NK Opatija: Seniori doživjeli prvi proljetni poraz u Poreču

Arhiva

Arhiva

Iz kaznenog udarca Baša preciznim prizemnim udarcem pogađa desni kut nakon što je Iveša već krenulo u lijevi.

Opatija – Na gostovanju u Poreču, Opatijci su doživjeli prvi poraz u proljetnom dijelu natjecateljske sezone. Po kišovitom i hladnom vremenu te skliskom travnjaku domaćini su ukupno uzevši ipak bili bolji protivnik i na kraju zasluženo pobijedili.

Ključni i odlučujući trenutak utakmice, dogodio se u 61′ kad su Opatijci nakon jednog prekida krenuli u kontru s dvojicom igrača više, no Pino Kovačević između dva rješenja (slobodna igrača) izabire najgoru moguću opciju, sebi daje predugi “for”, što domaća obrana vješto iskorištava i izbijaju loptu na gostujuću polovicu, koja dolazi do Ercega, koji Petrušiću krade loptu, ulazi u 16-terac, a nakon kontakta s Ercegom pada, a glavni sudac Vasiljević pokazuje na bijelu točku.

U prvom poluvremenu skoro da i nije bilo situacija koje su zavrijedile da bi ih se zabilježilo, dok su u drugom poluvremenu, Porečani stvorili nekoliko prilika koje je vratar gostiju uspješno obranio. Gosti iz Opatije, svoju jedinu pravu i smislenu akciju izveli su pred kraj utakmice kad je ubačaj Tonija Rudana s desne strane Vlatković na 5-6 m dočekao ali njegov udarac glavo , iako neometen, odlazi preko grede. Stvorili su Opatijci, nakon isključenja Čamilija, iz prekida, još dvije opasne situacije pred vratima Petrušića no domaći vratar bio je na pravom mjestu.