NK Opatija: Seniori upisali drugu pobjedu zaredom

Arhiva Liburnija.net

Osim tog jedinog zgoditka, prvo poluvrijeme obilježile su dvije izgledne prilike sa svake strane, ali na žalost i još jedna teška ozljeda na opatijskom travnjaku u razmaku od samo 14 dana.

Opatija – Druga uzastopna pobjeda Opatijaca, izborena nakon dobre i za gledatelje zanimljive i uzbudljive utakmice. Jedini gol pao je pred kraj prvog poluvremena, točnije u 40′, kad je nakon kornera obrana gostiju prvu opasnost (udarac Lazića) uspjela kratko otkloniti, no udarac glavom Gorana Brajkovića s 5-6 m završio je u nebranjenom dijelu mreže za vodstvo domaćina, a pokazalo se i konačan rezultat.

Osim tog jedinog zgoditka, prvo poluvrijeme obilježile su dvije izgledne prilike sa svake strane, ali na žalost i još jedna teška ozljeda na opatijskom travnjaku u razmaku od samo 14 dana (slomljena nadlaktična kost domaćeg napadača Tonija Rudana). Jedno naizgled bezazleno uklizavanje, ruka ostala ispod tijela, bolan urlik i puknuće kosti na 5 mjesta. peracija obavljena isto popodne u bolnici Lovran.

Drugo poluvrijeme, bolja igra s obje strane i više nogometnih uzbuđenja. Već u 50′ Mance u pravom slalomu prelazi nekoliko igrača Novigrada i kad mu je ostala još samo jedna prepreka (vratar Rašidović), njegov udarac pogađa stativu. Samo tri minute kasnije, uzvraćaju gosti po lijevoj strani ubačena lopta koja prelijeće svih i pogađa suprotnu stativu od koje se lopta odbija do samog i natrčalog Tatara koji s 10 m snažno puca no vratar Jakopović bravuroznom obranom odbija loptu u prečku odnosno u korner. Nakon kornera, i situacije u kojoj Dario Mance na drugoj stativi primirje loptu (rukom ?) koja je preletjela sve igrače u kaznenom prostoru, sudac Jelenčić prekida akciju, svira i pokazuje rukom u pravcu peterca. Publika je ovaj sučev zvižduk doživjela kao kazneni udarac, no nakon kratke nedoumice sudac pokazuje da je slobodan udarac za domaći sastav (vjerojatno se radilo o prekršaju na domaćem vrataru).

U 62′ gosti iz Novigrad ponovo napadaju preko svoje lijeve strane, još ljepši ubačaj pred vrata domaćih, gdje je Vrdoljak sam na drugoj stativi no njegov udarac odlazi pokraj gola. U 70′ gosti lijepom akcijom prolaze po desnom boku, a akciju završava Vuk čiji udarac iskosa s 10 m pogađa suprotnu stativu i još jedna prigoda za poravnanjem odlazi u nepovrat. Pokazalo se da je to ujedno bila i posljednja prilika gostiju u ovoj utakmici, koji su se očito “ispuhali” i ispromašivali, jer u posljednjih 15 minuta utakmice jedino bilježimo dvije opasne akcije domaćih. Najprije je u 74′ Iskra prošao zadnjeg obrambenog igrača Novigrada, koji ga je na 15 m od svojeg gola srušio, no za suca Jelenčića to nije bilo za kazneni udarac. I u samoj završnici susreta, u 89′ Šuker zaobilazi svojeg čuvara, ulazi u 16 m, s leđa ga ruši Vuk, no sudac Jelenčić i ovaj puta ostaje “nijem”.

Na kraju, tri boda ostaju u Opatiji, iako je utakmica mogla završiti i drugačijim ishodom, no gosti iz Novigrada danas su pokazali previše neefikasnosti i nepreciznosti za nešto više od minimalnog poraza.

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva, Opatijci gostuju u Viškovu, u utakmici u kojoj igrači trenera Bogolina imaju priliku sačuvati trenutnu četvrtu poziciju na tablici 3 HNL Zapad.

NK OPATIJA – NK NOVIGRAD 1 : 0