NK Opatija: Prva ovosezonska pobjeda

nk_opatija_rovinj_2014 (2)

Malobrojni gledatelji, njih oko 50-tak, nisu imali prilike vidjeti puno od nogometa u utakmici u kojoj su domaći zasluženo slavili, iako je pobjeda mogla biti i uvjerljivija.

Opatija – Nakon prošlosezonskog osvojenog prvog mjesta u 3. HNL Zapad, igrači Opatije, u prvoj domaćoj utakmici, u novoformiranoj, nazvanoj Međužupanijska liga NS Rijeka, krenuli su s pobjedom.

Malobrojni gledatelji, njih oko 50-tak, nisu imali prilike vidjeti puno od nogometa u utakmici u kojoj su domaći zasluženo slavili, iako je pobjeda mogla biti i uvjerljivija. U prvom poluvremenu, obje momčadi imale su svoje prilike, a svaka je uspjela realizirati samo jednu. Nakon što su domaći preko Mancea u 6′ (opalio ljevicom s 15 m preko gola) i Rudana u 14′ (iskosa s 10 m desnicom tik preko vratnice) propustili svoje prilike. Uzvratili su gosti u 31′ preko Ćosića koji je, nakon odbijanca iz slobodnog udarca, pogodio lijevu stativu. No, ubrzo su Opatijci poveli, nakon dosuđenog indirekta na 6 m ispred vratiju Rovinja ( Sošić u padu nogom vratio loptu svom vrataru koji ju je uhvatio u ruke ?), Mance kratko dodaje Matovini koji “zakucava” loptu pod prečku – 1: 0, igrala se 34 minuta.

Nekoliko minuta kasnije Rudan pronalazi samog Rukavinu koji je mogao i pucati, no odlučio se na povratnu loptu koja nije pronašla nikog iz domaće ekipe. Minutu kasnije Ćosić se našao u izglednoj prilici, no njegov slabi udarac vratar Stijepić sigurno hvata. I u posljednjoj minuti prvog poluvremena, jednu dugačku loptu branič domaćih Dadić nepotrebno šalje u korner iako ju je mogao pustiti svojem vrataru, a iz kornera kojeg izvodi Jokić, Sošić iz neposredne blizine, nakon slabe reakcije Mancea, ubacuje u mrežu za 1 : 1.

nk_opatija_rovinj_2014 (1)

U nastavku, nakon što su domaći izvršili dvije izmjene ( ušli Krešić i Dunković ), u prvih 15 minuta Opatijci su mogli riješiti utakmicu, no Matovini prizemni udarac u donji lijevi kut vratar Starčić skreće u korner, a udarac glavom, ponovo Matovine iz izgledne prilike odlazi preko vratnice. I, onda u, 54′ utakmicu je riješio danas najbolji igrač utakmice, Alen Matovina, nakon što je na 18 m primio preciznu i upotrebljivu loptu od Dunkovića, lijepo se oslobodio dvojice gostujućih braniča, izašao sam pred gostujućeg vratara i rutinski ispod njega pospremio loptu u mrežu, za, pokazalo se, konačnih 2 : 1.

No, ubrzo nakon vodstva, ozlijedio se domaći stoper Dadić, koji je morao napustiti travnjak, mijenja ga napadač Radomir, što za sobom povlaći nekoliko internih rošada u domaćoj ekipi, što je rezultiralo slabijoj predstavi do kraja utakmice. No, usprkos puno slabijoj igri, Dunković je u 72′ i 76′ mogao lagano poentirati, no u prvoj situaciji, nakon brze kontre ostao je sam na 40 m i umjesto da nastavi sam prema vratima, odlučio se na lob udarac, kojeg gostujući vratar skreće u korner, dok je u drugoj situaciji, nakon izvanrednog i preciznog Rudanovog zadnjeg pasa ponovo se našao sam ispred vratara Rovinja, no i ovaj njegov udarac golman skreće u korner. Bljesnuo je i Radomir s oštrim i zamalo nepreciznim poluvolejem iz okreta s 16 m u 68′, kao i Toni Rudan, koji je u 80′ lijepo primirio dugu i preciznu loptu u 16-tercu gostiju, no i njegov prizemni udarac odlazi tik pokraj lijeve stative.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA
Datum: 06.09.2014.
Kolo: 2
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Službene osobe. Danijel Trbulin ( sudac ), Zoran janković ( 1.pomoćni sudac ), Robert Barbić ( 2.pomoćni sudac ) – svi iz Rijeke
Delegat: Mario Tomić ( Rijeka )
Liječnik: dr Ivan Rosovič
Povjerenik za sigurnost; Bojan Planinić

NK OPATIJA – NK ROVINJ 2 : 1 ( 1 : 1 )
Stijepić, Juraga (46′ Krešić), Brozović , Matovina, Šuker, Mance, Rudan, Rukavina, Vrdoljak (46′ Dunković), Dadić (63′ Radomir), Erceg
Trener: Zoran Bogolin

NK ROVINJ: Starčić, N.Abuselyana, Budicin, Sošić, Mihajlović, Jokić, Ćosić, O. Abuselyana, B.Gjurchinoski, Licardo, Pokrajac (53′ Marinović)
Trener: Marijan Kesić

Strijelci: 1:0 Alen Matovina u 34′; 1:1 Luka Sošić u 45′; 2:1 Alen Matovina u 56′
Žuti kartoni: Jokić, O.Abuselyana, N.Abuselyana ( NK Rovinj )