NK Opatija: Prekinut proljetni post

nk_opatija_sm_1…jučer je NK Opatija jednostavno bila bolja momčad i tu svoju nadmoć uspjela je pretočiti u čistu i glatku pobjedu – 5 : 2…
…s četiri postignuta gola, ali i s puno trke i agresije, najbolji igrač utakmice bio je Alen Matovina…

Opatija – Jučer je NK Opatija, na obnovljenom ”campu“, u 25. Kolu 3.HNL Zapad dočekala NK Segestu iz Siska, te u sedmom proljetnom kolu ostvarila prvu pobjedu proljetnog dijela prvenstva, na radost domaćih navijača. Po izuzetno lijepom vremenu, obnovljenom travnjaku i pred 150 svojih navijača, domaći igrači su u jednoj tipično trećeligaškoj utakmici ostvarili svoju prvu proljetnu pobjedu, rezultatom 5 : 2.
Domaći igrači su dobro otvorili utakmicu, imali više od igre, nastavili s već tradicionalnim promašajima iz vrlo izglednih situacija tzv. ”zicera“, u kojima su se našli najprije Toni Rudan, a potom, dva puta Alen Matovina, u sličnoj situaciji. I jedan i drugi sami su izašli pred vratara s desne strane, no i udarac Rudana desnom i Alena Matovine lijevom nogom prohujao je pored desne vratnice mladog gostujućeg golmana Radoševića.
No, nakon tri vrlo izgledne prilike prvu slijedeću, nakon sjajnog prodora Bernarda Šukera i dobrog ubačaja pred vrata gostiju, Alen Matovina je vrlo znalački reagirao i pospremio loptu u lijevi donji kut protivničkog gola. Nakon vodećeg zgoditka, domaći igrači su nastavili s napadima što je uskoro rezultiralo i povećanjem vodstva, za što je najzaslužniji gostujući vratar koji je izašao na jedno 25 m od svojeg gola i kardinalno pogriješio tj. promašio loptu koja je došla do usamljenog Alena Matovine koji se ušetao u s loptom u prazan gol za rezultat – 2 : 0.
”Uspavani“ vodstvom, od dva gola razlike i na proljetnom suncu, domaći igrači su malo popustili, što su gostujući igrači iskoristili i jednu dugačku loptu na zadnjeg igrača u obrani domaćih, koju kapetan domaćih, Dalibor Zobić nije najbolje odbio, iskoristili za smanjenje vodstva i svoj prvi udarac na gol domaćih iskoristili za 1 : 2. Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika za gol niti na jednoj niti na drugoj strani, te se na odmor otišlo s vodstvom domaćih od 2 : 1.
U drugom poluvremenu vodila se ravnopravna utakmica sve do 60-te minute kad je Zobić najprije prekinuo akciju gostujućih igrača na 30 m od domaćih vratiju i potom lijepom dijagonalom na desnoj strani pronašao Tonija Rudana koji se doslovce sjurio direktno prema golu gostiju. Utrčavši na 15-tak metara od gola poluvisokim rezantnim udarcem kraj gostujućeg nemoćnog vratara poveća vodstvo domaćih na 3 : 1. Od tog trenutka, gosti kao da su se predali, domaći su nastavili s napadima, koji su u slijedećih 10 minuta utakmice rezultirali s još dva pogotka Alena Matovine, koji je jučer pokazao izuzetnu efikasnost postigavši 4 pogotka. Gosti su do kraja utakmice, točnije u 85 minuti iz opravdano dosuđenog jedanaesterca uspjeli samo ublažiti visoki poraz.
NK Opatija nastupila je u slijedećem sastavu: Vukić, J.Matovina, Kremenović, Zobić, Bubnić, Tokić, Mance, Radomir, Rudan, A.Matovina, Šuker. U momčad se vratio oporavljeni Tokić, a nedostajali su ozlijeđeni Tkalčević i Coralini, dok je Adler pauzirao zbog tri žuta kartona. Na poluvremenu je domaći trener Bogolin uveo Žikovića umjesto J.Matovine, a priliku se pred kraj utakmice još dobili Krnjatić umjesto ozlijeđenog Mancea te Kirigin umjesto Radomira.
S četiri postignuta gola, ali i s puno trke i agresije, najbolji igrač utakmice bio je Alen Matovina, dok su ostali domaći igrači hrabrim pristupom, malo naglašenijom agresijom i izraženom željom za pobjedom i te kako dali svoj doprinos u današnjoj pobjedi. Primjetan je bio povratak Tokića u defenzivnom dijelu igre, ali i djelomično ”žrtvovani“ Šuker na lijevoj strani koji je više vodio računa o obrambenim nego o napadačkim zadacima, obzirom da je Segesta vrlo rijetko dolazila u prilike, te uz dva postignuta zgoditka, drugih udaraca i prilika za gol nije bilo. Jučer je NK Opatija jednostavno bila bolja momčad i tu svoju nadmoć uspjela je pretočiti u čistu i glatku pobjedu, dok je Segesta u odnosu na jesenji dio prvenstva puno pomladila svoju momčad koja tek skuplja potrebno iskustvo za natjecanje u trećoj lizi.
Slijedeće kolo NK Opatija gostuje na Krimeji kod starog rivala NK Orijenta.