nk_opatija_osijek-1…nakon izdržane kazne od 6 utakmica u momčad se vratio kapetan Dalibor Zobić…
…i kad je već izgledalo da će utakmica završiti remijem, domaći kreću u jedan agresivniji napad…
…igra će brzo u zaborav, pobjeda će se pamtiti…

Opatija – U vrlo nezanimljivoj igri, po krasnom vremenu, pred 100-tinjak gledatelja, domaći igrači nastavili su svoj pozitivni rezultat i ostvarili treću pobjedu u nizu.
Nakon izdržane kazne od 6 utakmica, željan igre, u momčad se vratio kapetan Dalibor Zobić, a pored njega pomoćni trener Pavinčić na teren je poslao slijedeću momčad: Jakopović, Kolić, Tkalčević, Zobić, Coralini, Kremenović, Vlatković, Mance, Šuker, Rudan, Saleš. Zbog ozljede nije mogao nastupiti Tokić, a na klupi su ostali Milenković, Samaržija, Šimić, Radomir, Krnjatić, Kirigin i Matovina.
Iz prvog poluvremena bilježimo vrlo izglednu priliku Vlatkovića koji sjajan prodor i centaršut Šukera s 5 metara nije uspio glavom pospremiti u mrežu već je uputio mlaki udarac kojeg vratar gostiju lagano hvata. No, zato iz slijedeće prilike Niko Vlatković zabija iz blizine nakon dobre akcije Rudana. Lopta se od prečke odbija iza linije gola, a pokrajnji i glavni sudac pokazuju na centar. Gosti se ne bune, znači sve regularno. Od gostiju, osim što su se uspješno branili u prvom poluvremenu nismo imali što vidjeti.
Drugo poluvrijeme obje ekipe ulaze s jednim novim igračem, kod domaćih Radomir, umjesto Saleša, no igra i dalje mlaka i nezanimljiva, sve do 59′ kad na dugu ispucanu loptu vratara gostiju nitko od domaćih stopera ne skače, što koristi napadač gostiju Sertić koji izlazi sam na vratara domaćih kojeg prebacuje preciznom lobom – 1:1! Slijedećih pola sata gledamo jalove pokušaje domaćih, ali bez izglednijih prilika za zgoditak, kao i nekoliko opasnih kontri gostiju, ali također bez izrazite prilike.
I kad je već izgledalo da će utakmica završiti remijem, domaći kreću u jedan agresivniji napad, Radomir najprije oduzima jednu već izgubljeni loptu i potom biva srušen na sredini igrališta. Slobodan udarac izvodi Šimić (ušao umjesto Kremenovića), ona nezgodna lopta koja dugo leti, prolazi svih i pada ispred golmana, vratar gostiju je samo kratko odbija točno na nogu Tkalčevića koji ju zakucava u mrežu – za veliko slavlje domaćih i pobjedu 2:1! Gosti iz Poreča zasigurno nisu očekivali ovakav rasplet, ali nešto pojačana agresija domaćih na kraju je ipak dala rezultata.
Igra će brzo u zaborav, pobjeda će se pamtiti, a s 3 nova boda Opatijci će se dignuti za poneko mjesto više na tablici i na slijedeće gostovanje u Krk otići puno mirnije.
NK Opatija : NK Jadran – 2 : 1
Sudac: Danijel Rošić Pomoćnici: Piličić i Kovač (svi Velika Gorica)
Strijelci: 1:0 Vlatković (27′), 1:1 Sertić (59′), 2:1 Tkalčević (90′)
Žuti kartoni: Radomir, Šimić, Vlatković (Opatija), Đurić, Dujanić (Jadran).
OPATIJA: Jakopović, Tkalčević, Zobić, Corallini (od 65′ Krnjatić), Šuker, Mance, Rudan, Kolić, Saleš (od 46′ Radomir), Kremenović (od 58′ Šimić), Vlatković
JADRAN: Gržentić, Štivin, Benčić (od 52′ Zdrilić), Bonaca, Mikulić (od 77′ Šuran), Ereiz, Alić (od 46′ Kepčija), Udovičić, Đurić, Sertić, Dujanić

Liburnija.net: Seniorska ekipa NK Opatija...

NK OPATIJA-NK JADRAN 2-1