Nogometaši Muna upisali još jedan poraz

Arhiva Liburnija.net

Mune – Ni u sedmom kolu ekipa Muna nije uspjela ostvariti prvu pobjedu ove sezone. U utakmici koja je protekla u fer i korektnoj igri, ekipa Cresa predstavila se kao prejaki suparnik koji je iskoristio iskustvo svojih igrača da uknjiži nova 3 boda.

Na odlično pripremljen travnjak NK Mune istrčale su oslabljene zbog ozljeda i žutih kartona. Stoga ni očekivanja nisu bila prevelika, iako je do pred kraj prvog poluvremena tinjala nada da će igrači koji su dobili priliku istrčati na teren dati sve od sebe i iskoristiti priliku da se nametnu treneru. Svoju prvu priliku za vodstvo gosti nisu iskoristili jer je u 38. minuti udarac Dukića s bijele točke obranio Ružić.

Kod drugog dosuđenog jedanaesterca u 41. minuti Dukić je bio siguran realizator – 0:1. Odmah u slijedećem napadu Mune su imale priliku izjednačiti ali udarac Dubrovića na povratnu loptu Šokčića prošao je kraj desne stative besposlenog Zmajle. I kad se očekivalo da će nakon uvođenja Vukelića umjesto Ružića, domaćin konačno zaprijetiti gostima, NK Cres je zgoditkom Popovića u 53 minuti igre povećao vodstvo. Igra domaćina se raspala i stekao se dojam da jedva čekaju kraj utakmice.

Obrambeni igrači ostali su bez podrške ostatka ekipe, nestala je pokretljivost, agresivnost i trka, pa je i konačan rezultat vrlo dobar nakon takvog odnosa prema igri. U 61 minuti na listu strijelaca upisao se i Herak, a točku na ”i“ stavio je u 80 minuti Morić, dok se sa tribina imao dojam da je to autogol nekog iz zadnje linije domaćina.

U sljedećem kolu ekipa NK Muna gostuje kod Omladinca.

NK Mune – NK Cres 0:4 (0:1)
Stadion : ”Crikvena Draga“
Gledatelja: 50
Sudac: Milorad Mihić (Rijeka)
Pomoćnici: Jakovašić (Opatija), Lukić (Kastav)
Strijelci: 0:1 Dukić (41′ – 11m), 0:2 Popović (53′), 0:3 Herak (61′), 0:4 Morić (80′)
Žuti kartoni: Doričić, Ružić (Mune), Klanjac, Morić (Cres)

NK Mune: D.Ružić, Beni, Dramac, Perčić, Doričić, Ujčić (od 57′ Stanić), R.Ružić (od 46′ Vukelić), Dubrović (od 53′ Žigmant), Ivančević (od 81′ Sušanj), Šokčić, Kovčalija
Trener: Sandi Šneler

NK Cres: Zmajla, Kalčić, Ilijić, Klanjac, Pavin, Dukić, Popović (od 78′ Morić), Vulin, Kovačić, Bojčić, Herak (od 66′ Perčić)
Trener: Živko Crnjak