NK Opatija: Poraz za kraj sezone @ Buje

Opatijci, su očito sezonu završili prošle subote, kad su na svom travnjaku u “ljepotici” prvenstva porazili prvaka Zelinu. Nakon prošlogodišnjeg sedmog, ekipa Opatije sezonu 2011/2012 završila je na četvrtom mjestu – što je svakako uspjeh – iako će ostati žal za drugom pozicijom koju je sastav Opatije držao nakon jesenjeg dijela prvenstva.

Buje / Opatija – U posljednjem, 34. kolu 3HNL Zapad, Opatijci su otišli u goste u Buje. Utakmica će brzo u zaborav, obzirom da nije imala nikakvu posebnu draž jer obje ekipe bez obzira na rezultat nisu mogle bitno promijeniti položaj na ljestvici.

Utakmica je odlučena na samom početku, tj. u 9′ kad su domaći izveli slobodan udarac s desne strane u visini 16 metara, blizu aut linije. Prizemna lopta došla je do jednog igrača Buja točno na crtu 16-terca, koji je u namjeri da je uputili prema golu Opatije, pucao nespretno (lopta mu prešla preko noge), ali ispalo je jako dobro jer je lopta došla do samog Šendule koji je sa 5-6 m iskosa pucao u suprotni kut vratara Opatije i od stative odbila se u mrežu za vodstvo domaćina. Do 27′ se na travnjaku u Bujama nije ništa značajnije dogodilo, a onda je domaći napadač Kapulica na sredini igrališta s leđa srušio Iskru, bez lopte, sto u normalnim okolnostima znaci crveni karton, no Kapulica je dobio samo žuti, Iskra zbog ozljede nije mogao nastaviti utakmicu, a isključenja je zaradio trener Opatije, koji je prigovorio sucu zbog pogibeljnog starta domaćeg igrača.

Cijeli ovaj prekid trajao je više od 5. minuta. U 36′ Opatijci su izborili slobodan udarac u tzv opasnoj zoni, na 18 m od vratiju Buja, slobodnjak je izveo Kolić, lopta i živom zidu pogađa jednog domaćeg igrača u ruku, no umjesto 11-terca, sudac pokazuje na korner, a Količ zbog prigovora zarađuje žuti karton, Gosti su pred kraj prvog poluvremenu bili nešto agresivniji no osim 3-4 kornera, nisu stvorili izgledniju priliku za postizanje zgoditka.

Drugo poluvrijeme slično prvom, igralo se uglavnom između dva 16-terca, sve do 73′ kad se Niko Vlatkovic našao sam pred vratarom Buja, kreće u ševu i pada na 5m od gola , a sudac mu pokazuje žuti karton za simuliranje. Tri minute kasnije Tokić dobro vraća povratnu loptu Koliću koji s 20 m snažno puca no lopta prolazi tik kraj desne vratnice, Najbolju priliku za izjednačenje, ujedno i jedina upućena lopta u okvir vrata Buja, zbila se u 85′. Tokić je ubacio pred vrata domaćih visoku loptu koja prelazi i vratara , pada na glavu Šukera koji ju spušta na nogu Vlatkoviću, uslijedio je prizemni udarac s 10 m, kojeg domaći vratar nogom na samoj crti izbija i spašava svoju momčad. Do kraja utakmice domaći pokušavaju brzim kontrama, no u dva navrata pomoćni sudac pokazuje zaleđe sto kod domaće publike izaziva glasno negodovanje. Na kraju, zaslužena pobjeda Buja, koji su svoju jedinu šansu i jedan upućeni udarac na vrata Opatije okrunili pobjedom za rastanak od ove natjecateljske sezone od svojih navijača.

Gosti iz Opatije, su očito sezonu završili prošle subote, kad su na svom travnjaku u “ljepotici” prvenstva porazili prvaka Zelinu. Nakon prošlogodišnjeg sedmog, ekipa Opatije sezonu 2011/2012 završila je na četvrtom mjestu – što je svakako uspjeh – iako će ostati žal za drugom pozicijom koju je sastav Opatije držao nakon jesenjeg dijela prvenstva.

NK Buje – NK Opatija 1:0