NK Opatija: Uvjerljiva pobjeda nad Hreljanima

Slobodan udarac Rudana za 4:0!!!

Gosti su u prvom poluvremenu jedino iz prekida uspjeli zaprijetiti domaćinu, no iz nekoliko kornera i jednog slobodonjaka nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata Opatije, obzirom da su svi njihovi udarci odlazili ili pokraj ili preko vratiju, Detaljan izvještaj pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – U 4. kolu Međužupanijske lige Opatijci su ugostili ekipu NK Naprijeda i na kraju uvjerljivo slavili. Domaći su u prva tri kola ubilježili dva (gostujuća) poraza i jednu (domaću) pobjedu, dok su gosti doputovali u Opatiju nakon što su u prva tri kola dva puta slavili i jednom igrali neriješeno, i pri tome primili samo jedan gol u svoju mrežu.

Opatijci su u utakmicu krenuli odlučno i s očitom namjerom da se vrate prošlosezonskim navikama, odnosno pobjedama. Rudan je več u 2′ pobjegao po desnoj strani svojem čuvaru ubacio pred vrata gostiju no udarac Vrdoljaka iz poluvoleja odlazi pokraj vratiju. Deset minuta kasnije Dunković s 18 m odlično puca no lopta odsjeda na prečki. Domaći dolaze u vodstvo u 21′ nakon prodore Šukera po lijevoj strani, koju ubacuje snažnu prizemnu loptu pred vrata Grlja, a sudac Skender pokazuje na bijelu točku. Sve se odigralo tako brzo, da ni gledatelji ni igrači obje ekipe nisu ni stigli reagirati, a većina ni shvatiti razlog kaznenog udarca, no kako je gostujući branič pritom dobio i žuti karton, za pretpostaviti je da je rukom povukao domaćeg napadača Vrdoljaka u izglednoj poziciji. Dunković iz penala pogađa malu mrežicu i Opatija dolazi u vodstvo – 1:0. Gosti su u prvom poluvremenu jedino iz prekida uspjeli zaprijetiti domaćinu, no iz nekoliko kornera i jednog slobodonjaka nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata Opatije, obzirom da su svi njihovi udarci odlazili ili pokraj ili preko vratiju,

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti kad su iz jedne brze protukacije preko Čopa, u 48′ bili blizu izjednačenja, no na njihovu žalost Čopov dobar i snažan udarac iskosa s 18 m pogađa malu mrežicu, ali izvana. U periodu nešto bolje igre gostiju, Opatijci povećavaju svoje vodstvo, kada Krešić uz samu aut linju upošljava Matovinu, koji se sjurio po lijevom boku a potom ubacio pred vrata Grlja, gdje Mance postavlja svoju ljevicu i zakucava loptu u mrežu – 2:0. Mogli su Hreljani smanjiti vodstvo domaćih u 64′ kada Savić, nakon kornera, s 5-6 m glavom puca pored gola. Pokušavaju gosti vratiti se u utakmicu, ostavljajući sve više prostora Opatijcima, koji ih kažnjavaju s još tri zgoditka u periodu od 73′ do 87′. Nakon agresije i pritiska domaćih, Hasičić prekida na polovici igrališta napad gostiju, odmah dodaje Dunkoviću, koji preciznim zadnjim pasom na 18 m u “srcu” obrane Hreljana pronalazi Matovinu. Matovina izvrsno koristi pruženu prigodu, izlazi sam na vratara gostiju i šalje loptu pokraj nemoćnog Grlja za 3:0. U 78′ netko iz obrane gostiju igra rukom na 25 m od svojih vratiju, a Rudan preciznim udarcem, preko živog zida pogađa gornji desni kut nemoćnog vratara Grlja – 4:0. Bilo je to u 78′, a samo 2 min kasnije, Rudan još jednom probija desnu stranu oštro ubacuje pred vrata, no za Matovinu je to bilo malo prebrzo i njegovo uklizavanje nije urodilo povećanjem vodstva. No, zato u 87′ još jedna brza i precizna akcija domaćih, Mance se probio u gostujući 16-terac, po desnoj strani i kad je došao do aut linije vraća povratnu loptu usamljenom Radomiru na 5 m, kojem nije bilo teško zabiti za 5:0, U posljednjim minutama gosti još dva puta ozbiljnije prijete, no jučer, očito nisu imali svoj dan.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA
Kolo: 4
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Gledatelja: 150
Suci: Slaven Skender ( Rijeka ), Zoran Janković ( Rijeka ), Marko Balen ( Rijeka )
Delegat: Tonetti ( Plomin )
Liječnik : dr Ivan Rosović
Strijelci: 1:0 Antun Dunković u 21′ iz 11m; 2:0 Dario Mance u 59′; 3:0 Alen Matovina u 73′; 4:0 Toni Rudan u 78′; 5:0 Damir Radomir u 87′
Žuti kartoni: Vrdoljak, Krešić ( Opatija ), Savić, Behđeti ( Naprijed )
Crveni karton: fizioterapuet NK Naprijeda u 54′ udaljen s klupe za pričuvne igrače zbog vrijeđanja glavnog suca

NK OPATIJA – NK NAPRIJED 5 : 0 ( 1:0 )
NK OPATIJA: Milenković, Hasičić, Brozović, Dunković ( 74′ Radomir ), Šuker, Mance, Rudan, M.Prpić (46′ Krešić ), Rukavina, Vrdoljak (46′ Matovina), Erceg
Trener: Zoran Bogolin

NK NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Kružić (65′ Murica ), Savić, Radmanović, Merle, Jasprica, E.petrović, Jović (59′ Behđeti), Žarić
Trener: Goran Gajzler