NK Rijeka pobijedila Orijent u sjajnoj atmosferi

rijeka_orijent_2015

Gradski derbi imao je tako pravi štimung, Rijeka je na kraju očekivano pokazala svoju klasu protiv Orijenta koji se dobro držao, posebice u prvih pola sata.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Orijent 9:1 u pripremnoj utakmici odigranoj u sjajnoj atmosferi pred oko dvije tisuće ljudi. Ugodno vrijeme, dobro ispunjene tribine, sjajni potezi na terenu bili su dobitan recept za jednu sjajnu večer u kampu HNK Rijeka. Gradski derbi imao je tako pravi štimung, Rijeka je na kraju očekivano pokazala svoju klasu protiv Orijenta koji se dobro držao, posebice u prvih pola sata.

Rijeka je očekivano krenula napadački, a mrežu gostiju u 16. minuti načeo je mladi Dario Vizinger. Bezjak je odlično pronašao Vizingera koji je bio neumoljiv u kaznenom prostoru – 1:0. U 23. minuti Bertoša je sjajnim prodorom zaradio pljesak s tribina, udarac Sharbinija u nastavku akcije obranio je vratar Mustapić. Rijeka je na poluvrijeme otišla s dva gola prednosti, Vešović je probio desnu stranu, ušao u kazneni prostor i pronašao Anasa Sharbinija – 2:0.

Odličnu igru svojim drugim pogotkom okrunio je Vizinger iskoristivši ubačaj Roshija u 52. minuti – 3:0. Moises je u 63. minuti lijepo ubacio, Omerović nes(p)retno prsima zamalo svladao vratara Mustapića koji je obranio pokušaj svog suigrača, ali nije uspio obraniti udarac Bezjaka – 4:0. I onda 60 sekundi kasnije Orijent je stigao do gola. Grbac je izveo korner, a Omerović zabio za 4:1.

Rijeka je zatim ubacila u višu brzinu i redala prilike. U 69. minuti Tomečak je pucao, Mustapić odbio loptu do Močinića – 5:1. Tri minute kasnije Tomečak je prizemnom loptom pronašao Roshija – 6:1. Uslijedila su dva gola Tomečaka. U 75. minuti lijep udarac završio je u rašljama, dok je drugi gol stigao u 81. minuti. U međuvremenu je Močinić pogodio vratnicu. I onda je u 90. minuti točku na “i” stavio Filip Bradarić golom s 18 metara zaključivši tako lijepu riječku nogometnu večer.

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja: 2.000
Sudac: Danijel Trbulin
Pomoćnici: Šegota i Drašković.
Strijelci: 1:0 Vizinger (16′), 2:0 Sharbini (30′), 3:0 Vizinger (52′), 4:0 Bezjak (63′), 4:1 Omerović (64′), 5:1 Močinić (69′), 6:1 Roshi (72′), 7:1 Tomečak (75′), 8:1 Tomečak (81′), 9:1 Bradarić (90′).

RIJEKA: Prskalo, Vešović, Ikić, Mitrović, Bertoša, Radošević, Moises, Bezjak, Sharbini, Cisotti, Vizinger. Još su igrali: Nevistić, Ristovski, Tomasov, Balaj, Tomečak, Močinić, Bradarić, Samardžić, Roshi.

ORIJENT: Mustapić, Blažević, Paravić, Andrić, Omerović, Basara, Baljak, Benić, Barišić, Grbac, Mikulić. Još su igrali: Fibinger, Radoslović, Kuduzović, Matijević, Turnusović, Valković, Kovačić, Babić, Sertić, Iljazi.