NK Opatija: Uspješan nogometni vikend za skoro sve uzrasne kategorije

Od ukupno 6 odigranih utakmica mladi nogometaši Opatije ostvarili su 4 pobjede i dva puta remizirali.

Opatija – Proteklog vikenda sve kategorije omladinskog, crno-bijelog, pogona bile su aktivne. Mlađi i stariji morčići započeli su novu natjecateljsku sezonu 2012/2013, gostovanjem na “šljaci” u Kostreni, mlađi i stariji pioniri gostovali su u sklopu 4. kola na Rujevici, a kadeti i juniori ugostili su na opatijskom campu svoje vršnjake iz Hreljina.

Od ukupno 6 odigranih utakmica mladi nogometaši Opatije ostvarili su 4 pobjede i dva puta remizirali. Što se sve događalo na nogometnim terenima pročitajte i pogledajte u nastavku…

LIGA MORČIĆA
Kategorija: ML. MORČIĆI
Kolo: 1
Igralište: Žuknica ( Kostrena )
Sudac: Marko Cvijović ( Rijeka )

NK POMORAC – NK OPATIJA 2 : 2 ( 1 : 1 )
Bolterstein, Piveta, Blečić, J.Sinožić, V.Bogolin, Buršić, Brkić, Šafarek, Pepelnik, Gvozden, Bujas
Trener: Boris Petrovčić

Strijelci: 1:0 Roko Corazza u 7′; 1:1 Juraj Sinožić u 17′; 1:2 Val Bogolin u 29′; 2:2 Loris Lazarević u 37′

U svom prvom službeno nastupu ove sezone i s većim brojem novih mladih dječaka, puleni trenera Borisa Petrovčića i Stipe Mikulića, u dosta izjednačenoj utakmici s dječacima iz Kostrene, odigrali su neodlučeno. Nakon ranog vodstva domaćina, mladi Opatijci su u prvom poluvremenu uspjeli poravnati, početkom drugog poluvremena i povesti, ali minimalno vodstvo nisu znali i sačuvati do kraja utakmice. Svaka ekipa je imala i prilike za postizanje još kojeg zgoditka, no nisu ih uspjeli realizirati.

[nggallery id=422]

Kategorija: ST. MORČIĆI
Kolo: 1

NK POMORAC – NK OPATIJA 0 : 12 ( 0 : 4 )
Diković, Traub, Pozderac, Marok Zanet, Kaftanić, N.Džaja, Čule, Ajanović, Hrmić
Trener: Dražen Krnjatić

Strijelci: 0:1 Edi Ajanović u 11′; 0:2 Dominic Traub u 15′; 0:3 Niko Čule u 20′; 0:4 Din Pozderac u 24′; 0:5 Dominic Traub u 29′; 0:6 Dominic Traub u 31′; 0:7 Din Pozderac u 32′; 0:8 Niko Čule u 37′; 0:9 Matteo Marok Zanet u 39′; 0:10 Din Pozderac u 40′; 0:11 Matteo Marok Zanet u 47′; 0:12 Edi Ajanović u 49′

Stariji morčići, trenera Dražena Krnjatića imali su puno lakši zadatak od svojih mlađih kolega i rutinirano i glatko pobijedili svoje suparnike. I dok je u prvom poluvremenu utakmica djelomično bila ravnopravna, u drugom poluvremenu, kao da su morčići u crno – bijelim dresovima ubacili u veću brzinu i potpuno “razmontirali” svoje vršnjake iz Pomorca, koji im nisu mogli parirati.

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 4
Kategorija: MLAĐI PIONIRI
Igralište: “ŽUTI” – Rujevica
Sudac: Marinko Drašković ( Rijeka )

NK LUČKI RADNIK – NK OPATIJA 2 : 2 ( 1 : 1 )
Bezinović , Gecaj (50′ A.Sikirica ), Brckan (31′ Kozina), Bilajac (46′ Juranović), Paro, A.Sušanj (45′ Horvatić), T.Jukičić, Šimić, Bogolin (45′ Šepić ), A.Džaja (45′ M. Sušanj), Ivančić
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 1:0 Dominik Nekić u 11′; 1:1 Filip Šimić u 13′; 2:1 Rudi Hunjet u 42′; 2:2 Tomislav Jukičić u 45′

Za jednu pravu prvenstvenu utakmicu dviju ravnopravnih i kvalitetnih ekipa zaslužni su i optimalni uvjeti u kojima se utakmica odigrala, optimalno pripremljeni travnjak i lijepo vrijeme. Domaći su dva puta vodili, no pioniri trenera Igora Tkalčevića pokazali su karakter “pravih” ekipa i dva puta, ubrzo nakon primljenih zgoditaka, vratili sve na početak. na kraju zasluženi remi, i svakoj ekipi po bod.

Kolo: 4
Kategorija: PIONIRI

NK LUČKI RADNIK – NK OPATIJA 2 : 3 ( 2 : 1 )
Ravlić, Vrdoljak, Smolica (30′ Gerčer), M.Jukičić, Cetin, Tešić (45′ Blašković), Mataija, Bačvarov, Pobar (36′ Aganović ), A.Zelenika(36′ Baraba ), Šaina
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Marko Bačvarov u 1′; 1:1 Alan Nikolovski u 5′; 2:1 Alan Nikolovski u 8′; 2:2 Antonio Cetin u 49′; 2:3 Dominik Baraba u 55′

Poput mlađih i stariji pioniri su imali sve uvjete za jednu dobru partiju, što su dječaci trenera Gorana Brajkovića iskoristili i na kraju izborili minimalnu, ali vrijednu pobjedu. U dosta izjednačenoj utakmici poveli su gosti iz Opatije već u prvoj minuti susreta, ali su domaćini još brže uzvratili u već u 8′ vodili 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu pioniri Opatije riješili su utakmicu postigavši dva pogotka, u razmaku od 49′ do 55′. Susret ovih dviju ekipa, obilježio je jedan manji incident, nakon utakmice, kad je jedan roditelj iz redova domaćina, nezadovoljan što mu sin nije igrao, fizički nasrnuo na trenera Lučkog radnika. Sve se odvijalo u svlačionici domaćina, a glavni pomiritelj bio je trener gostiju.

II HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 5
Kategorija: KADETI
Igralište: NK Opatije
Suci: Igor Bahun ( Rijeka ), Bojan Sobol ( Rijeka ), Zlatko Piršić ( Rijeka )
Delegat: Valentin Didović ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK NAPRIJED 8 : 0 ( 3 : 0 )
Peruč, Ciceran (59′ Žic ), J. Kovčalija , Trošelj, Martinčić, Mohorovičić (59′ Rupnik), Kurti (55′ Tercolo), Antolović (65′ Jovanović)), D.Mrđenović (55′ Nikčević), Bojić, Mrzlić
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Martin Antolović u 8′; 2:0 Mateo Mrzlić u 15′; 3:0 Dorijan Bojić u 20 iz 11m; 4:0 Josip Kovčalija u 55′; 5:0 Luka Jovanović u 66′; 6:0 Vito Tercolo u 68′; 7:0 Mateo Mrzlić u 72′; 8:0 Dorijan Bojić u 75′

Svoje dobre partije u protekla dva dvoboja, kadeti Opatije, dobro su “naplatili” u srazu s vršnjacima iz Hreljina. Po starom nogometnom pravilu “znalo” se da će kad tad netko “platiti” sve one promašaje iz prethodnih dvoboja, i pokazalo se da su to bili kadeti Naprijeda. Iako se po početku utakmice naslućivalo da će realizacija kod igrača Opatije i dalje biti problem, “led” je relativno brzo probijen zgoditkom Martina Antolovića u 8′, iako su do tada u izglednim prilikama bili i Mrđenović i Mrzlić. Do kraja prvog poluvremena rezultat je bio već 3 : 0, a da su Antolović i Kovčalija bili malo precizniji rezultat je moga biti i veći. U drugom poluvremenu, a pogotovo nakon izvršenih izmjena, rezultat se samo povećavao do krajnjih i konačnih 8:0, a objektivno mogao je biti i s puno većom razlikom, jer ono što su promašili Kovčalija, Mrzlić i Nikčević u tri situacije, teže je promašiti nego pogoditi. Na kraju, više nego zaslužena pobjeda domaćina i dugo očekivana prva pobjeda kadeta, što će im zasigurno dati novog elana i poleta za slijedeće utakmice.

[nggallery id=423]

Kolo: 5
Kategorija: JUNIORI
Suci: Bojan Sobol ( Rijeka ), Igor Bahun ( Rijeka ), Zlatko Piršić ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK NAPRIJED 6 : 1 ( 2 : 0 )
Uni, T.Sinožić ( 46′ Klarin ), Juraga, Šaina (70′ Ribarić ), Kovačević, Hasičić, Kovačević, Srok, Paravić (60′ Hepp ), Margetić (50′ Kudrić ), Francetić, Tadić (50′ Pribanić )
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Marko Francetić u 36′; 2:0 Marko Francetić u 40′ iz 11m; 2:1 Matej Martinović u 53′; 3:1 Marko Francetić u 77′ iz 11m; 4:1 Karlo Hlača u 79′ – ag; 5:1 Pino Kovačević u 83′; 6:1 Marko Francetić u 89′ iz 11m

Prava prvenstvena, i za ovu uzrasnu kategoriju čvrsta i u većem dijelu ravnopravna i neizvjesna utakmica. Prvi su zaprijetili gosti preko Sušića, ali je domaći vratar Uni na mjestu. Uzvratili su domaćini preko Tadića čiji udarac glavom odlazi preko vratiju, a potom i Juraga iz slobodnog udarca kojeg vratar gostiju nespretno izbacuje u korner. Prvi zgoditak pao je nakon lijepog proboja Jurage po lijevoj strani i ubačaja pred gol gdje je Marko Francetić brži i spretniji od cijele obrane i iz blizine ubacuje za vodstvo Opatije 1:0. Samo 4′ kasnije, obrana Naprijed s leđa ruši Francetića u svom 16-tercu i sudac Sobol po prvi puta pokazuje na 11 m. Izvođač je Marko Francetić koji je precizan i već je 2:0 za domaćine.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i tu svoju bolju igru naplaćuju zgoditkom Martinovića u 53′. Slijedi period igre u kojem su bolji bili gosti i za očekivati je bilo poravnanje rezultata. No, domaći dečki ponovo preuzimaju stvar u svoje ruke i najprije je Pribanić u izglednoj situaciji, ali pričuvni vratar gostiju dobro reagira, a nešto kasnije, najbolji igrač utakmice Francetić pogađa stativu. I u samoj završnici susreta vidjeli smo još 4 zgoditka, sva četiri u mreži Naprijeda, Najprije u 77′, nakon kornera Hasičića ruše u 16-tercu i sudac po drugi puta pokazuje na bijelu točku, a egzekutor je Marko Francetić. Dvije minute kasnije Juraga s lijeve strane ubacuje oštru loptu koju gostujući branič Hlača skreće neobranjivo u svoju mrežu. U 83′ Ribarić izvodi korner na drugu stativu i pronalazi usamljenog Pina Kovačevića koji krasnim i efektnim volejem pogađa prvi nebranjeni kut nemoćnog vratara gostiju. Točku na “i”, postavlja Marko Francetić, iz trećeg dosuđenog penala (prethodno srušen Pribanić).