Nogometaši Opatije ispali iz daljnjeg natjecanja @ Kup Hrvatske

nk_opatija_lucko_2013_kup_hrvatske (3)

Na kraju, zaslužena pobjeda bolje momčadi, ostaje žal da Opatijci nisu u ovoj fazi dobili nekog ”lakšeg“ protivnika i mogućom pobjedom u slijedećem kolu ugostili nekog prvoligaša. Izvještaj s utakmice pročitajte u nastavku teksta.

Opatija – U utakmici pretkola Kupa Hrvatske (1/32 ) domaćini, igrači NK Opatije ugostili su drugoligaša NK Lučko te u dobroj i zanimljivoj utakmici izgubili rezultatom 2 : 3.

Gosti su od početka dali do znanja da su favoriti u ovoj utakmici, da su došli po pobjedu i prolaz u slijedeće kolo ovog natjecanja. Utakmica je praktički riješena u prvih 18 minuta utakmice kad su gosti preko Pelajića i Gatarića poveli 0 : 2. Nakon ranog vodstva, igrači Opatije uspjeli su uspostaviti ravnotežu u igri i preko Šukera, u 26 minuti smanjiti rezultat i time vratiti neizvjesnost utakmice, da bi do kraja prvog poluvremena još dva puta i opasnije zaprijetili ali su udarci Šukera i Brajkovića iako u vrlo izglednim pozicijama s 17-18 m otišli visoko preko gola. U posljednjoj sekundi prvog poluvremena dvojica gostujućih braniča su u kaznenom prostoru srušili Rudana, ali danas vrlo loš sudac Vidulin, taj duel nije okarakterizirao kao najstrožu kaznu.

nk_opatija_lucko_2013_kup_hrvatske (1)

Na početku drugog poluvremena iz jedne brze polukontre, Opatijsci su imali još jednu prigodu za poravnanjem rezultata, ali je udarac Vlatkovića na lijep ubačaj Šukera s lijeve strane, otišao preko vratnice. Potom slijedi period igre u kojem su gosti iz Lučkog bili bolji protivnik i tu svoju boljui gru materijalizirali s trećim pogotkom (Sopčić) za vodstvo 1: 3.

Imali su gosti priliku povećati svoje vodstvo ali je vratar domaćih bio spretniji od Budena u srazu 1 na 1. Kao što to u nogometu obično biva, slijedi ”kazna“, još jedna brza protuakcija Opatijaca, Vlatković preciznom povratnom loptom pronalazi Rudana koji lijepi lob udarcem zabija za 2:3, što se pokazalo kao konačni rezultat.

Na kraju, zaslužena pobjeda bolje momčadi, ostaje žal da Opatijci nisu u ovoj fazi dobili nekog ”lakšeg“ protivnika i mogućom pobjedom u slijedećem kolu ugostili nekog prvoligaša, no ždrijeb je ove godine Opatiji dodijelio ekipu NK Lučkog koja zasluženo prolazi dalje.

Po sastavu u kojem je nastupila domaća ekipa, dalo se zaključiti da trener Bogolin ”čuva“ neke standardne prvotimce za utakmicu drugog kola 3 HNL Zapad, koju Opatijci ove subote igraju protiv NK Nehaja iz Senja.

NK OPATIJA – NK LUČKO 2:3
Utakmica 1/32 Kupa
Igralište Opatije
Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
Strijelci: 0:1 Pelaić (15′), 0:2 Gatarić (18′), 1:2 Šuker (26′), 1:3 Sopčić (53′), 2:3 Rudan (67′)
Žuti kartoni: Zobić, Brajković, Kolić (Opatija), Pelaić (Lučko)

NK Opatija: Peterfai, Lazić, Kolić, Zobić, Udović, Brajković (58′ Krešić), Erceg, Šuker, Vlatković, Radomir (58′ Mance), Rudan

NK Lučko: Kahlina, Pelaić, Lučić, Buden, Rendulić, Galić, Sopčić (60′ Terzić), Dukčić, Gatarić (60′ Čakarun), Belak (56′ Krznarić), Abramović