NK Opatija: Remi u domaćem ogledu sa Samoborcima

Indirektan udarac (3 min.) - Dunković puca malo pokraj gola...

Indirektan udarac (3 min.) – Dunković puca malo pokraj gola…

Do kraja utakmice, brojčano nadmoćni, Opatijci su stvorili još nekoliko opasnih situacija ispred gola gostiju, no udarci glavom Šukera i Dadića, iako iz blizine, nisu bili precizni.

Opatija – U tvrdoj, pravoj prvenstvenoj utakmici, Opatijci su u ogledu sa Samoborcima izborili “samo” remi. Iako su domaći bolje otvorili utakmicu i već u 3′ nakon početničke greške gostujućeg vratara, iz indirekta s 15 m, preko Dunkovića mogli ozbiljnije zaprijetiti (udarac Dunkovića otišao je tik pokraj desne stative), u prvom poluvremenu su gosti imali bili dominantniji i preko Brujića ( 12′ i 29′ ) i Škvorca ( 15′ i 27′) opasno zaprijetili domaćem vrataru Bradičiću, no mreže su na obje strane ostale netaknute.

Završnica prvog poluvremena pripala je Opatijcima, koji su preko Kolića imali priliku i za vodstvo, no njegov udarac, nakon što se u 16-tercu oslobodio dvojice gostujućih braniča, vratar Bašić vadi ispod prečke i izbija u korner.

Izjednačujući zgoditak Brozovića iz penala u 82'

Izjednačujući zgoditak Brozovića iz penala u 82′

Nakon uobičajenih izmjena na poluvremenu, Opatijci su u prvih nekoliko minuta nastavka, pritisnuli goste, no udarce T. Rudana, Šukera i Rukavine, zaustavio je vratar Samobora, odnosno dobar blok cijele obrane.

Gosti su poveli u 71′ nakon akcije po lijevoj strani, kad je Makarun ubacio, a Tomić s 5 m skrenuo loptu koja je uz prvu stativu u nebranjeni dio domaćih vratiju – 0: 1.

Opatijci su izjednačili 10 minuta kasnije, kad je Rukavina na 30 m od vratiju gostiju pronašao slobodnog Vlatkovića, koji se sjurio prema golu Samoboraca, i kojeg je na nekih 12 m od gola, s leđa srušio Ivkovčić u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka, te je danas, neuvjerljivi sudac Beatović, pokazao na bijelu točku, a Ivkovčiću izravni crveni karton. Ivan Brozović, je, kao i prije 8 dana, bio precizan i izjednačio rezultat – 1: 1.

3. HNL – ZAPAD
Kolo: 4
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Gledatelja: 120
Suci: Nikola Beatović ( Zagreb ), Igor Havranek ( Zagreb ), Anto Marić ( Zagreb ), 4.ti sudac: Mario Cindrić ( Zagreb )
Delegat: Rajko Bačko ( Zagreb )
Doktor: dr Lovro Tkalčić
Povjerenik za sigurnost: Marijan Butorac

NK OPATIJA – NK SAMOBOR 1 : 1 ( 0 : 0 )