NK Opatija: Prva ovosezonska pobjeda protiv bivšeg prvaka 1. HNL

penal iz kojeg je Lazić povisio na 2:0

I jučerašnja utakmica pokazala je da su Opatijci još uvijek daleko od prave forme i samo zahvaljujući slaboj ekipi Zagreba, kojoj će ostanak u ligi, ako se ne pojača, biti nemoguća misija.

Rijeka – Do prve ovosezonske pobjede Opatijci su stigli tek u 4. kolu, protiv mlade i neiskusne ekipe Zagreba, ekipe koja pamti i puno bolje dane u HNL-u. Iako oslabljeni mnogim ozljedama (Lucić, Kurilić, Magaš, Matovina, Bogolin) kao i izostancima (T.Rudan, P.Kovačević), igrači trenera Bogolina, nisu imali težak zadatak da bi osvojili svoj prvi trobod ove natjecateljske sezone.

Samo što je utakmica krenula, Pejanović je dobio jednu loptu na 20 m od Zagrebovog gola, vješto je pobjegao svojem čuvaru, izašao sam pred gostujućeg vratara i rutinski prizemno pogodio suprotni kut za vodstvo domaćina (i ovaj put na Kantridi) u 2. minuti. Mogli su Opatijci povećati vodstvo u 7′ kad je Ismaili, nakon nekoliko brzo izmijenjenih kratkih pasova, izašao, po sredini 16-terca, sam ispred vratara Zagreba, koji u ovom srazu izlazi kao pobjednik. Pejanović je u svojem stilu, u 14′ prošao poput “brzog vlaka” po desnoj strani i idealno vratio povratnu loptu na 10 m, no Blečić vrlo traljavo puca daleko pored gola, iako je situacija bila matna za gostujuću obranu. U 20′ danas dva ponajbolja igraća u redovima crno-bijelih, Ismaili i Pejanović, dobro kombiniraju po desnoj strani, odličan zadnji pas za Pejanovića, koji ulazi u 16-terac, stoper Zagreba ruši ga se leđa, a sucu Jerbiću nije ništa preostalo no pokazati na bijelu točku.Siguran realizator, Lazić, postavlja, pokazalo se, konačan rezultat – 2:0. U samoj završnici prvog poluvremena Pejanović je u izglednoj prilici, no, najbolji pojedinac u redovima gostiju (i bivši igrač u omladinskom pogonu HNK Rijeke), vratar Knežević kratko odbija loptu, koja dolazi do Ismailija udaljenog 17 m od vratiju gostiju, no njegov udarac na prazna vrata ipak netko iz obrane gostiju uspijeva skrenuti u korner. Igrači Zagreba, tijekom prvog poluvremena, jedino su uspjeli izboriti dva kornera i uputiti jedan slabašni udarac ( u 40′ ) s 20 m u okvir vratiju.

U drugom poluvremenu, Opatijci, su usprkos slaboj i nepovezanoj igri, uspjeli stvoriti dvije prilike (Ismaili u 54′ i Flego u 66′) u kojima su se zahvaljujući odličnim asistencijama Šolića i Lazića, našli u situaciji 1 na 1 s vratarom Kneževićem, koji je u obje situacije odlično ušao u blok i spasio svoju ekipu od uvjerljivijeg poraza. Dok su gosti, tek pred kraj ozbiljnije zaprijetili no udarce Matijevića u 77′ i Tramontane u 79′, danas vrlo raspoloženi vratar Opatijaca, Lovrić, nevjerojatnim refleksima uspio je skrenuti u korner, iako je velika većina gledatelja već vidjela loptu u mreži. I jučerašnja utakmica pokazala je da su Opatijci još uvijek daleko od prave forme i samo zahvaljujući slaboj ekipi Zagreba, kojoj će ostanak u ligi, ako se ne pojača, biti nemoguća misija.

3. HNL ZAPAD
Datum: 09.09.2018.
Kolo: 4
Kategorija: SENIORI
Igralište: Stadion Kantrida ( Rijeka )
Suci: Petar Jerbić ( Velika Gorica ), Dejan Kupres ( Samobor ), Dario Mužar ( Velika Gorica ), 4.sudac: Ivan Marinčević ( Mičevac )
Delegat: Božidar Jureković ( Zagreb )
Doktor: dr. Mateo Madunić

NK OPATIJA – NK ZAGREB 2 : 0 ( 2 : 0 )
Lovrić, M.Jukičić, Rilov, Blečić (62′ Flego), Pejanović, Furijan (37′ J.Rudan), Cvetković (46′ Šolić), Lazić, I.Kovačević, Ismaili, Vlatković
Trener: Zoran Bogolin

NK ZAGREB: Knežević, Tarić, Granić Karlovčec, Jokić (62′ Regović), Čilić, Marinić, Tramontana, Mihoković, Pavlic (33′ Mikulić, 77′ Matijević), Bektaši
Trener: Dražen Madunović