NK Opatija: Poraz u Dugom Selu

nk_opatija_dugo_selo_2015 (1)

Poslije centaršuta T. Rudana iz slobodnog udarca u 89. minuti u gužvi se najbolje snašao Dadić i gurnuo loptu u gol za konačnih 2:1.

nk_opatija_dugo_selo_2015 (3)

Dugo Selo – Nogometaši Opatije poraženi su u Dugom Selu, u utakmici koja se igrala na mokrom terenu sa ponekom lokvom te po jako hladnom vremenu uz neprestanu kišu. Prva prilika za goste bila je u 9. minuti nakon Kolićevog centaršuta s lijeve strane visoki Dadić nadskočio još višljeg kapetana domaćina i glavom prebacuje vrata. U 17.minuti Prpić izvodi udarac iz kuta s desne strane i pogađa Brozovića koji nogom također prebacuje vrata.

Domaćini su prvi put zaprijetili u 17. minuti kada iz slobodnog udarca sa 25 metara lagano iz kosa puca Puretić u donji lijevi. Vratar gostiju Bradičić sjajno odbija loptu od svoga gola, ali na nju natrčava jedan domaći igrač koji snažno puca u bliži kut, no Bradičić ponovno sjajnom intervencijom spašava svoja vrata. U 34.minuti poslije centaršuta Šukera sa desne strane iz slobodnog udarca lopta se odbila na rub kaznenog prostor i na nju natrčava J.Rudan i iz voleja snažno puca prema vratima domaćina ali nažalost pogađa suigrača Kolića na 5 metara od vratiju tako da nećemo saznati bi li lopta zatresla mrežu ili ne.

nk_opatija_dugo_selo_2015 (2)

Posljednja prilika u prvom poluvremenu bila je za domaćina točnije za Adžića koji se našao u izglednoj poziciji iskosa s 15-ak metara, ali puca snažno i neprecizno. Prva prigoda u 2. poluvremenu bila je u 46. minuti kada je Borovčak pretrčao Bradičića ali je izkosa promašio prazna vrata U 49.minuti domaćini su poveli 1:0 poslije centaršuta domaćina sam se pred gostujućim vratarom našao Adžić koji je lako pogodio gol. U 51.minuti nakon odlične lopte Kolića T.Rudan pretrčava domaćeg vratara i puca prema golu, ali jedan domaći igrač u klizećem startu spašava čisti zgoditak s gol linije. U 60. minuti nova prilika za domaćine kada Pralas pogađa gredu sa 15-ak metara. U 70. minuti poslije jednog “udarca” iz daleka lopta je došla do Adžića koji ponovo s lakoćom zabija za vodstvo od 2:0.

Poslije centaršuta T.Rudana iz slobodnog udarca u 89. minuti u gužvi se najbolje snašao Dadić i gurnuo loptu u gol za konačnih 2:1. Na kraju možemo reći da se je domaćin bolje snašao na mokrom i blatnjavom terenu te zasluženo pobijedio.

DUGO SELO – OPATIJA 2:1