Nogometaši Opatije plasirali su se u finale Županijskog kupa

Arhiva: Nogometaši Opatije u srazu s ekipom Krka

Još jednom se pokazalo, da Opatijcima očito odgovara Kup natjecanje, u kojem su u posljednjih 4 godine tri puta bili pobjednici, a još uvijek pamtimo i utakmicu 1/6 finala Kupa, u kojoj su do zadnje minute vodili protiv favoriziranog GNK Dinama, da bi u produžecima “hrabro” pali i ispali.

Opatija – U polufinalu Županijskog kupa, Opatijci su na domaćem travnjaku svladali ekipu Krka i plasirali se u finale, u kojem će odmjeriti snage s ekipom NK Grobničana.

U današnjoj utakmici protiv jake i kvalitetne ekipe, NK Krka, gosti su prvi zaprijetili, preko nekadašnjeg igrača iz omladinskog pogona NKOpatije, Kovačevića, koji u srazu 1 na 1 s vratarom Ivešom, nije uspio realizirati više nego izglednu situaciju. Nakon propuštene prilike gostiju, domaći polako preuzimaju konce igre u svoje ruke i u 35′ nakon odbijanca iz kornera, lopta dolazi do Krešića, koji s 18 m puca prizemno i snažno u prvi vratarov kut, nemoćnog Tomašića, za vodstvo 1:0. Potkraj prvog poluvremena, nakon akcije braće Rudan po lijevoj strani, Josip ubacuje u 16-terac gostiju prizemnu loptu, koju prihvaća Dunković na nekih 5-7 m u ravnini druge stative i po drugi puta šalje loptu u mrežu kraj nemoćnog vratara gostiju – 2:0.

U drugom poluvremenu, domaći “umrtvljuju” igru, no ni gosti nisu pokazali neku pretjeranu želju za promjenom rezultata, pa su Opatijci u razdoblju od 71′ do 77′ mogli povećati svoje vodstvo i riješiti pitanje pobjednika, no Dunković, T.Rudan i Kolić, bili su neprecizni u situacijama kad su svi gledatelji već vidjeli loptu u mrežu. I kako to obično biva, kad ekipa ne realizira svoje izrazite prigode, biva kažnjena. Iz jedne protuakcije, koja nije “mirisala” na zgoditak, Kovaćević je s ruba kaznenog prostora pogodio lijeve rašlje, domaćeg vratara ,koji je loptu mogao samo popratiti pogledom – 2:1. Bilo je to u 80′ utakmice, koja je nakon toga postala izrazito nervozna.

Gosti su tek nakon smanjena rezultata, “dodali” u brzinu više, domaći su vješto “zadržavali” vrijeme, a danas indisponirani sudac Jelenčić, svojim odlukama dodatno izrirtitao gostujuće igrače, što je rezultiralo dvama crvenim kartonima u redovima Krka. Najprije je Kovačević, nakon naguravanja s Kolićem , u 86′ dobio drugi žuti, a po završetku utakmice prilikom odlaska s igrališta pocrvenio je i Kurolt. Na kraju, ipak zaslužena pobjeda Opatije, jer su bili puno bolji protivnik, iako su gosti imali puno prigovora i primjedbi na suđenje.