NK Opatija: Uvjerljiv poraz protiv Dubrave

Arhiva Liburnija.net

Domaći navijači će današnju utakmicu zasigurno brzo zaboraviti, jer ne pamte kad su svoje ljubimce gledali u lošijem izdanju od jučerašnje.

Opatija – U 24. kolu 3. HNL Zapad, Opatijci su ugostili ekipu Dubrave i doživjeli uvjerljivi poraz. Da jučerašnja utakmica, za igrače u crno bijelim dresovima, neće završit dobro, dalo se naslutiti već u 2. min susreta kad je inače pouzdani stoper Saša Kolić, kao zadnji igrač obrane početnički pogriješio vrativši jednu loptu svojem vrataru, no lopta je bila spora, sustigao ju je napadač gostiju Mario Čibarić, prešao vratara Jakopovića i s ruba 16 m ubacio u praznu mrežu – 0 : 1.
Domaći su brzo uzvratili i u 7. min nakon jednog slobodnjaka Kremenović glavom šalje loptu u mrežu, no na žalost domaćina, pomoćni sudac Flegar označuje nedozvoljenu poziciju domaćeg igrača. U 29. min još jedna slaba i početnička greška domaće obrane, ovog puta Corralini vraća kratku povratnu loptu, koju sustiže Baučić ulazi u 16 m i potom šalje preciznu povratnu loptu na samog i natrčalog Čibarića koji šalje loptu prizemnim udarcem u sami desni kut nebranjenog gola – 0 : 2.
Iz još jednog slobodnog udarca, u 31 min, Erceg u izglednoj poziciji puca glavom tik kraj stative, da bi u 43 min, Opatijci smanjili vodstvo gostiju, nakon male gužve ispred vratiju Dubrave u kojoj se nakon udarca glavom Kremenovića, najbolje snašao Niko Vlatković i s dva metra šalje loptu u praznu mrežu – 1 : 2. Imali su domaći i priliku za izjednačenje u posljednjoj minuti prvog poluvremena, ali je Radomirov udarac iskosa s 15-tak metara otišao kraj druge stative. U nastavku se očekivala napadačka igra domaćih, no danas očito nije bio dan za igrače Opatije, a gosti su iskoristili svoje dvije od nekoliko izglednih prilika. Strijelac oba pogotka bio je Palić, svojeg prvog, a Dubravinog trećeg u 57 min, kad je pucao s 16 m nisko, a domaći vratar legao prije no što je lopta došla do njega, a drugi, za konačan rezultat 1 : 4 postigao je na sličan način kao i prvi u 77 minuti.
Domaći navijači će današnju utakmicu zasigurno brzo zaboraviti, jer ne pamte kad su svoje ljubimce gledali u lošijem izdanju od jučerašnje. Niti jedan igrač u redovima domaćina, jučer nije zaslužio prolaznu ocjenu. Priliku za popravak imati će vrlo skoro, jer već u utorak, gostuju kod Grobničana. Gosti, pokraj ovako neinventivnog domaćina, zasluženo odlaze kući s velika tri boda.
NK OPATIJA – NK DUBRAVA 1:4 (1:2)
Utakmica 24. kola
Igralište Opatije
Gledatelja: 100
Sudac: Goran Krneta (Umag)
Strijelci: 0:1 Ćibarić (2′), 0:2 Ćibarić (27′), 1:2 Vlatković (43′), 1:3 Palić (52′), 1:4 Palić (73′). Žuti kartoni: Matijević, Iskra (Opatija), Karamatić, Baučić, Belmekki (Dubrava)

NK OPATIJA: Jakopović, Zobić, Tokić, Corallini (od 57′ Iskra), Mance (od 57′ Matovina), Radomir, Kolić, Matijević (od 46′ Saleš), Kremenović, Erceg, Vlatković
NK DUBRAVA: Radelić Žarkov, Mihovec, Trbuljak, Ćutić, Baučić (od 70′ Belmekki), Maloča, Ćibarić, Kanjuh (od 90′ Bašić), Marasović (od 46′ Palić), Tchangou, Karamatić