NK Opatija: Uvjerljiva pobjeda protiv Pazinke

Toni Rudan s 11 m za 3 : 0

Opatijci su ovom pobjedom došli na samo dva boda zaostatka za vodećim Krkom (izgubio u Poreču) te neizvjesnost i odluku o prvaku lige, odgodili za slijedeću subotu, kad se u posljednjem kolu sastaju s NK Halubjanom, dok ekipa NK Krka zadnju utakmicu igra pred svojim navijačima protiv NK Rudara iz Labina.

Opatija – Po lijepom i optimalnom vremenu za igru, dobro pripremljenom travnjaku, pred stotinjak gledatelja, Opatijci su uvjerljivo pobijedili oslabljene i danas nedorasle protivnike iz Pazina.

Slobodan udarac Antuna Dunkovića

Mreža se prvi put zatresla, već u 10′ kad je, danas najbolji igrač utakmice, Toni Rudan ukrao loptu obrambenom igraču gostiju na nekih 30 m od gola, povukao loptu još nekoliko metara i onda krasnim lob udarcem savladao mladog vratara gostiju Lovrinića za vodstvo od 1 : 0. U “dosadnom” prvom poluvremenu zabilježili smo još jednu prečku T. Rudana u 30′ kad je dobro opalio iz okreta s nekih 10-tak metara, ali zamalo neprecizan, potom lijepu prigodu gostiju, u kojoj se našao Erik, kome se lopta nezgodno odbila u izglednoj prilici u 44′ i u zadnjoj minuti prvog poluvremena kad je T.Rudan prošao po desnoj strani ubacio loptu na 7-8 m, a Juraga slabo reagirao u situaciji kad je morao i trebao poentirati.

U drugom poluvremenu, gledatelji su vidjeli puno bolji nogomet, prije svega domaćih, koji su, tradicionalno, izvršili “samo” dvije izmjene na poluvremenu. Gledali smo igru uglavnom na polovici gostiju, a prigode su se redale, jedna za drugom… Danas nerješiva enigma za Pazinjane, Toni Rudan u 48′ lijepo je ubacio s desnog boka, ali udarac Dunkovića s 3-4 m glavom odlazi preko gola. Tri minuta kasnije T.Rudan iskosa snažno puca pod prečku, ali je vratar gostiju izbacuje u korner. U 60′ T.Rudan se lijepo oslobodio dvojice pratitelja i uposlio Kolića na desnoj strani, koji ubacuje pred vrata gostiju, gdje ju Dunković iz voleja zakucava u mrežu za 2 : 0. U 65′ krasnu akciju odigrali su Rukavina i Vlatković koji je izašao sam ispred vratara Lovrinića, koji domaćem napadaču skida “zicer”. U 67′ u kaznenom prostoru gostiju srušen je s leđa T.Rudan, sudac Skender pokazuje na 11 m, a Dunković iz penala gađa desnu stativu od koje se lopta odbila u gol-aut. U 74′ netko iz obrane gostiju nespretno i nepotrebno je igrao rukom, a glavni sudac , na intervenciju drugog pomoćnika, ponovo pokazuje na bijelu točku. Ovaj put, loptu namješta Toni Rudan koji je precizan za novo vodstvo – 3:0.

Antun Dunković s 11 m pogađa stativu

U 79′ još jedna brza i točna akcija Dunković – Rukavina – T.Rudan koji iskosa sam izlazi na gostujućeg vratara pored koga neobranjivo šalje loptu u suprotan kut za 4 : 0. U 84′ J.Rudan pokušava pronaći svog brata Tonija , no pronašao je gostujućeg braniča Ivetca, i dok se Toni ljutio na svog (nepreciznog) brata, Ivetac se spetljao i loptu dodao T.Rudanu, koji ulazi u 16-terac i povratnom loptom nalazi samog Vlatkovića na 5 m koji posprema loptu u mrežu za konačnih 5 : 0. U 89′ gosti su zaprijetili iz slobodnog udarca, kad je Baša s 16 m prebacio živi zid, ali na njegovu nesreću pogodio samo prečku od koje se lopta odbila u gol-aut.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA
Datum: 30.05.2015.
Kolo:29
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Slaven Skender ( Rijeka ), Davor Majnarić ( Rijeka ), Marinko Drašković ( Rijeka )
Delegat: Darko Štimac ( Delnice )
Doktor: dr. Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK PAZINKA 5 : 0 ( 1 : 0 )
Iveša, J.Rudan, Juraga (46′ Dunković ), Kolić, Krešić, Šuker, T.Rudan, Jug (62′ Vlatković), M.Prpić, (46′ Rukavina ), Kovačević, Dadić
Trener: Zoran Bogolin

NK PAZINKA: Lovrinić, Erik (84′ Tomišić), Baša, Levak, Banko, Rudela, Pinčan,, Krajcar, Rabar, Videkić (63′ Ružić), Vale (63′ Ivetac)
Trener:

Strijelci: 1:0 Toni Rudan u 10′; 2:0 Antun Dunković u 60′; 3:0 Toni Rudan u 74′; 4:0 Toni Rudan u 78′; 5:0 Niko Vlatković u 84′
Žuti kartoni: Baša, Rudela, Pinčan ( NK Pazinka )