NK Opatija: Seniori lako savladali Buje

I tako su igrači trenera Bogolina, nakon niza loših igara i slabih rezultata, napokon svojoj vjernoj publici priuštili malo zadovoljstva. Nadamo se da je ova utakmica početak jedne (duže) pozitivne serije i da će Opatijci krenuti prema vrhu tabelice, gdje im je po kvaliteti ekipe i mjesto.

Opatija – Nakon niza negativnih rezultata izgleda da je krizi došao kraj. U utakmici 13. kola 3. HNL Zapad, Opatijci su došli do uvjerljive pobjede u srazu s gostima iz Buja, koji tijekom cijelog susreta nisu uspjeli stvoriti niti jednu izgledniju priliku.

Već na samom početku domaći su odigrali brzu akciju preko Rudana i Šukera, koji je lijepo i oštro ubacio s lijevog boka, no Mance iz voleja šalje loptu visoko preko vratiju. Samo nekoliko minuta kasnije još jedna brza akcija po lijevoj strani, ovaj puta ubacuje Rudan koji na 7-8 metara od gola pronalazi Brajkovića no njegov šut je premlak i vratar Buja lagano hvata loptu. No, u 10′ vodstvo domaćih, nakon što je gostujuća obrana izbila jednu loptu iz svojeg 16-terca, no samo do Tokića koji iz, prve, s 18 m polulobom šalje loptu u sam gornji desni kut vratara Košćuka – 1:0.

U 22′ brza i precizna akcija po desnom boku, Žgomba lijepo centrira točno na glavu natrčalog Rudana no njegov udarac glavom s 10 m odlazi preko gola. Domaći nastavljaju s pritiskom i u 33′ Tokić lijepo pronalazi prizemnom loptom Rudana, koji kreće sam prema golu Buja, vratar mu izlazi u susret, Rudan puca ljevicom, prizemno, no vratar Košćuk brani njegov udarac. U 39′ Opatijci povećavaju svoje vodstvo, nakon kornera kojeg izvodi Rudan, najviši u skoku na prvoj vratnici Dario Mance koji glavom prebacuje loptu u suprotni kut nemoćnog vratara Buja.

Prvo poluvrijeme prošlo u potpunoj dominaciji igrača u crno-bijelim dresovima, dok su se gosti uglavnom orijentirali na obranu s vrlo rijetkim prelascima na protivničku polovicu.
Na početku drugog poluvremena, domaći ponovo brzo poentiraju i rješavaju pitanje pobjednika ove utakmice. Nakon kornera kojeg je izveo Rudan, u gužvi ispred gola Buja, lopta je došla do druge vratnice gdje ju je Šuker iz poluvoleja ljevicom snažno uputio prema golu, a na nesreću stopera Buja, Fabijančića, od kojega se lopta odbila u praznu mrežu.
Do kraja utakmice gledali smo uglavnom igru oko sredine terena, te osim individualne akcije Rudana u 73′ kad se na 7-8 m od gola lijepo oslobodio svog čuvara i snažno opalio i pogodio stativu, drugih uzbuđenja nije bilo.

I tako su igrači trenera Bogolina, nakon niza loših igara i slabih rezultata, napokon svojoj vjernoj publici priuštili malo zadovoljstva. Nadamo se da je ova utakmica početak jedne (duže) pozitivne serije i da će Opatijci krenuti prema vrhu tablice, gdje im je po kvaliteti ekipe i mjesto.

NK OPATIJA – NK BUJE 3:0