NK Opatija: Nastavljen pobjednički niz

nk-opatija_nehaj-3…na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2 : 1 za NK Opatiju…
…također, u nastavku teksta možete pročitati izvještaje s utakmica mlađih dobnih skupina…

Opatija – U 29. kolu 3 HNL Zapad, jučer su se na opatijskom ”campu“ sastali stari rivali NK Opatija i gosti iz Senja – NK Nehaj. Vrijeme idealno za igru, travnjak u optimalnom stanju, gledatelja oko 150, sudačka četvorka iz susjedne, Istarske županije, predvođena Maksimiljanmom Radetićem iz Rovinja, organizacija besprijekorna i na kraju zaslužena pobjeda.
Utakmica je krenula u nekom laganijem ritmu, primijetilo se da su obje momčadi i pomalo umorne od prethodnih utakmica, domaći sastav oslabljen bez standardnog Coralinija koji je zbog poslovnih obaveza stigao tek na drugo poluvrijeme, a gosti također oslabljeni bez njihovog najboljeg strijelca Hajdinija (suspenzija zbog tri žuta kartona) kao i još dvojice standardnih prvotimaca.
Domaći trener Bogolin postavio je malo drugačiji raspored u odnosu na prethodne utakmice, i krenuo u formaciji 3-4-1-2, što je po linijama izgledalo: Na vratima ”kralj“ Vukić, u zadnjem redu Zobić, Tkalčević, Kinkela, u sredini Žiković, Tokić, Mance Šuker, polušpica Radomir te u špici Alen Matovina i Toni Rudan.
Prvo uzbuđenje dogodilo se u 8. minuti kada je slobodni udarac s 20-tak metara od domaćih vratiju uputio gostujuća desetka, za vratare najneugodnija lopta koja je odskočila ispred domaćeg golmana Vukića, koji ju je ipak uspio obraniti i izbaciti u korner. Domaći su uzvratili u 12 minuti kad je jedna duga lopta preletjela zadnjeg braniča gostiju i došla na 16 m do usamljenog Matovine, koji ju iz prve htio preciznim lobom uputiti preko gostujućeg vratara Baričevića, no udarac mu je bio neprecizan i dobra prigoda za vodstvo domaćih otišla je u nepovrat, a ostao je dojam da je Matovina imao i boljih rješenja u ovoj izglednoj prilici.
No, ubrzo je mladi napadač domaćih ispravio svoju grešku, kad je u 15 minuti na jednu poluvisoku loptu koju je u na 10-tak metara u gostujućem šesnatercu uputio ”majstor“ Dario Mance, s prsima skrenuo u mrežu, na iznenađenje gostujuće obrane – 1 : 0 za domaće. U slijedećih 15 minuta nije bilo izglednih situacija niti pred jednim golom, da bi u 30 minuti, iz jednog napada gostiju, lopta došla iskosa u šesnaetercu domaćina, do gostujućeg napadača Lukačića, koji je ”na leđima“ imao domaćeg braniča Kinkelu, koji ga nije uspio spriječiti da svojom ljevicom uputi oštar poluvisoki udarac u prvi ”kantun“ golmana Vukića i pogađa mrežu – 1 : 1, slavlje gostiju, a dojam je da je Kinkela ušao preblago u blok i time olakšao ”posao“ strijelcu gostiju.
Netom prije izjednačenja, ozlijedio se domaći branič Tkalčević, što su gosti iz Senja znali brzo iskoristiti, dok se domaća obrana nije ”posložila“. Na žalost domaćih navijača, jedan od najstandardnijih igrača i ”stupa“ obrane, u 33 minuti morao je napustiti igru, a zamijenio je ga još stariji i još iskusniji Bubnić. No, ono što je mladi domaći branič Kinkela propustio kod izjednačenja gostiju, ”naplatio i vratio“ je samo 10 minuta kasnije kad je ubačaj Tonija Rudana iz kornera najspretnije i najspremnije dočekao i glavom pospremio u sami donji desni ugao gostujućeg vratara – 2 : 1 za Opatiju – dovoljan razlog da se su domaći igrači ponovo u zagrljaju, a gostujuća obrana ponovo iznenađena i nespremna. Prije kornera iz kojeg je domaći sastav ponovo poveo, danas ponajbolji igrač domaćih, Dario Mance izveo je slobodan udarac kojeg je živi zid gostiju skrenuo u korner. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2 : 1 za NK Opatiju.

Liburnija.net: Trenutak kad lopta za rezultat - 2 : 1 - ulazi u mrežu @ Opatija

U drugo poluvrijeme domaći grači su krenuli nešto agresivnije nego u prvo te je Radomir u 47. minuti uputio jedan nezgodan prizemni udarac iskosa s 18 m kojeg je golman Nehaja nekako nespretno izbaco u korner. Nakon kornera u prilici se našao i Žiković, ali se čini da je i njega lopata iznenadila u vrlo izglednoj prilici za postizanje pogotka, pa mu je gostujući branič izbio loptu u novi korner, ovaj puta s desne strane. Korner je izveo Mance, točno na glavu Bubnića koji puca metar dva iznad vratnice. Domaćin i dalje napada, više stihijski, posebno preko desnog boka gostiju, koji je danas bio najslabija točka gostujuće obrane, slijede još dva kornera no bez ikakvog učinka.
I onda, mali šok za domaće, golman gostiju Baričević, lagano hvata jednu loptu ubačenu s kornera i odmah šalje dugu loptu za jedinog svog napadača, ”brza“ (”Jabulani“ adidas ) lopta dugo putuje, pada na 25 m od vratiju domaćina, na nju kreću domaći branič Kinkela i gostujući napadač Lukačić, ulaze u domaći šesnasterac, golman Vukić izlazi s vratiju a Lukačić znalački šalje loptu pokraj Vukića u suprotni ugao – 2 : 2. U nekoj drugoj sličnoj situaciji, nadam se da bi i Kinkela i Vukić – ”kralj“ bolje reagirali, ali danas očito nije bio njihov dan. A da ne govorim da je u igri ostao Tkalčević da do ove situacije vjerojatno ne bi došlo.
Igrala se 68 minuta i sve se vratilo na početak. Trener domaćih, odmah vrši i posljednju izmjenu, umjesto mladog Kinkele ubacuje iskusnog Kremenovića, a nakon što je u 56. minuti umjesto Radomira ubacio Coralinija, i prelazi na formaciju 4-5-1. Izmjene i promjena formacije uskoro daju i konkretnog rezultata, jedna brza i točna akcija domaćih koju je na svojoj polovici pokrenuo Toni Rudan, koji iz igre izbacuje dvoje-troje gostujućih srednjih veznjaka, daje preciznu loptu na lijevu slobodnu stranu do Alena Matovine, Alen se lijepo oslobađa ”najslabije“ točke, desnog braniča Nehaja i još ljepše centrra na drugu stativu gdje pogađa točno u glavu Darija Mancea koji sa 7 m snažno gađa prvi ”kantun“ nemoćnog vratara Nehaja – 3 : 2. Još jedno slavlje domaćih igrača i navijača, igrala se 79. minuta i sve je nekako ”mirisalo“ da bi to mogao biti krajnji rezultat utakmice.
Liburnija.net: Akcija... @ Opatija

Gosti su izvršili još dvije izmjene, ušli su iskusni igrači Arnel Petrović i Marin Mikac, no, do kraja utakmice, nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćem vrataru Vukiću. Uz jednu polupriliku, relativno mlaki udarac T. Tomljenovića sa 16 m, kojeg je Vukić lako obranio, najbolju priliku imao je F. Tomljenović, kojeg je lopta više iznenadila nego što je on namjerno pucao te je njegov udarac (a bolje bi bilo reći lagani dodir kopačkom) s nepuna 3 m od gola u laganom luku i lobu za nekoliko centimetara prebacio i domaćeg vratara, ali i na njegovu žalosti i vrata domaćih. Kazna je uskoro uslijedila, kad je u sudačkoj nadoknadi, danas, nešto slabiji u odnosu na protekle utakmice, domaći napadač Toni Rudan, stavio ‘točku na i’, te snažnim udarcem desnom nogom, iskosa s 15 m doslovce ”zakucao“ loptu u mrežu, gostiju – 4 : 2 i gosti su još samo stigli krenuti s centra i sudac je označio kraj današnje, ne naročito kvalitetne utakmice.