. Kroz brza dodavanja stvarao se višak i nizale se akcije, ali većina golova postignuta je sa točnim dijagonalnim dodavanjima iz obrane, pa je tako bilo i u 15min kad je sjajnim dodavanjem još jednom pronađen dobro raspoloženi Francetić koji još jednom spušta loptu na 16 metara za svog suigraća Tadića koji postiže svoj drugi gol na utakmici.
Do poluvremena Opatija je postigla još 2 zgoditka.Za 3:0 postigao je asistent oba prijašnja pogodka Francetić,ovoga puta njemu je asistirao Smolčić koji je poslao dugu loptu što bi se reklo sa navođenjem,takvu preciznu loptu Francetić prima s lakoćom prolazi kraj svog čuvara, vara golmana i postiže pogodak na prazna vrata.
I kad su gosti s Hreljina shvatili da više nema nikakve šanse za osvajanje bodova, domaći nogometaši odigravaju još jednu odličnu akciju u čijoj se završnici po treći put nalazi Tadić i postiže svoj treći odnosno četvrti gol za ekipu NK Opatije i time zatvara prvo poluvrijeme ove utakmice.
Na poluvremenu trener domaćih je zatražio maksimalan pristup utakmici i u drugom dijelu te zahtjeva od svojih igrača da ne dopuste protivniku niti jedan zgoditak. Taj pristup igrača bio je jasno vidljiv od početka drugog dijela, naime domaći su krenuli kao da je rezulat 0-0 te izvlačili maksimum iz svojih mogućnosti.
Do kraja postigli su još 5 pogotka; redom su ih postigli Tadić, Gačanin, Marinčić, Pejić i opatijski kapetan Mužić i tako je konačan rezultat velikih 9:0.
Iz utakmice još možemo izdvojit par prilika Opatije kao što je udarac glavom koji je za malo prošao pored gostujuće vratnice te udarac Tadića koji nije pronašao put prema mreži.
Sljedeće kolo Opatijci odlaze na gostovanje u Delnice s kojeg žele donijeti nova 3 boda.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori