NK Opatija: Pobjeda na domaćem terenu

nk_opatija_velebit_kup_hrvatske_sm…u napadu, Toni Rudan u svom standardnom kvalitetnom izdanju i s dvije asistencije i jednim zgoditkom, ponio je titulu najboljeg igrača utakmice…
…slijedeću utakmicu igrači NK Opatije igraju već u utorak, protiv starog rivala NK Orijenta…

Opatija – U 27. kolu 3. HNL Zapad, nogometaši NK Opatije ugostili su kolege iz NK Vrapče, u utakmici odigranoj po prekrasnom sunčanom vremenu, pred nešto manje od 100 gledatelja. I jedna i druga momčad su u jednom pozitivnom nizu i kontinuitetu, što je goste iz predgrađa naše metropole, dovelo i do drugog mjesta na tablici, no u jučerašnjoj utakmici slavili su Opatijci s rezultatom 3 : 0.
Stoga se je jučer, s pravom, očekivala dobra nogometna predstava na opatijskom travnjaku, kojeg je domaći kapetan D. Zobić, vrlo dobro pripremio (namočio onoliko koliko je bilo potrebno za optimalno stanje).
No, umjesto dva dobra takmaca, jučer smo vidjeli samo jednog i to na radost vjernih domaćih navijača – samo igrače NK Opatije. Prvo uzbuđenje na utakmici dogodilo se u 14 minuti susreta, kad je na centaršut B. Šukera jednog igrača gostiju, u šesnaestercu, lopta pogodila u predjelu ramena no sudac, unatoč željama i povicima domaćih igrača, nije pokazao na bijelu točku. Samo minutu kasnije, opasnost i uzbuđenje u domaćem šesnaestercu, gostujući napadač je lijepo prošao po desnoj strani domaće obrane ( ”zaspao“ je malo Žiković ), uputio oštru prizemnu loptu pred vrata domaćina, koju je na 10-tak metara iskosa, primio gostujući igrač s brojem 9 i poslužio svojeg suigrača na 5 metara od domaćeg vratara Vukića i pospremio u mrežu. No, radost gostiju, kratko je trajala, jer je pomoćni sudac podigao zastavicu i označio nedozvoljen položaj, odnosno zaleđe gostujućeg igrača. Naknadnom provjerom snimke (nakon utakmice), potvrđena je ispravna odluka pomoćnog suca.
Niti dvije minute kasnije, još jedno uzbuđenje u domaćem šesnaetercu, kad je jedna prizemna lopta u padu pogodila domaćeg igrača Coralinija u ruku (?), barem su tako tu situaciju vidjeli gostujući igrači, ali se glavni sudac niti u ovom slučaju nije oglasio tj. nije smatrao da je to za kazneni udarac.
Nakon prvotnih akcija, laganu inicijativu preuzimaju domaći igrači, najprije je Radomir iz izgledne prilike s 20-tak metara pucao ne samo preko gola, nego i preko zaštitne mreže iza gostujućih vratiju, samo minutu kasnije iz jedne brze polukontre, u dobroj prilici našao se domaći napadač Toni Rudan, kada je, s ruba šesnaesterca uputio snažan poluvolej koji je jedan od obrambenih igrača gostiju skrenuo u korner, nakon čega slijedi slavlje domaćih igrača. Korner s desne strane, po ustaljenom dogovoru, izvodi T. Rudan, oštra visoka lopta na 7-8 metara od gola, golman gostiju leti u ”prazno“, a lopta pogađa točno u glavu Damira Radomira, odskače od zemlje i preko ramena jednog obrambenog igraču gostiju koji je bio na samoj crti gola, završava u mreži. Igrala se 29. minuta, a strijelac za domaće, D.Radomir, postigao je zgoditak nakon gotovo dvije godine golgeterskog “posta”. Očito je nova frizura (nulerica), dala pravi efekt. Do kraja poluvremena Radomir je još jednom isprobao svoj šut desnom nogom, no ponovo je bio neprecizan, dok drugih prilika nije bilo.
U poluvremenu su oba trenera izvršila po jednu zamjenu, trener domaćih Zoran Bogolin, je izvadio danas očito indisponiranog napadača Alena Matovinu i uveo Ratka Kremenovića, koji mu je ukazano povjerenje uzvratio na najbolji mogući način u 54 minuti. Najprije je Rudan snažnim i preciznim udarcem s 20 metara pucao ispod same vratnice, no gostujući vratar je krajnjim naporom uspio loptu skrenuti u korner. A kad je korner s desne strane za domaće, lopte se hvata Toni Rudan i ponovo upućuje oštar i poluvisoki centaršut pred vrata gostiju, čiji je golman ponovo nespreman, ali zato Ratko Kremenović na pravom mjestu, rezantan udarac glavom u suprotni kut i domaći igrači se ponovo vesele – 2 : 0. Utakmica i dalje živa, prava prvenstvena, gosti su krenuli s nešto više odlučnosti s namjerom da smanje vodstvo domaćih, no jednu njihovu dijagonalnu loptu, vješto i spretno prekida Bernard Šuker, u svojoj polovici igrališta i potom se sjurio po lijevoj strani, nitko od gostujućih igrača ga nije uspio zaustaviti i kad je došao do 10 metara od korner linije, uputio je preciznu i oštru loptu pred vrata gostiju koju je dočekao Toni Rudan i lagano pospremio u nebranjeni dio nemoćnog gostujućeg vratara – 3 : 0, čime je današnja nogometna priča na zelenom opatijskom travnjaku bila je završena. Bila je to 71. minuta.
Do kraja utakmice, oba trenera su izvršili još po dvije izmjene, jedina uzbuđenja do kraja utakmice zbila su se u sudačkoj nadoknadi kad je domaći vratar Vukić dva puta vrlo dobro intervenirao i sačuvao svoju mrežu netaknutom. Sudac Perak iz Karlovca, podijelio je pet žutih kartona, tri domaćim i dva gostujućim igračima, u jednoj borbenoj i samo na trenutke nešto oštrijoj igri.
U redovima domaćih, svi igrači su ponovo dali svoj puni doprinos u pobjedi, na vratima standardni Vukić nije imao previše posla, no sve što je trebalo obraniti Vuka ”kralj“ je skinuo, obrana je zahvaljujući svim obrambenim igračima zatvorila uspješno sve prilaze svojim vratima, sredina terena možda danas i nije imala svoj dan, no Tokić u defanzivi, Mance u kreativi, Radomir u egzekuciji i Šuker, ponovo žrtvovan više za obrambene nego za napadačke zadatke odigrala je sasvim solidno današnju rolu. U napadu, Toni Rudan u svom standardnom kvalitetnom izdanju i s dvije asistencije i jednim zgoditkom, ponio je titulu najboljeg igrača utakmice, dok se Alen Matovina, danas nije uspio nositi s iskusnim gostujućim braničima. Zamjene su opravdale svoj ulazak, posebno R. Kremenović, koji je osim što je postigao krasan zgoditak, u sredini terena sudjelovao kako u obrambenim tako i u napadačkim akcijama. Bubnić i Krnjatić su za kratko vrijeme provedeno u igri, korektno obavili svoje obrambene zadaće.
Za NK Opatiju, u formaciji 4-4-2 , danas su nastupili: Vukić – Žiković, Tkalčević, Zobić, Coralini – Tokić, Radomir, Mance, Šuker – Rudan, A. Matovina. U drugom poluvremenu u igru su ušli, već spomenuti Kremenović umjesto A. Matovine, Bubnić umjesto Žikovića i Krnjatić umjesto lagano povrijeđenog Tkalčevića.
Slijedeću utakmicu igrači NK Opatije igraju već u utorak, kada gostuju na susjednoj Krimeji, kod starog rivala NK Orijenta, te ako ponove današnju igru, navijači domaćih, koje očekujemo i u nešto većem broju u utorak na Krimeji, mogu se nadati povoljnom ishodu.