NK Opatija: U nastavak prvenstva seniori krenuli s pobjedom

nk_opatija_zagorec_2016 (2)

Mogli su Opatijci u posljednjoj minuti doći i do četvrtog zgoditka, no udarac Matovine izbliza, nakon što je vrataru Hadžiću lopta ispala iz ruku, s gol linije, jedan gostujući branič izbija u korner.

Opatija – U proljetni dio prvenstva, Opatijci (s nešto izmijenjenim sastavom, otišli Vlatković, Šuker, Lazić, Dunković, a došli Šolić, Štemberger, Monjac) su krenuli pobjedom na domaćem travnjaku, protiv gostiju iz Krapine, iako je, nakon prvih 45 min, malo tko od malobrojnih gledatelja to mogao očekivati.

Na klupi domaćina, umjesto suspendiranih trenera Bogolina i Ćizmarevića, sjedio je predstavnik kluba, prof. Stanko Cvetković.

Tmurno i oblačno vrijeme, a u drugom poluvremenu i jaka kiša, te težak i blatnjav opatijski campo, privukao je tek nekih 50-tak promrzlih gledatelja, iako je protivnik Opatijaca, bio drugoplasirana ekipa 3 HNL Zapad.

Domaćini su u utakmicu krenuli nešto agresivnije i u prvih 11 minuta stvorili dvije izgledne prilike, ali su udarci Prpića u 5′ kao i Šolića u 11′ završili iznad vratnice. Gosti su postavili čvrsti blok ispred svojih vratiju i opasno prijetili preko svojih kontri, koju je u 25′ Šlogar upropastio, pucavši s 16 m iznad vratiju. No, ono što im nije uspjelo u 25′, popravili su u 32′, Šlogar je povukao po desnoj strani i s poludistance ubacio pred vrata domaćih gdje usamljenom Brčiću nije bilo teško s 10 m zatresti mrežu pokraj nemoćnog Raspora. Tko zna kako bi utakmica završila da je Strabić u 42′, opet nakon brze kontre sam izašao na domaćeg vratara, i kad je trebao rutinski poentirati ( a imao je i drugih rješenja ), pogodio je Raspora u nogu i prigoda je otišla u nepovrat.

nk_opatija_zagorec_2016 (1)

U poluvremenu, uvidjevši da je obrana spora i da ne može parirati brzim i motoričkim gostujućim napadačima, domaći trener, vrši jednu izmjenu, J.Rudan umjesto Prpića, Brozović odlazi u špicu, Erceg s lijevog boka na stopera, a Kovačević s lijevog na desni bok, što je rezultiralo puno boljom i efikasnijom igrom u nastavku. Sve do 57′ gosti su uspjeli držati koncentraciju i potpuno neutralizirati domaće napade, a onda su Brozović i Matovina odigrali dupli pas, Matovina je iskosa ušao u 16-terac i ljevicom pogodio suprotni kut za poravnanje rezultata – 1:1. Od tog trenutka, pa do kraja utakmice, na terenu smo gledali samo domaću ekipu, dok su gosti “nestali” s terena. Glavni kreator igre u redovima Opatijaca, Šolić i “sidrun” Brozović, bili su nerješiva enigma za goste iz Krapine. Prilike se sad redaju ispred gola Zagorca, a najizgledniju je traljavim udarcem, iako sam iskosa s 10 m, propustio J.Rudan u 63′. U 73′ , nakon kornera, T.Rudana hrvačkim zahvatom s leđa , ruši jedan gostujući igrač, ali , iako se to vidjelo “iz aviona”, glavni sudac Horvat taj duel nije procijenio za kazneni udarac. U 82′ T.Rudan je u izglednoj prigodi, no i njegov udarac odlazi pokraj vratiju. I onda u 2 minute, riješen je pobjednik ovog susreta, najprije u 84′, u brzoj protuakciji lopta dolazi do J.Rudana, koji otprilike s istog mjesta i na isti način , kao i Matovina u 57′, snažnim udarcem svojom ljevicom šalje loptu u mrežu za vodstvo Opatijaca – 2:1. A u 86′ , nakon što su po lijevoj strani izigrali obranu gostiju, Šolić ulazi u 16-terac i povratnom loptom pronalazi Brozovića na 6-7 metara koji “probija” gostujućeg vratara i lopta završava u mreži za 3:1. Mogli su Opatijci u posljednjoj minuti doći i do četvrtog zgoditka, no udarac Matovine izbliza, nakon što je vrataru Hadžiću lopta ispala iz ruku, s gol linije, jedan gostujući branič izbija u korner.

Sljedeću prvenstvenu utakmicu, Opatijci igraju već u srijedu, 02. ožujka na Krku protiv istoimenog domaćina.

3. HNL ZAPAD
Kolo: 16
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Matej Horvat ( Zagreb ), Anto Marić ( Zagreb ), Kristijan Brezić ( Zagreb ), Mladen Crnojević ( Novska )
Delegat: Mate Jakelić ( Zagreb )
Doktor: dr Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK ZAGOREC 3 : 1 ( 0 : 1 )
NK OPATIJA: Raspor, Štemberger (55′ Jug ), Brozović, Krešić,Matovina, T.Rudan, Šolić, Prpić (46′ J.Rudan ), Kovačević, Dadić,Erceg
Trener:

NK ZAGOREC : Hadžić, Jokić, Malarić, Čunčić, Brčić( 85′ Cvilko ), Kunštek, Hustić, Poljak, Švastek, Šlogar, Strabić
Trener: Denis Bezer

Strijelci: 0:1 Kristijan Brčić u 32′; 1:1 Alen Matovina u 57′; 2:1 Josip Rudan u 84′; 3:1 Ivan Brozović u 86′

Žuti karton: Prpić, Štemberger, Kovačević, Šolić, T.Rudan (NK Opatija), Kunštek, Šlogar, Brčić (NK Zagorec)