NK Opatija: Seniori pali na Grobniku

Ljubitelji nogometa, mogli su danas gledati vrlo dopadljivu i do 83′ neizvjesnu utakmicu u kojoj je svaka ekipa imala svoje razdoblje bolje i lošije igre.

Opatija – U zaostaloj utakmici 8. kola u Mavrincima sastale su se vjerojatno dvije najkvalitetnije ekipe u 3 HNL Zapad. Po lijepom i prohladnom vremenu, ali na mokrom i sklizavom travnjaku, pred dvjestotinjak gledatelja, domaćin je na kraju zasluženo slavio i svoju bodovnu prednost na tablici povećao za nova tri boda.

Ljubitelji nogometa, mogli su danas gledati vrlo dopadljivu i do 83′ neizvjesnu utakmicu u kojoj je svaka ekipa imala svoje razdoblje bolje i lošije igre. Domaćin je bolje otvorio utakmicu, kad je Miculinić iz dobre prilike loše pucao, no u 9′ Grobničani su došli u vodstvo nakon lijepe i uigrane akcije iz slobodnog udarca koju je preciznim udarcem u suprotni kut vratiju Opatije završio Malkić – 1:0.

Uslijedio je period igre u kojoj su gosti držali konce igre u svojim nogama, da bi u 30′ u jednoj brzoj polukontri došli u situaciju tri na jedan, no Lazićeve lopta za Vlatkovića u zadnji čas , u korner je skrenuo zadnji obrambeni igrač domaćih. Iz kornera Lazić je s 10 m pucao glavom, ali preko vratiju. U 42′ danas , upečatljivo sklon domaćinu, sudac Vidulin, iz samo njemu poznatih razloga prekida akciju Opatije i svira slobodan udarac na 20 m od gola, u situaciji kad je lopta bila u posjedu Mancea koji je na vrhu 16-terca imao slobodan put prema vratima Grobničana. Neshvatljiv potez suca Vidulina. Iz slobodnjaka Lazić gađa zivi zid od kojeg se lopta odbija u korner.

Uzvraćaju domaćini, u 44′ kada Miculinić iz slobodnog udarca uz samu aut crtu na nekih 30 m od gola upućuje snažan udarac kojeg vratar Jakopović krajnjim naporom skreće u korner. U nastavku utakmice, kao i u prvom poluvremenu, Grobničan je taj koji diktira tempo i ima veći posjed lopte, i u prvih 20 ‘ drugog poluvremena stvara dvije poluprilike koje branič gostiju, Tkalčević pravovremenim intervencijama otklanja eventualne dodatne neugodnosti.

Prvu pravu priliku, domaći stvaraju u 65′ kada Bijelić prolazi po desnom boku centrira točno na glavu Malkića koji s 3-4 m neometan na drugoj stativi glavom puca pored same desne vratnice. Samo dvije minute kasnije ozbiljno prijete gosti, akciju je pokrenuo Vlatković na svojoj polovici, da bi Rudan i Radomir izmijenili dva dodavanja nakon kojih je Radomir iskosa izašao sam na vratara Jukića, zabišao ga i kad se gostujući navijači već vidjeli loptu u mreži, na samoj crti netko iz obrane Grobničana izbacuje loptu, koja dolazi opet do Radomira, no njegov drugi udarac završava u bloku. U 75′ Sertić dobro puca s 16 m no vratar gostiju brani njegov udarac. Minutu kasnije Rudan s desne strane ubacuje loptu skroz na drug stranu gdje ju Tokić primiruje i povratnom loptom nalazi natrčalog Lazića čiji udarac također završava u gustom bloku obrane domaćina.

U 80′ Bijelić se lijepo oslobodio svog čuvara i iskosa s 16 m uputio snažan poluvisoki udarac kojeg vratar Jakopović iako je izašao nekoliko metara ispred svojih vratiju, sigurno hvata. Utakmica je riješena pet minuta prije kraja utakmice, kada u brzoj polukontri, iz drugog plana Glavaš dobiva preciznu loptu u prazan prostor, vratar Jakopović izlazi mu u susret, no Glavaš zaobilazi i vratara i ubacuje loptu u praznu mrežu za 2:0 U 84’ Rudan je u izglednoj prilici, nakon slobodnog udarca Šukera, no njegov udarac glavom iz neposredne blizine je premlak za vratara domaćih.. Dvije minuta kasnije Bijelić još jednom prolazi po desnom boku, vratar Jakopović ga čita i baca se u njegovu desnu stranu, a Bijelić koristi “lukavstvo” napadača u takvoj situaciji i namjerno zapinje za vratara i pada, a sudac Vidulin ostaje dosljedan do kraja i daruje domaćina s nepostojećim penalom. Ista situacija kao kad je Vučemilović u Zaprešiću svirao drugi penal za Inter na utakmici s Rijekom, a sudački stručnjak Šupraha u kasnijoj analizi takvu situaciju okarakterizirao da bi takve napadače trebalo strogo kazniti jer varaju sebe, varaju gledatelje i varaju suce. S bijele točke, precizan je Jukić za vodstvo domaćina 3:0. U samoj završnici, gosti imaju još dvije prilike, najprije Radomir snažno puca s 15 m a vratar Jukić lijepom paradom brani njegov udarac, a u sudačkoj nadoknadi na ubačaj Lazića, Radomir s 6-7 m glavom lagano skreće u nebranjeni kut vratara Jukića za konačnih 3:1.

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 3:1
Igralište na Mavrincima
Gledatelja: 200
Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
Strijelci: 1:0 Malkić (9′), 2:0 Glavaš (83′), 3:0 Jukić (87′ -11m), 3:1 Radomir (90′)
Žuti kartoni: Glavaš (Grobničan), Žgomba, Tkalčević, Jakopović, Erceg (Opatija)

NK Grobničan: Milić, Vukelić (46′ Sobotinčić), Jukić, Miculinić, Glavaš, Malkić, Ćufta (46′ Sertić), Linić, Cianci (Jasprica), Bijelić, Burić

NK Opatija: Jakopović, Samardžija (57′ Radomir), Tkalčević, Zobić (65′ Iskra), Tokić, Mance (46′ Rudan), Šuker, Žgomba, Lazić, Erceg, Vlatković