NK Opatija: Startala proljetna nogometna sezona

Rezultat utakmice starijih pionira bio je neriješen, dok su mlađi pioniri izgubili s minimalnom razlikom, a kompletne izvještaje pročitajte u nastavku teksta.
Opatija – Natjecateljsku proljetnu nogometnu sezonu, otvorili su mlađi i stariji pioniri koji su se u prvom proljetnom kolu sastali s vršnjacima iz NK Rijeke.
Odlična predstava mladih nogometaša Opatije koji na kraju ipak nisu uspjeli osvojiti sva 3 boda iako su vodili u dva navrata. Prvo poluvrijeme potpuno je pripalo Opatijcima.
Povela je Opatija preko Nikčevića, nakon odličnog ubačaja Tercola iz slobodnog udarca s desne strane. Drugi gol također je djelo raspoloženog Nikčevića koji se izvrsno snašao u gužvi pred golom Riječana i manirom rasnog strijelca pospremio loptu u mrežu.
Nažalost pred kraj poluvremena pala je koncentracija u obrani Opatije i gosti izjednačuju u samo 2 minute preko Čankovića i Cvetkovića. U drugom poluvremenu ponovno se vodila rovovska bitka na sredini terena sa nekoliko prilika sa svake strane, ali raspoloženi vratari, Peruč i Jerčenović istakli su se s nekoliko lijepih intervencija. Opatijci su poveli još jednom nakon lijepe minijature i snažnog udarca Robina Kružića, a samo nakon desetak minuta gosti izjednačuju, a strijelac je bio ponajbolji pojedinac Riječana – Budan.
Ovom prilikom, brojna publika te veoma glasno i korektno navijanje tijekom cijele utakmice, ispratila je igrače obiju momčadi s terena velikim pljeskom.
KATEGORIJA: ST. PIONIRI
STADION: NK OAPTIJA
SUDAC: MARIN ROŽMAN ( RIJEKA )

NK OPATIJA – NK RIJEKA 3 : 3 ( 2:2 )
NK OPATIJA: Peruč, Rupnik, Vrdoljak, Klarić (41′ Kružić), Tercolo, Antolović (70′ Žic), Nikčević, Šaina, Mohorovičić, Brubnjak, Poljak
Trener: Goran Brajković
Strijelci: 1:0 Nikčević u 5′; 2:0 Nikčević u 18′; 2:1 Čanković u 32′; 2:2 Cvetković u 33′; 3:2 Kružić u 55′; 3:3 Budan u 64′

NK Opatija - Stariji pioniri

Mlađi pioniri poklekli su u samom finišu utakmice preciznim udarcem Lagumdžije protiv favoriziranih riječana kada se lopta od jedne i druge stative ipak zakoprcala u mreži vrlo dobrog Uzelca. Tijekom cijele utakmice opatici su vrlo borbenom i organiziranom obrambenom formacijom uspiješno odolijevali pokušajima Riječana, a čak su i zaprijetili u nekoliko navrata preko Sroka i Flege. Na kraju iako su zaslužili osvojiti bod nisu uspjeli, ali mogu svakako biti zadovoljni svojom igrom tijekom cijelog susreta.