NK Opatija: Pobjedom protiv Rudara nastavljena pozitivna serija

Opatijci su stalno napadali, imali puno veći posjed lopte i igrali uglavnom na protivničkoj polovici igrališta, a plod takve igre, bilo je 9 udaraca na gol vratara Zahtile.

Opatija – Nakon prošlotjedne uvjerljive pobjede u gostima (7:1 protiv NK Buje), Opatijci su danas na svom travnjaku ugostili ekipu NK Rudara iz Labina i s dva gotovo istovjetna zgoditka stopera Ivana Brozovića upisali 15-tu ovosezonsku pobjedu i nova tri boda.

Utakmica sigurno nije zadovoljila ukuse stotinjak gledatelja na opatijskom campu, djelomično opravdanje leži u činjenici da su domaći nastupili bez četvorice igrača (Vlatković, Erceg, Mance, Žgomba) koji su pauzirali zbog tri žuta kartona, dok je nedovoljno oporavljeni Rudan odigrao samo drugo poluvrijeme. Gosti iz Labina koji se bore za ostanak u ligi, također su bili oslabljeni izostankom nekolicine igrača ( žuti kartoni ) i od početka utakmice dali su do znanja da su se u Opatiju došli braniti i bez nekih velikih ambicija za napadačkim akcijama, pa u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac na vrata domaćina. S druge strane , Opatijci su stalno napadali, imali puno veći posjed lopte i igrali uglavnom na protivničkoj polovici igrališta. Plod takve igre, bilo je 9 udaraca na gol vratara Zahtile, od kojih su najopasniji bili Čubelićev udarac glavom nakon ubačaja Bjelanovića već u 1′ susreta , koji je otišao tik pokraj desne vratnice, potom veliki promašaj Radomira u 35′ iz neposredne blizine nakon vrlo dobrog proboja i ubačaja Lazića, Krešićev udarac iz voleja u 39′ kojeg vratar gostiju teškom mukom odbija, nakon ubačaja Tkalčevića i u posljednjoj minuti Lazić iz slobodnog udarca s 17 m puca u vratarev kut, no i taj udarac Zahtila jedva nekako uspijeva ukrotiti i spriječiti zgoditak.

poredak

Na početku drugog poluvremena slična slika kao i u prvom, domaći napadaju, gosti se brane, no u 51′ nakon kornera kojeg izvodi Krešić, najviši u skoku pred vratima Labinjana, Brozović, udarcem glavom pogađa nebranjeni prostor između vratara i igrača na prvoj stativi – 1:0. Nakon vodstva, domaći uspijevaju izboriti još nekoliko kornera i prekida , no bez nekog posebnog efekta. Nakon još jednog kornera Opatije, gosti u 70′ kreću u brzi kontranapad , kojeg prekršajem na cca 25 m od svojeg gola, zaustavlja Kolić. Iz slobodnog prekrasnim zgodtikom, Almir Mehić, ljevicom preko živog zida u gornji lijevi kut, domaćeg vratara Peterfaia za izjednačenje – 1 :1.

Ovo je bio prvi udarac gostiju u okvir vrata, a pokazalo se i jedini do kraja utakmice. Osam minuta kasnije, Opatijci su izborili još jedan korner i po “uigranoj” shemi, ovaj puta Rudan izvod korner, pronalazi Brozovića koji je ponovo najviši u skoku i glavom pogađa nebranjeni dio mreže za konačnih 2:1.

Do kraja utakmice, domaći pokušavaju povećati svoje vodstvo no bez pravih prilika za postizanje pogodaka. Obzirom da je i NK Novigrad upisao novu pobjedu, “trka” za prvom pozicijom u 3 HNL Zapad ostaje i dalje ostaje neizvjesna.

3. HNL ZAPAD
Datum: 26.04.2014.
Kolo: 25
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Marko Raguž ( Rijeka ), Robert Barbić ( Rijeka ), Slaven Skender ( Rijeka ) 4. sudac: Vedran Jelenčić ( Kastav )
Delegat: Boris Spećina ( Novigrad )
Liječnik: dr Ivan Rosović
Povjerenik za sigurnost: Bojan Planinić

NK OPATIJA – NK RUDAR 2 : 1 ( 0 : 0 )
Peterfai, Tkalčević , Brpzović, Bjelanović, Krešić, Gnip , Radomir, Smolić-Ročak ( 53′ Brajković ), Lazić, Kolić, Čubelić ( 46′ Rudan )
Trener: Zoran Bogolin

NK RUDAR: Zahtila, Načinović, Munjas, Mehić, Radočaj ( 70′ Džekić ), Sertić ( 51′ Miskić ), Barišić, Imširević ( 60′ Trumić ), Matulja, Jašarević, Dobrić
Trener: Valdi Šumberac

Strijelci: 1:0 Ivan Brozović u 51′; 1:1 Almir Mehić u 71′; 2:1 Ivan Brozović u 79′

Žuti karton: Tkalčević, Kolić, Lazić, ( NK Opatija ), Načinović, Mehić ( NK Rudar )