NK Opatija: U utakmici protiv Krka osvojen samo bod

nk_opatija_nk_krk_2015 (2)

Po sunčanom, ali i hladnom vremenu, domaći su krenuli vrlo agresivno i u prvih 3 minute izveli 5 kornera, no čim je lopta prvi put prešla na polovicu domaćih, jedan od najiskusnijih u redovima Opatijaca, Mijo Dadić, umjesto Brozoviću loptu dodaje Tucakoviću koji neometan, s 16 m precizno i neobranjivo šalje u desni kut nemoćnog vratara Milenkovića za vodstvo gostiju 0:1.

Opatija – U prvoj utakmici proljetnog nastavka Međužupanijske lige, Opatijci su ugostili “Bodule” i nakon obostrano čvrste i organizirane igre, na kraju osvojili, samo jedan bod. “Samo”, zato jer su ukupno bili bolji protivnik, stvorili puno više izglednih prigoda za postizanje zgoditaka, no jučer ih je očito napustila sportska sreća.

Igrači u crno-bijelim dresovima, nakon nesretno primljenog zgoditka nastavljaju s napadima, i preko Rudana, Šukera i Prpića prijete no udarci Rudana nogom i Šukera glavom odlaze ili pokraj lijeve ili desne stative, dok oštar i jak udarac Prpića, vratar Krka lijepom paradom odbija u korner.

U 28′ Rudan izvodi slobodan udarac s desne strane , u visini klupa za pričuvne igraće, šalje visoku loptu pred vrata Krčana, najviši u skoku Kolić koji glavom s 7-8 m loptu šalje u sami desni kut gostujućeg vratara za izjednačenje – 1 : 1.

nk_opatija_nk_krk_2015 (1)

Nekoliko minuta kasnije, strijelac za domaće, Saša Kolić, morao je napustiti travnjak, nakon što je od Čuturila dobio udarac laktom u glavu, nakon čega se jedva ustao i uz pratnju liječnika morao put svlačionice. Uobičajeno, loš sudac Krneta, koji je na jučerašnjoj utakmici većinu svojih odluka krivo procijenio, propustio je u ovoj situaciji, Čuturila kazniti crvenim kartonom. Umjesto jednog povratnika u redove Opatijaca, Kolića, ušao je drugi povratnik, Vlatković, koji je pred kraj prvog poluvremena, nakon dobre akcije domaćih, u izglednoj situaciji , pucao izbliza i iskosa, iako je iz gledališta izgledalo da je bolja opcija bila povratna lopta gdje se nalazio usamljeni Šuker. Gosti, pored zgoditka i jednog slobodnog udarca iz kojeg nisu ozbiljnije zaprijetili, u prvom poluvremenu, nisu stvorili niti jednu izglednu priliku, niti uputili više niti jedan udarac na vrata domaćih.

U drugom poluvremenu, slična slika kao iz prvog, domaći opasniji, gosti čvrsti i organizirani u obrani, s rijetkim izlascima na polovicu Opatijaca. Najbolje prilike za Opatiju, imali su Šuker koji je vrlo upotrebljivu loptu svojom ljevicom iskosa s 10 m traljavo opalio pa vratar Tomašić nije ni trebao reagirati. Potom su Opatijci u 66′ izveli vrlo lijepu akciju u kojoj je Josip Rudan iskosa s ruba 16 m snažno opalio ljevicom, brat Toni se već poveselio, no lopta je pogodila lijevu stativu, odbila se na nekih 7-8 m do usamljenog Dunkovića, koji umjesto da loptu ubaci u praznu mrežu, snažnim udarcem šalje visoko preko gola. “Nesretni” Dadić imao je u 77′ vrlo izglednu priliku nakon kornera, no njegov udarac glavom izbliza zamalo odlazi preko grede. Samo minutu kasnije, Dunković pronalazi T. Rudana dugom i preciznom loptom na desnom boku, koji se sjurio u 16-terac gostiju, gdje ga ruši Nenadić, no, slabi i neuvjerljivi sudac Krneta ostaje “nijem” i oštećuje domaćina za čisti 11-terac.

Od 200-tinjak gledatelja, od čega preko 100 pristalica Krčana, koji su do tog trenutka više puta “prozivali” domaćeg trenera za sudačku naklonost domaćinima, nakon ove situacije, svjesni i presretni što ih je sudac Krneta spasio od vjerojatnog poraza, do kraja utakmice nisu više spominjali ni suca, ni domaćeg trenera. Do kraja utakmice, i Brozović je mogao domaćinima donijeti pobjedu, no i njegov pokušaj “škaricama” s 5-6 m završio je iznad grede. Na kraju, usprkos 14 izvedenih kornera, Opatijci su osvojili “samo” bod, dok gosti, koji su danas nastupili bez petorice standardnih prvotimaca, mogu i te kako biti zadovoljni s osvojenim jednim bodom.