Nogometaši Opatije ponovo osvojili Županijski Kup!

Arhiva - Seniori NK Opatija

Arhiva – Seniori NK Opatija

Na neutralnom terenu, u Žuknici, danas su, nakon izvođenja 11-teraca bili bolji od NK Grobničana i ponovo osvojili veliki pokal namijenjen pobjedniku.

Kostrena – Po treći put u posljednje 4 godine Opatijci slave u finalu Županijskog kupa. Na neutralnom terenu, u Žuknici, danas su, nakon izvođenja 11-teraca bili bolji od NK Grobničana i ponovo osvojili veliki pokal namijenjen pobjedniku.

U regularnom dijelu, brojna publika nije imala prihodu vidjeti puno od nogometa. Obje ekipe, a posebno Opatijci, igrali su ispod svojih objektivnih i trenutnih mogućnosti. Poveo je Grobničan u prvom poluvremenu preko Sertića koji je iskoristio dobar ubačaj Ciancija, a Opatijci su poravnali u drugom poluvremenu iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Krešić, a nakon sto je vratar Milić srušio Mancea u svom kaznenom prostoru.

Osim pogodaka i jedna i druga momčad stvorila je još po dvije poluprilike i nakon 90′ ostali veliki dužnici svojim navijačima. U sivilo igre u regularnom dijelu uklopio se i jedan od najboljih sudaca u 1. HNL, Ivan Bebek kojem su Grobničani jako zamjerili kod procjene duela Milića i Mancea. Po završetku utakmice prišlo se izvođenju penala u kojem su uspješniji bili Opatijci!

Posljednji izvođač za konačnih 5:4 bio je Danijel Lazić. Pored njega za Opatiju s 11 m precizni su bili Krešić, Rudan i Brozović, dok je udarac Mancea vratar Milić obranio. S druge strane za ekipu Grobničana Jukić je pogodio stativu, a udarac Glavaša vratar Pezerfai je obranio.

Kup Primorsko-goranske županije, finale
NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 5:6-11m (1:1)

Stadion Žuknica
Gledatelja: 250
Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)
Pomoćnici: Skender (Rijeka) i Radić (Kastav).
Strijelci: 1:0 Sertić (24′), 1:1 Krešić (65′-11m)

Penali: 1:1 Jukić (prečka), 2:1 Krešić, 2:1 Glavaš (Peterfai brani), 2:1 Mance (brani Milić), 2:2 Miculinić, 3:2 Rudan, 3:3 Gašpert, 4:3 Brozović, 4:4 Prelčec, 5:4 Lazić

Žuti kartoni: Miculinić (Grobničan), Lazić, Erceg (Opatija)

NK GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić (od 58′ Gašpert), Miculinić, Glavaš, Cianci (od 51′ Prtenjača), Burić, Sertić (od 69′, Ćufta, Sobotinčić.

NK OPATIJA: Peterfi, Brozović, Krešić, Mance, Rudan, Žgomba (od 46′ Gnip), Lazić, Kolić, Vlatković (od’ 89′ Smolić-Ročk), Erceg, Čubelić (od 46′ Radomir).