Nogometaši Opatije s pet golova ‘potopili’ Jadran @ Poreč

Raspad ”sistema“ u domaćoj obrani koristi ponovno Bjelanović, te u 75. ispaljuje ”petardu“ u Petrušićevoj mreži. Detalje provjerite u nastavku teksta…

Poreč – Čini se da su istarske momčadi postale „kante za napucavanje“ Opatijaca. Nakon sedam komada u Bujama gosti s Liburnije su i na Velom Joži napunili domaću mreži, pukla je ”petarda“ u Petrušićevoj mreži.

Započelo je punom terenskom inicijativom domaćih koja je rezultirala s dvije velike prigode, no Ereiz u petoj i Baša 10 minuta kasnije nisu se najbolje snašli, iako su bili u situacijama ”oči u oči“ s Peterfaiem. No, u 19. gosti ipak idu na centar.

Srušen je Kepčija od strane gostujućeg vratara te je sam realizirao najstrožu kaznu. No, radost domaćih trajala je samo pet minuta, Mance je primio loptu na nekih deset metara, malo iskosa s desne strane i jakim udarcem pospremio je u suprotni kut nemoćnog Petrušića.

Nakon pola sata igre potpuni obrat, ”potegao“ je Kolić iz ”slobodnjaka“ sa 18 metara, a domaći vratar samo pogledom ispratio loptu, koja je od skliske trave dobila dodatno ubrzanje i završila u mreži iza njegovih leđa.

Na samom početku drugog dijela velika prigoda Jadrana, no Kepčija, s nekih pet metara, šutira pored gola. Kazna domaće sustiže u 57. minuti kad Rudan glavom, sa 10-11 metara, jednu ”svijeću“ posprema iza Petrušićevih leđa. U 65. potpuni potop domaćeg ”broda“, Rudan je ubacio na 10-ak metara od Jadranovog gola, a Bjelanović zahvatio loptu u punom trku i naprosto je ”zakucao“ u domaću mrežu. Raspad ”sistema“ u domaćoj obrani koristi ponovno Bjelanović, te u 75. ispaljuje ”petardu“ u Petrušićevoj mreži.

NK JADRAN – NK OPATIJA 1 : 5
Utakmica 26. kola Treće HNL – zapad
SRC Veli Jože
Gledatelja: 350
Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
Pomoćnici: Kezele i Barbić (oba Rijeka).
Strijelci: 1:0 Kepčija (19′-11m), 1:1 Mance (24′), 1:2 Kolić (31′), 1:3 Rudan (57′), 1:4 Bjelanović (65′), 1:5 Bjelanović (73′).
Žuti kartoni: Tikas, Đurić (Jadran), Peterfai, Mance, Žgomba, Lazić (Opatija)

NK JADRAN: Petrušić, Čabraja (od 60′ Užila), Sumić (od 46′ Banić), Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija, Udovičić, Đurić, Dujanić, Krizmanić (od 82′ Banko)

NK OPATIJA: Peterfai, Tkalčević (od 75′ Radomir), Brozović, Bjelanović, Mance, Rudan, Žgomba (od 59′ Gnip), Smolić-Ročak (od 46′ Krešić), Lazić, Kolić, Vlatković.